Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vera_vila
13. jan 2012

@katmi Já mám poměr cukru i mléka stejný... 200 g mléka, 200 g cukru, 3-4 lžíce oleje, 3-4 lžíce medu, 1 ČL aroma a voda dle potřeby... Vodu přilévám po troškách, postupně ji vmíchávám, abych to nepřelila a tím si ohlídám i hustotu a tvárnost té hmoty... Zkus to a uvidíš... Myslím, že problém byl v tom poměru cukru a mléka
@mia1111 Já mám právě recept bez prášku...

misa1982
13. jan 2012

@dadka212 poslano!

vera_vila
13. jan 2012

@alenv Já měla právě recept bez prášku... Ale piškot je krásně jemný, vláčný, lehký, jen prostě nevyskočil, jak jsem předpokládala...

vera_vila
13. jan 2012

Jinak mi před chvílí maminka sdělila, že zákaznice na Kitty chce jen malinkou, že chce dort tak max. za 300 Kč (což je tak zhruba 1,5 kg na moji cenu), takže jsem se s tím druhým korpusem pekla celkem zbytečně... Ale tak ho potáhnu, v noci zkusím třeba vymodelovat nějakou růžičku, nebo z něj udělám zimní, když venku tak krásně nasněžilo, a sníme ho s našima na půl...

mizulienka
13. jan 2012

@dada2007 ty si sa pytala o tej trvacnosti mascarpone kremu, no to by zaujimalo aj mna, tiez sa ma to pytali ale nevedela som povedat, z brucha som strelila, ze tyzden ale neviem....

baby co si vy o tom myslite???

reiva
13. jan 2012

@vecernicci Ďakujem
@lussy23 ďakujem
@katmi Ja robím tiež piškotové cesto. Upečie sa krásne, ale keď ho krájam, aby som ho naplnila, tak sa mi mrví. Dávam do cesta polohrubú múku, tak som rozmýšľala, že by som miesto nej pridala hrubú, snáď by sa potom korpus nemrvil.

mariann2
13. jan 2012

čaute, štyri torty dokončené, už iba dve tento týždeň, prvý krát som skúšala stencils, bola to tortička pre moju mamku, takže bola testovacia 🙂

miciatko
13. jan 2012

@mariann2 to pivo nema chybu 🙂)))

monika76
13. jan 2012

Ahojte tortička na víkend pripravená

dada2007
13. jan 2012

@miciatko sorry, asi som prehliadla.......

dada2007
13. jan 2012

@mizulienka fu.....myslíš že AŽ týžden......ja by som povedala zopár dní, tak 4-----ale to je len môj typ 😝

dada2007
13. jan 2012

baby, na FB som Dada Zipso Stanková ......posielam žiadosti 😉 ďakujem za prijatie 😵

reruna
13. jan 2012

@mizulienka já bych řekla tak 3 dny...ale nevím, jen hádám, u nás dorty stejně déle nevydrží a já bych asi měla i strach to nechat déle, to bych raději dala do mražáku, kdybych věděla, že to nesníme...

katmi
13. jan 2012

@vecernicci posles mi prosim tvoj recept, ako ho robis ty, do IP? moc dakujem 🙂

mizulienka
13. jan 2012

@dada2007 ani ja neviem kolko, ale pochybujem, ze tyzden niekomu zostnae torta doma, ked aj maju vela, tak to rozdaju.

katmi
13. jan 2012

@vera_vila och,dakujem velmi pekne.. idem si to rovno aj zapisat... mozno to bol naozaj problem.. snad dalsia bude uz bez nervov 😅 😀 inak tu je moj dnesny vysledok.. 🙂

dadka212
13. jan 2012

@mizulienka
@dada2007 ja neviem asi by som povedala že nejaké 4 dni...niektorí ludia sú schopní si to nechať aj týždeň v chladničke 😅 aj viac 😝

dada2007
13. jan 2012

@dadka212 ked je prenáááááááááádherná.......tak si ju nechajú a pozerajú každý den na nu 😀 😀 😀 😀 ani jesť ju nechcú 😅

dadka212
13. jan 2012

@dada2007 😀 😀 to je pravda, niektorí to nechcú ani nakrojiť 😎 ále tak čo nechajú hostí bez torty 😅

mariann2
13. jan 2012

@dadka212 jedna moja torta vraj dodnes stojí v obývačke, na výstavke, to som ju robila tuším v novembri, že je taká pekná, že škoda ju bolo rezať 😉 pýtala som sa, či ešte po tej obývačke nepochoduje, ale vraj je v pohode 😀

peroli
13. jan 2012

@hejdita @vlada111 @dadka212 @reruna holky děkuju za rady... já nakonec nakombinuju víc těch dort a jsem zvědavá co z toho vyleze 😅 😅 😅

peroli
13. jan 2012

i když ještě přemejšlím o nějaké takovéhle...

peroli
13. jan 2012

@mariann2 nádherný dorty... fakt moc.. 😵 můžu se zeptat u té první co jsi měla za šablonku? mamka bude mít za 3 týdny 60 a něco takovýho by se jí asi taky líbilo 🙂

pristela
13. jan 2012

🙂))) mne sa to stalo s tym kocurom a mysiakom , pan mi vravi ze to bude prekvapko pre zenu, ze ona objednala inu tortu, a ja ze tak urobim mensieho bude aj lacnejsi a on ze niee, isto nad 5kg a ze keby nieco oni ju ani nerozkroja a budu sa len pozerat 😨 😨 😨 😨 😀 😀 😀

vera_vila
13. jan 2012

@reiva Hrubou nedávej v žádném případě, tu tak možná na chleba... Buď máš té mouky málo, nebo máš korpus málo upečený... Já jsem dnes dělala z polohrubé mouky a je krásný, měkký, pevný a přesto nadýchaný... To spíš hladkou, ta si prý víc sedne a je pevnější...

vera_vila
13. jan 2012

@katmi i přesto, že se Ti nedařil marcipán je ten dort moc krásný...

vinka
13. jan 2012

Ahojte babenky.Tak idem pokukať vaše výtvori.Nemám čas na nič.No niečo som si zas upiekla 😀 😀 😀 No nie sebe jasné 😀 😀 😀 😀

vera_vila
13. jan 2012

Holky, když děláte pod potah jen máslo s cukrem, jaký dáváte poměr? A šleháte, až se cukr rozpustí? Díky za rychlé odpovědi.

vinka
13. jan 2012

@dadka212 jak môžu chieť presne tak isto.Mne sa ešte dve úplne identické nepodarili.Lebo ked ináč možno krajšie alebo o niečo horšie urobíš kvietok tak to nieje identické 😀 😀 😀 😀 😀

vinka
13. jan 2012

@vera_vila k 250g masla 150 g práškového cukru alebo podla chuti