Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

muffinka8
28. jún 2013

Poťah je čokohmota + smartflex.

lussy23
28. jún 2013

@jakelina krásnučké

lussy23
28. jún 2013

@muffinka8 krásna

lussy23
28. jún 2013

@mysiatkoo nádherná
@79zuzana krásnučká tortička
@livia76 nádherné
@sikag parádna motorka
@aduskatt krásne
@luciahromadkova - inak mňa by zase zaujímalo, ako sa dá urobít telíčko z rukami z jedného kusu, ako to máte vy (alebo že na prvý pohľad nie sú vidno spoje)

lussy23
28. jún 2013

@lamps jej nádherná

lussy23
28. jún 2013

@rapunzel1 ďakujem @anibas jej ďakujem za pochvalu, potešila🙂 Ale ja ako nedokonalý človek neviem robiť dokonalé veci🙂

lussy23
28. jún 2013

Baby robila som postaičku z kučeravými vlasmi, ale tie vlásky dosť povypadávali... našťastie to až tka nevidno... ako vy robíte kučeravé vlásky aby držali?
a ešte jedna otázka. kto tu už robil sediacu 3D mačku?

dida38
28. jún 2013

mramorovy korpus + coko plnka s malinami....2,3kg

luciahromadkova
28. jún 2013

@lussy23 nie su z jedneho kusu, hlava zvlast, hrudnik, aj ruky, a aj spodna cast, len je oblecene a ma tam rukaviky, tak sa to zda..., inak videla som tak ze prevlecu cez telo drotik, vymodeluju ruky a potom ich navlecu na ten drotik /vid foto 3/ a vo vrchnej casti prilepia aj lepidlom
kukni trebars tu
https://www.facebook.com/sweetfrosttops/photos_... a dolu odtial stiahnute foto

lamps
28. jún 2013

@luciahromadkova len neodpadávaj 😀 😀 😀 😀 to by ma mrzelo, ďakujem za pochvalu a teším sa, že sa postavička vydarila 😵
@dominikamelka ale čoby, určite sa autíčko podarí 🙂

Dievčence moje všetkým Vám ďakujem za krásne komentáriky a páči sa mi k tortičke, veľmi si ich vážim 😵 😵 😵 😵 😵 a idem sa s Vami podeliť o veľmi potešujúcu správu, vyzerá to tak, že sa nám podarí ísť do väčšieho bytíku sa tak veľmi tešííííííííííím . Ešte to nie je úplne, že na betón isté, ale snáď sa to podarí a budeme vo väčšom 🙂

lamps
28. jún 2013

@muffinka8 veľmi pekná, decentná tortička 😅

luciahromadkova
28. jún 2013

@lucka_o pozri tuto tie lupienky nasla som tento fotopostup torta podobna
http://deliziedizucchero.blogspot.it/2012/03/tu...

rapunzel1
28. jún 2013

@florentina myslím, že je to toto, moji malí na tom dosť dlho frčali, dokonca som s nimi videla asi všetky série a všetky diely aj celovečerné filmy, je to Bloom víla, ktorá žila na zemi a prišla do školy pre víly, tam stretla kamarátky a bojujú vždy proti nejakému zloduchovi spolu s partiou chlapcov pod názvom profesionáli, pozri jeden diel a uvidíš dosť na tortu. Pre ňu je symbolická sila dračieho ohňa. Čiže drak taký žlto červený 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=VA1_xDPTxbs
gumidekmomo
28. jún 2013

@akapulko kludne 🙂)

muffinka8
28. jún 2013

@lamps 😀 pre chlapa to je

lamps
28. jún 2013

@muffinka8 to si mala super, že pre chlapa chceli takú peknú tortičku, ja práve čakám, kým mi stuhne v chladničke tortuša, tiež pre chlapa, ale s lap-topom, taká nezáživná torta, typická chlapská 😝

ajka82
28. jún 2013

davam si chvilku pauzicku, dopijem kavicku a makam dalej 😝 ta s konikom je ta, co som slubila neteri, ze ked najblizsie prideme k nim, tak donesiem, chcela k narodeninam, len sme kiahnovali doma...tak to vychadza na jej meniny

dm1
28. jún 2013

kocky prosim o surne tapetky nieco pre neterku ktora nevie co chce 😝. ma 9 rokov a je jej to jedno tak som myslela nieco kvetinkove pripadne motylikove alebo s mackom a kvietkami

kett
28. jún 2013

Holky, nezlobte se, ze vstupuji do Vasi diskuze, ale mohly byste mi poradit, zda se da mlecny marcipan delat z plnotucneho suseneho mleka? Nebo musi byt polotucne? Moc dekuju

lamps
28. jún 2013

@dm1 Danka, mne sa veľmi páčia tieto

daducha
28. jún 2013

Ahojte babulky, robili ste niektora 4 posch. tortu v rozmeroch 40 - 32 - 24 - 16 cm ? Mam robit na buduci tyzden takuto svadobnu opachu 😀 a netusim co to môze vazit.Ci si nemma specialnu dosku pod tu tortu zhanat ? Vsetko bude 3x korpus,2x plnka, vsade aj ovocie.Dakujeeem 😵

dm1
28. jún 2013

@daducha ja by som to dala isto na dosku bude to dost tazke veru. a inak sa mi zda na priemer 40cm velmi malo iba 3 korpusy to bude nizucke nie? myslim tak opticky na ten priemer.

sikag
28. jún 2013

@muffinka8 krasna torticka. a to ti ta cokommf tak krasne vysla? ja som tam mala dierky a trhance, neviem ci som nedala malo cukru, ale isla som podla receptu. myslis ze by cukor a cera na ruky pomohli? dakujem za radu

muffinka8
28. jún 2013

@lamps nechceli 😀 to je darček od nás 😅

muffinka8
28. jún 2013

@sikag to nie je mmf, ale čokohmota z čokolády tmavej a k tomu som primiešala smartflex.

mamcas
28. jún 2013

@lamps ahojcek,si robila nedavno taku klavirovu tortu,mozem ta poprosit pridas ju sem este raz? Mam robit harmonikovu apredpokladam,ze tie klavesy su rovnake alebo teda podobne. A este sa chcem spytat,nejako si si to pocitala alebo nejaku pripravu robila? Dakujem moc sa odpovede 🙂

marci2305
28. jún 2013

No tak moja dokoncena bielo-zlata. Dakujem @aduskatt za rychlu dodavku farieb😀
Vaha 5 kil , plnka mascarpone s lesnym ovocim.

marci2305
28. jún 2013

Fotka:

aduskatt
28. jún 2013

@marci2305 za malicko🙂

lucula73
28. jún 2013

ahojte
moja dnešná 🙂
dúfam,že sa @anibas nenahnevá......nemala som inú možnosť,z 7 fotiek s krtkom si vybrali tri a všetky boli tvoje,že presne takú tortu chcú.......tak som detailiky trošku zmenila,ale moc sa nedalo 🙂