Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

wera.g
4. aug 2013

ahojte ženušky 🙂 konečne prvý voľný večer tento týždeň, pridávam zopár z mojich tochtotýždňových, zopár som zabudla odfotiť ja ťapa.. 😀 a idem počítať, poobdivovať, čo ste popridávali 😉

rapunzel1
4. aug 2013

@maya30 ďakujem, začala som robiť kvety z gumpasty, a to je úplne iná robota ako s MMF, úplne inak to vyzerá, tak som rada, že sa páčia 🙂

rapunzel1
4. aug 2013

@luciahromadkova ďakujem, to som do gumpasty zamiešala práškovú fialovú rainfow dust odtieň frosted orchid, lebo čo mám gelovú farbu fialovú sa mi vôbec nepáči a toto z toho vzniklo 🙂

rapunzel1
4. aug 2013

@lamps ty máš tak nádherné originálne postavičky, tak milulinké, že vždy na nich nechávam oči, krásne

rapunzel1
4. aug 2013

babule máte niektorá skúsenosti s robením domácej gumpasty, našla som recept a chcela by som to skúsiť, lebo v okolí nie je gumpasta a poštovné sa mi kôli nej moc nechce platiť, ale budem robiť švagrine svadobnú tortu a musí byť proste super, teda aspoň by som bola rada, keby bola 😀 😀

mimcak
5. aug 2013

@wera.g nádherne jedna krajšia ako druhá. 😵

mimcak
5. aug 2013

@kvietocek7 ahoj tak najprv si vyhladzujem rohy a potom zvyšok.Aj mne sa už stalo,že mi to v rohoch prasklo,ale vždy sa to nejako dalo zamaskovať.Veľa som si pozerala na youtube poťahovanie štvorcových a srdcových tort . To mi dosť pomohlo.

lamps
5. aug 2013

@rapunzel1 Lenka, ďakujem moc 😵 😵 😵 😵 😵 písala som ti IP, neprišla ti?

wera.g
5. aug 2013

jeeeeej moc moc ďakujem 😉 @mimcak

akzuzs
5. aug 2013

@wera.g z čoho modeluješ figúrky máš tak krásne že na nich oči nechávam vyočiť

aduskatt
5. aug 2013

baby, tak ja fakt neviem, co si mysliet......robila som svadobku, prisli si pre nu, uchvatene, boli obidve, neskor sa s jednou z nich stretla suseda a teda ze ako. Odpoved bola, ze nadherna, ale vnutri nic moc.a to som robila presne podla ich poziadaviek............a teraz mi volali, ci im neupeciem zasa tortu................to nechapem.....tak ked niekomu nechuti, nejde znova objednat.....alebo ma chcela pred susedou zhodit, alebo co? ..no cele divne..

wera.g
5. aug 2013

jeeeeej ďakujem moc za pochvaly, ale ani zďaleka ich nemám krásne, v porovnaní s ostatnými babami tu sa mám ešte veeeeľa čo učiť 🙂)) používam na všetko len smartflex velvet, a flower na kvietky 😉 @akzuzs

wera.g
5. aug 2013

hmmm to je fakt divné, nepochopila to suseda nejako zle? že by možno nejaká komunikačná bariéra medzi nimi a susedou a sudedou a tebou? lebo sa m nechce veriť, že by chceli ďalšiu, keby im torta nechutila@aduskatt

akapulko
5. aug 2013

@aduskatt tiez si myslim ze keby nechutila nechceli by!tak si nelam hlavu ked chcu dalsiu! 😉 😉 😉

aduskatt
5. aug 2013

@wera.g no ved to.mna este napadlo, ci to nepovedala susede tak, ze akoze susede urobit zle, ze nevie odporucat ludi🙂) mne to proste hlava neberie.a to este bola teraz velmi rada, ze sa vratime z dovolenky kusok skor, aby smo jej tu tortu urobila.......... no, divny narod sme🙂

aduskatt
5. aug 2013

@wera.g komunikacna bariera asi nie, lebo ja byvam na zvysenom prizemi a ked mam otvorene okno, vsetko pocujem🙂 aj to, co nechcem

mima595
5. aug 2013

@vecernicci - slana torta je velmi jednoducha..ako ti radia...ja robim vybornu cesnacku, robila som aj pivovy pohar, aj kyticu, aj klasiky zdobene...dolezite je omazanie chlebov z oboch stran a u mna je este dobre, aj je ta pomazanka viac "tekuta"...vtedy dobre vsiakne do chlebika a je to uplne chutne..teda ja ked robim pomazanky, tak tam dam aj 1 PL majonezy....

79zuzana
5. aug 2013

@aduskatt myslim, ze to bola len klasicka ludska vlastnost...jasna vec ze im chutilo, inak by neobjednali dalsiu 😉

akzuzs
5. aug 2013

Ahojte dievčence zasa otravujem ale som si všimla že mnohé z vás tu nemajú tie klasické podnosy pod totry. Vyzerá to ako doska obalená niečim ale čím???? A to čo je obalené pri krájaní sa netrhá?

aduskatt
5. aug 2013

@akzuzs sololit alebo polystyren obaleny baliacim papierom🙂

79zuzana
5. aug 2013

@akzuzs ja pouzivam sololitove dosky ( manzel mi ich nareze na velkost aku potrebujem) a tie obalujem baliacim papierom, ale takym lesklym pevnejsim ;)

zsuzsu
5. aug 2013

Baby pomoooooooocccc. Idem robit otvorenu knihu. ako spravit abu zboku vyzerala ako naozajstna kniha??? Myslim na tie stranky to sa tam dava po jednom alebo je to len tak vyznacene na fondante??? dakujeeeem

aduskatt
5. aug 2013

@zsuzsu ja som to robila tupou stranou noza🙂

florentina
5. aug 2013

@aduskatt zlato, nelam si s tím hlavu...když chtějí další, tak byli spokojení. A k tomu nedorozumění mě ještě napadá, zda ti třeba sousedka nezávidí a neřekla ti to záměrně...teda nevím jaké máte vztahy, ale možné je i to ....

aduskatt
5. aug 2013

@florentina praveze, ja som mala otvorene okno v kuchyni a pocula som cey ten rozhovor, preto mi bolo divne, ze si objednali znova tortu..........take zvlastne je to, ale zasa potesilo, to je pravda🙂 a dakujem za mile slova🙂
aj vsetkym ostatnym

juditkak
5. aug 2013

moje vikendove tvorenie

ikula2
5. aug 2013

Ahojte dievcata, prosim vas o nejaky napad pre 11rocnu slecnu k narodeninam, hladam nieco vesele a mozu byt aj kvietky. Prosiiiiim ak mate nejake pekne ulozene hodte mi ich sem. Velmi dakujem za navrhy

ikula2
5. aug 2013

@zsuzsu z boku urobis ostrou hranou alebo sparadlom strany a hore ak chces ich mat take akoze otvorene mozes aj dva listy urobit samostatne a dat na vrch na potah, trosku zohnes a nadvihnes aby to vyzeralo na rohoch tak realne, hlavne tenko vyvalkat.

jakelina
5. aug 2013

@aduskatt nic si z toho nedělej, určitě to byla lidská závist. Ale věřím, že tě to mrzí. 😝 😝 😝

wera.g
5. aug 2013

no vidíš to, fakt, netreba si s tým kažiť náladu, keby neboli spokojní, neprídu znova 😉) @aduskatt