Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katkabadka
2. mar 2014

Po straaašne dlhej dobe pozerám a idem si oči vyočiť od tej nádhery. Všetky ste veľmi šikovné.Dovolím si pridať aj nejaké moje tortičky,nie sú žiaden zázrak,ale mala som z nich radosť.

maya30
2. mar 2014

@jakelina jaaaj maji ty si taka ftipnaaa, som sa musela zasmiat na tvojom komente 😀
@vlada111 ved nelichotime, proste to tak neviem a to je fakt 😅

vlada111
2. mar 2014

@lokalistin krásna tortička

rapunzel1
2. mar 2014

Moje výtvory...svadobná je z bielej čokolády, len lemy a kvety sú z MMF, ale potrápila ma teda riadne...

vlada111
2. mar 2014

@maya30 no ale mňa orezanie nezachráni, pri tvojich dielach je to orezanie naozaj nič

matula211
2. mar 2014

Dievčatá, prosím, poradíte mi? čo dať pod jedlý papier? resp. ako sa s ním pracuje? nejaké opatrenia? varovania? ja som s ním ešte nepracovala a som v tomto trošku začiatočník...poťahujem MMF, ale robím len jednoduché tortičky...a teraz prvý krát idem na MMF dávať aj jedlý papier...tak keby ste boli niekto ochotný mi poradiť, ako s ním mám pracovať. Ďakujem veľmi pekne

lokalistin
2. mar 2014

@vlada111 dakujem 😉

maya30
2. mar 2014

@lokalistin ale urcite ze ano, keby si nebola zamestnana a robila iba to 😉

lokalistin
2. mar 2014

@matula211 ja zial neporadim,mne sa vzdy zvlnil,ale mozno tu v DE je iny matros 😉

lokalistin
2. mar 2014

@maya30 ako zvladnut par torticiek by sa mozno dalo,ale v takej kvalite urcite nie, na to musi mat clovek vlohy a aj ta fantazia-mne teda chyba a tolko modelovaciek,ja nedokazem ani len pekne vyrovnat,vzdy sa mi to niekde taha na niektoru stranu a tato posledna je zas bachrata,ja uz nevim

aduskatt
2. mar 2014

@matula211 pod obrazok natriet vrstvu piping gelu(alebo decorgel), prilozit obrazok a vrch znova jemne pretriet

daja55
2. mar 2014

@lamps ano

lokalistin
2. mar 2014

jejda baby, ja som po roku, co mam mobil,zistila ako na tu vodotlac,sice len nahodou,ale zistila-tesim

lokalistin
2. mar 2014

Kocky nemate nejaku peknu inspiraciu na PSP otvorenu knihu? taku normalnu staru klasiku, uz dva dni hladam po nete a nic sa mi nepaci ☹ 😢 😢

michaela3011
2. mar 2014

@matula211 a uz to mas vytlacene na ten jedly papier??? ja ked mozem poradit, tak si daj vytlacit na fondant... mne osobne sa s tym pracuje 100x lepsie... vychadza to sice drahsie ale stoji to za to 😉 ale naposledy ked som robila s jedlym papierom, tak som si ho potrela s medom zo spodu, prilozila na tortu, na chvilku to zatazila knihou, ktoru som vlozila do euroobalu a potom trosku som potrela aj vrch s medom.... no bola to len mensia foto, neviem sko pri väcsej 😒 to sa mi vzdy zvlnilo

michaela3011
2. mar 2014

@lokalistin ta tvoja verzia sa mi velmi paci 😵 nadherne si to spravila, skoda, ze nadiktovali po svojom 😒
ja teraz robim tiez jednu nadiktovanu 😖 no chytam sa za hlavu, ze co po mne chce ten clovek 😀 hasicska helma s logom Porsche!!! napisat tam 30 a este "Herzlichen Glückwunsch" !!! 😕 😅 😀 😀 😀 celeeeee zle!!! 😀

lokalistin
2. mar 2014

@michaela3011 diky,no ty mas tiez uzasne nadiktovanu, ale ty z toho urcite spravis uplny skvost,uz sa tesim

michaela3011
3. mar 2014

@lokalistin som prave aj z toho spravila uplny skvost 🙄 zajtra, teda dnes, behom dna pridam foto 😀 inak este som aj dostala hrackarsku hasicsku helmu, ze podla toho to mam robit 😅 😀 😀 😀 celeeee zle, sa mi stym fakt nechcelo piplat 🙄 nejaka som cela dolamana z prace z tej klimatizacie co tam mame... a nejsom jedina!!! no pred sefkou musime byt ticho bo jej to leze na nerv 🙄 ne aby s tym nieco robila, potom by nas nemusela pocuvat 😠 prave ucho ma uz preslo, teraz zacalo lave a chytila ma este k tomu chrbtica.... dalsie dve kolegyne to iste 😠 sa dam vypisat a nech sa potom stara!!! 😀
inak k tej torte, uz som ju odfotila a supla do chladnicky bo ju uz nechcem vidiet... a napadlo ma co este vylepsit 😒 ale ze uz ziadnu silu nemam a uz sa nepostavim z gauca 😀 ostavam spat na gauci 😠 😀 😀 😀 ten moj je ajtak na nocnej 😀
dobru noc 😉

lokalistin
3. mar 2014

@michaela3011 dobru ja som tiez nejaka naprd, dva tyzdne som bola chora a samozrejme som robila aj tam aj tam a teraz ma tak bolia pluca, ze ani nadychnut sa poriadne nemozem.zajtra odovzdam tortu v utorok som v mekaci a v stredu sa chystam k doktorovi,sak sa normalne bojim,ci nemam napr. vodu v plucach alebo nieco, ja sa idem osprsit a tiez do hajan, dobru noc

michaela3011
3. mar 2014

@lokalistin 😕 dufam, ze nie a nic vazne... drz sa!!!

matula211
3. mar 2014

@michaela3011 Práve že zákazníčka si už jedlý papier prinesie...bude to malá guľatá torta, tak sa bojím, aby som niečo nedokafrala...Ja torty robievam málo, keď tak len nejaké jednoduché z MMF...inak robím skôr zákusky...mám z toho vlnenia trošku obavy, aby to vyzeralo vôbec ako torta🙂)

muffinka8
3. mar 2014

@macamac najprv uhlaď rohy a potom ten zvyšok 🙂 tak mi tu radili a funguje to 😉

maya30
3. mar 2014

@lokalistin neviem ci si daco z tohto vyberies, vsetky su na jedno kopyto...idem ja tiez uz hladat dake inspiracie, jeden vikend v maji uz mam plny s psp tortickami 😝

jaroska
3. mar 2014

Baby,možno sa Vám moja otázka bude zdať primitívna alebo smiešna 😀 ale videla som vo viacerých tortách napichané drôtiky a na koncoch sú hviezdičky a na hviezdičkách písmená(čiže vyskladané meno)!!!Ako sa to robí???Tie hviezdičky sú asi z marcipánu vykrojené,že???A ako ich pripevniť na drôtiky,resp.aké drôtiky sa na to používajú???....toľko otázok...ach... 😝 Dakujem!!!

ivet2011
3. mar 2014

Ahojte mohla by som Vás poprosiť , nerobili ste niektorá štvorkolku ako dekorácia na tortu? potrebovala by som obrázok poprípade postup...ďakujem veľmi pekne .prajem pekný deň Iveta

jakelina
3. mar 2014

@jaroska koupíš opředené drátky v nějakém cukrářském shopu a zapíchneš drátek do vykrojené hvězdičky a necháš uschnout naležato, pak jenom zapíchneš do dortu.

jaroska
3. mar 2014

@jakelina dakujem 😎

lawli
3. mar 2014

@ivet2011 ahoj ,ja som robila podľa tohto postupu ,len neviem či nie je moc detská...teda pre koľko ročného oslavenca to potrebuješ 🙂

lokalistin
3. mar 2014

@maya30 super dakujem

lokalistin
3. mar 2014

@michaela3011 ja som presvedcena, ze tento rok je pre mna dobry, ziadna nemocnica viac 😉, len nejake tabletky 😀