Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zuzka7512
24. sep 2013

kočky,pečiem korpus...vždy som si vymazala a vysypala celú formu a tu som čítala,že na spodok dáte peč.papier a boky nevymazávate...tak som to skúsila.Mám potom ten upečený korpus nechať vo forme vychladiť,alebo ešte horúci obrezať a vytiahnúť???

aduskatt
24. sep 2013

@zuzka7512 môžeš horúci vyrezať

zuzka7512
24. sep 2013

@aduskatt to je ale rýchlosť...ďakujem...ešte sa pečie... 😉

aduskatt
24. sep 2013

@zuzka7512 no, to sa mi tak obcas stane🙂

denuschka7
24. sep 2013

baby pridavam moju nocnu moru...asi 15 kg pristavacia draha s lietadlom...darcek pre sestricku... 🙂

nikolkaa
24. sep 2013

Baby idem robiť tortičku pre jedno dievčatko, kedže niesom velmi skusená, čo sa tyka hlavne marcipanovych tort, tak sa chcem spytať vás na názor,torta sa bude skladať s dvoch korpusov jeden bude okruhly orechove cesto,čokoloádovy krem a druhy bude menši bude to vlastne barbinka a korpus bude bledy a smotanovy krem, potrebovala by som radu ohladom džemu a polievania korpusu, aby nebol suchy čo by sa hodilo k plnkám ktore budem dávať??a prosim ak máte nejake rady ako ozdobiť tortičku budem velmi rada za každy názor.dakujem

rapunzel1
24. sep 2013

baby prosím vás máte nejaké inšiprácie na trojposchodovú tortu v tvare štvorcov? Mám niečo v hlave, ale neviem... má byť ladená do oranžovo-biela, hlavná svadobná... napadlo ma na každé poschodie na spodok poprášiť oranžovou, na to dať bielu krajku a na špic každého poschodia oranžovú pivóniu a nejaké malé kvety a na vrch ešte neviem, ale mi to príde nejak obyčajné, neviem, nechcem, aby tam bolo príliš veľa hmoty navyše, ale aby proste upútala na prvý pohľad, je to pre rodinu a chcem, aby to bolo pekné... ďakujem

rapunzel1
24. sep 2013

@dajna11 na 1 bielko ide 70 g cukru kryštál, vyšľahaš normálne v kovovej mise, bez cukru, potom dáš nad paru a prisypeš ten cukor, a šľaháš pokiaľ sa ti neodlepuje od misy a nejde ti masa až za šľahačom, pri 7 tich bielkach mi to trvá tak 35 minút, potom po zložení ešte 2 minútky šľahať, naplniť vrecko a nastriekať, alebo rozotrieť nožom, sušiť prvých 20 minút pri 90 stupňov s ventilátorom a potom asi 3 hodiny pri 55 stupňoch, striekaj to len na hnedý papier, z bieleho to nejak nejde moc dole

pristela
24. sep 2013

Holky, vcul kukam , ja mam ted objednavku na svadobku cisto bielu bez kvetov 😕 no to som zvedava ako a co na nu dam aby to vypadalo nejak 😕

elienka
24. sep 2013

@pristela biely či nejaký perleťový stencil?

katarina51
24. sep 2013

Pridávam moje narodeninové pre deti planéty pre syna a gombíková pre dcéru 26 ročnú.

katarina51
24. sep 2013

@pristela Žanetka nepochybujem o tebe, že vymyslíš niečo a bude super bezchybná. PS len to vymaslíš je niekedy ťažké 😀 😀 😀

pristela
24. sep 2013

@katarina51 😀 😀 😀 no ved prave to vymyslanie je najhorsie , ze stale neviem ze co ako budem robit a vzdy vymyslam az ked je torta potiahnuta , je to des stres 😝
aaaale som musela mrk na tvoju vizitku ze 26rocnej cere tortusa, a moje neeervy , ty mas kolko detíííííííííí , klobuk dole 😵 😵 😵 ale teda to musi byt doma živoooo 😀 😀 😀 tortusky krasne 😵 😵 😵

vladiella
25. sep 2013

@chichinka @broucek2 @kika777 @dadussh @blcha @coko.joko @jenie123 @viera6 @florentina @pagy6 @monalis @sisix @aadulik2110 @twininky @veronika0 @jakelina @aadulik2110 @zaciatocnickalubka @ivet351 @evicaka @pralinka25 @akzuzs @mamcas @timuss a ostatné sladké víly 😵

Zdravím babulky 😵 ,
o5 Vám dávam do pozornosti novú diskusiu Marcipánové torty 3 - inšpirácie a užitočné linky (CZ&SK)

https://www.modrykonik.cz/diskuse/spolecne-nazo...

doposiaľ som vložila inšpirácie na tému:
😎 zvieratká
😎 práčka
😎 písací stroj
😎 kura
😎 detská nechutná odpadková
😎 žralok
😎 adéla - mäsožravá kvetina
😎 oko
😎 neprístupné
😎 wc
😎 páv
😎 lekárske
😎 koruna kráľovská
😎 korunka
😎 červená
😎 modrá
😎 mikrofón
😎 halloween-ske
😎 čajník
😎 jesenné

najnovšie:

😎 hrady pre chlapcov
😎 hrady pre dievčatá
😎 knihy
😎 náboženské alebo cirkevné

😎 link s inšpi. na krivé veselé torty

TYP: Zjednodušený prehľad - cez skratku klávesnice Ctrl F si možte podľa popisku k inšpirácii/obrázkom vyhľadať v príspevkoch inšpi. tému, ktorú som sem už vložila (viď. vyššie obsah)
Obrázkov je veľa, budete mať z čoho vyberať. 🙂

Veľa štastia 🙂 a tiež sa podeľte o inšpi. 😉 nezabudnite vždy vložiť "popis" k téme inšpi, aby sa to dalo ľahšie vyhľadávať. Obrázky k jednej téme vkladajte ako jeden príspevok. Takže jedna téma je jeden príspevok s obrázkami (k tejto danej téme príspevku)... 🙂

lokalistin
25. sep 2013

@njonja dakujem, urco to nebudu diela ako od vas, ale dufam, te aspom kukat sa na to bude dat,ale pravdupovediac som demotivovana uz tym ako tu jednu objednal 😝

sticker
25. sep 2013

@pristela Pekná profilovka, ako vždy taká veselá 🙂

njonja
25. sep 2013

@lokalistin a co sa stalo? Ja som po tomto vikende tiez absolutne mimo. A seriozne rozmyslam ao tom, ze prestanem s tortami pre cudzich..

njonja
25. sep 2013

@vladiella je super, ze je tu iniciativa, ale len tkaa otazka - na co dalsia tema na marcipanove torty? Ved ich tu uz mame tusim tri. Aj jednu s foto a postupmi - cize to iste, co je uz zalozene... Neviem, ci je to dobry napad, lebo je to len duplikovanie toho, co tu uz je a potom uz fakt clovek nic nenajde... Ale to je len moj nazor...

macka84
25. sep 2013

@katarina51 Pani Katka, pozrela som na tie vaše tortičky. Klobuk dole. Tie moje sa na Vás nechytajú. Keby ste bližšie, hneď si od Vás objednam 🙂)))

cwilinge77
25. sep 2013

@sjuz krasna torticka, co je to za abecedu?

halienka
25. sep 2013

Ahojte babky, idem robiť krém z parížskej šľahačky (smotana + biela čoko) a k tomu mascarpone, zatiaľ som to robila len s maslom, aj to sa mi zdrclo 😀 ( som to zachránila vtedy keď som to nad parou chvíľu podržala) . Chcem sa len poradiť, aby sa mi to s tým mascarpone zas nezdrclo, ako to spraviť? Vytiahnuť šľahačku s chladničky, takú studenú vyšľahať a pridať tiež studené z chladničky mascarpone? A to mascarpone predtým zvlášť vyšľahať a potom opatrne zašľahať k šľahačke? Ďakujem moc za rady 🙂 Inak čo robíte, keď máte mať na víkend 4 torty a v stredu dostanete teplotu ? 😅 Dúfam, že to nejako zmáknem, nemám odvahu to teraz odvolávať, veď kde by si to dali už takto neskoro spraviť...

muffinka8
25. sep 2013

@halienka mascarpone je tiez vlastne slahacka len okolo 80% to by sa nemalo zrazit. Normalne ked budes mat vyslahanu slahacku s coko vyber z chladnicky macsarpone, cele to tam daj a zaslahaj. A bielej coko treba dat viac ako horkej.

wera.g
25. sep 2013

ženušky prosím vás, náhodou postup na vymodelovanú motorku stojacu na torte náááhodou nemáte? vôbec netuším ako na to, aby to chcelo stáť ☹( tento týždeˇn chcú všetci aby všetko stálo, na nervy som 😀DD angelina ballerina, bicykel a teraz toto... ajajaaaaj

wera.g
25. sep 2013

@datelb prosím ťa ako si dosiahla tak krásne strieborný poťah? sprej? vˇdaka 😉

sjuz
25. sep 2013

@halienka ja som normalne vytiahla z chladnicky a vyslahala a potom som normalne pridala do robota mascarpone (tiez z chladnicky) a na pomalsie obratky nechala premiesat. a v pohode, drzal paradne...

akapulko
25. sep 2013

@wera.g ahoj ja mam take nieco ak ti to pomoze🙂

halienka
25. sep 2013

@muffinka8
@sjuz
ďakujem moc babky, tak idem na to, snáď to dobre dopadne 🙂

lifinka
25. sep 2013

@vlada111
@jakelina
@lawli
@anibas
sami i ostatní pekařky 🙂

potřebuji inspiraci či radu na smaragdovou svatbu? Paní chce jen obyč. kulatý, číslo 55, prstýnky zlaté, bílé kaly, dort barvy krémový a teď nějak zakomponontovat smaragdové téma...?????????? Mě napadlo je lemy třeba nebo na boky nalepit nějaké ornamenty v zelenkavé barvě???Zítra předávám...

jakelina
25. sep 2013

@lifinka zlato nějak mě nic nenapadá, asi jedině nějaké ty ornamenty 😲 😉