Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
17. máj 2013

@pralinka25 🙂))

aduskatt
17. máj 2013

@pralinka25 nejak mam obavu, ci sa bude pacit, lebo oni su zaryti motorkari

pralinka25
17. máj 2013

@zz134 vies co ja tie oci robim tak ze takou tou kosticou co ma na konci gulicku spravim do ksichtiku jamky a do nich vtlacim mini gulku a zas tou istou kosticou ju tam zatlacim a ono to tym padom zostane ako keby v rovine a nevytrca to bielko ocne von z tvare.

aj ta sada co si objednala ty vyzera ze tam v sebe ma cosi take tenunka. aj to sa mi lubi

luciahromadkova
17. máj 2013

@macamac rozvalkas tak na tensie hmotu, nechas chvilu postat a ked chvilinku obschne vykrojis, posuchas, capnes o stol a pismenko vypadne, lepis na tortu vodou, lepidlom,
alebo hladaj v teme marcipanove torty- fotopostupy, recepty je tam postup so sackom, ale ja tak nerobim, takze poriadia skor ine dievcata

aduskatt
17. máj 2013

@pralinka25 ked prides pre kyblik, ukazem Ti, aky mam tenunky ja, ci ti nebude dobry🙂

pralinka25
17. máj 2013

@aduskatt ja myslim ze hej ved je presne taka aku chceli.

pralinka25
17. máj 2013

@aduskatt oki kuknem. ja mam od teba ten tenky na nechtiky on je super dobre sa s nim robia tenke linky ale na tie oci je to furt moc ☹ teda aspon na tieto prtave

mia1111
17. máj 2013

babulky, mám hotovo. Ja neviem, čo som tak dlho robila, fakt som pomalá jak slimák. Idem spať. Ráno odfotím, ale či aj pridám to neviem... 😅 ...dobrú noc 😉

aduskatt
17. máj 2013

@pralinka25 tak potom fixa🙂

zz134
17. máj 2013

@aduskatt nie nie, je to v tomto pripade free...briti su svacnuti ti pytaju strasne sumy za postovne, od nich nic nekupujem...

aduskatt
17. máj 2013

@zz134 takze ked je cez USA ebay shipping free, tak je to fakt ze free? Ak ano, si ma dost potesila🙂

zz134
17. máj 2013

@pralinka25 no vyskusam to tak robit ...ved ak by si nieco chcela tak kludne napis ...nemam problem to objednat...

zz134
17. máj 2013

@aduskatt nie vzdy je to tak ...ak nieco hladas daj si vyhladat iba kde je free ...a ono to nie je ani z usa ale z ciny po vacsine

aduskatt
17. máj 2013

@zz134 hejm to mi je jasne, len takto som hladala aj cez britksy a tam zrazu, ze mimo UK je postovne a teda ze riadne, preto som prekvapena, pojdem posnorit🙂

rapunzel1
17. máj 2013

@aadulik2110 🙂 🙂 🙂 🙂 , volali mi baby z Trenčína, že rýchlo si zapni markízu, budú dávať tvoje torty, aj tá na začiatku svadobná s figúrkami bola moja aj ten zámok, joj som tak rada :D sa tešinkujem, že sa páčila

katkak23
17. máj 2013

@eliska22 prosim ta ake mas vykrajovačky na tie pismenka su peknučke 🙂 dakujem

katkak23
17. máj 2013

ste tu baby niekto? potrebujem urgent pomoc....chcela som urobit na tortu so smf 30tku stojacu a od rana mi to nevytvrdlo....dala som to do chladnicky ...tak neviem mam to nechat vonku na vzduchu? alebo co eje zle? rano mam odovzdat tortu ma poraziiiiiii

luciahromadkova
17. máj 2013

@katkak23 nechas vytvrdnut tak bezne kuchyna na vzduchu, urcite nedavas do chladnicky, tortu daj, spat chladnicka, cisla az rano das, ked to bude suche 😉, neboj vytvrdne aspon trocha, pre druhy krat urob skor aj 2-3 dni a nechaj na vzduchu susit 😉

gabina275s
17. máj 2013

@karmenta už si asi objednávala krajky čo? ak nie aj ja by som chcela takúto ak sa môžem pridať, ak si už objednávala tak nič http://www.eshop-olja.cz/product/silikonova-for...

mrka2
17. máj 2013

@pralinka25 jejo, velmi miluckaaa 😵

katkak23
17. máj 2013

@luciahromadkova no do kelu ja som to tusila...no tak hadam sa to nejako spravi do rana... 😖 a este sa mi ta trojka aj zlomila ako spadla...trafi ma ale dako som zlepila 😠 Dakujem luci za radu .... som to casovo nejako podcenila. nabuduce si dam uz pozor...ale mam nachystanu aj varianku na plocho pre istotu 😉

adrika202
18. máj 2013

k meninám 🙂 svetly korpus,pribinák,lesné ovocie 🙂

adrika202
18. máj 2013

čoko korpus,čoko krem+ banány 🙂

florentina
18. máj 2013

@reruna no, to už jsem zjistila taky 😉 ...ale bohužel jsem neměla jinou možnost. A máš pravdu i s tou chutí, zbylo mi trochu krému doma a krásně se to rozleželo, spojilo a je to trošku jiné, ale taky dobré.

florentina
18. máj 2013

@mariann2 nádherné všechny a s tou objednávkou pro "vedení" cukrárny to je fakt gól. Ale nedivím se jim, tvoje dortíky jsou nepřekonatelné....

karmenta
18. máj 2013

@gabina275s ahoj, už jsem objednala, přesně tuto, jeden pruh mi zbývá, chceš ho?

denisak77
18. máj 2013

@zz134 ahoj,a vedela by si objednať,ja to neviem cez tie cudzie stránky.Ja som si kúpila takú podobnú sadu u číňana ,ale veru sa mi s tým nerobí dobre,štetce sú už roztrapkané.

denisak77
18. máj 2013

@zz134 ahoj,a vedela by si objednať,ja to neviem cez tie cudzie stránky.Ja som si kúpila takú podobnú sadu u číňana ,ale veru sa mi s tým nerobí dobre,štetce sú už roztrapkané.
@zz134 dobrá je aj tá ružová sada

denisak77
18. máj 2013

Ja som už tiež pre tento týždeň skončila a pridávam .N atej svadobnej je tá nešťastná krajka ,samozrejme nie celá ,lebo celú sa mi nepodarilo vytiahnuť a zbytok tej druhej krajky ,bolo mi to ľúto vyhodiť tak som to použila,lebo aj tak to nebola nejaká špeciálna torta,to len nevesta niesla do práce do Nemecka /12 hod./cesta,lebo svadbu mali na Slovensku.Srdiečko bolo na želanie ,vraj len najjednoduchšie ako sa dá keď aj bez ozdoby ,len potiahnutú,ale prehovorila som ju ,že aspoň trošku nech je zdobená..