Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zlatat
20. okt 2010

@ilijanka tie penové cukríky sa dajú roztápať aj v klasickej rúre - ja som to tak robila, lebo nemám doma MW, dala som asi na 2 min. na 180 st. a super sa to roztopilo.-

bianca
20. okt 2010

@zdenallicka ale tancovali sme a mala zakopla a pri pade narazila na madlo od komody tak ma pd vonk.kutika oka rothnutu kozu asi tak 1,5-2 cm a na tej malej hlavinke to je rana jak delo.Strasne to krvacalo nedalo sa to ani sit lebo to ma blizko oka tak to ma len polepene stripky

inak mne nechuti ziadna hmota.Ani pravy marcipan,ani MMF ani FMM ani nic proste.Vsetko davam dole no bavi ma s tym pracovat

zlatat
20. okt 2010

@alionuska prekrásna tortička, malinkej prajem všetko najlepšie k narodeninkám

zlatat
20. okt 2010

Dievčence - vytešujem sa, práve mi poštárka doniesla balíček a prišli mi silikónové formičky Halton Hill ( či ako sa to píše ) na ľaliu a orchideu - akurát čumím na ne a netuším, ako ich budem používať 😕

ilijanka
20. okt 2010

@zlatat díky za tip, mne inak tá MW ani tak nevadí, používa sa už vela rokov a akurát minule som niekde čítala, že sa nikdy nezistilo, že by nejakým spůsobom mohla škodit potravinám- možno zničí nejaké vitamíny, to áno, ale myslím, že tým cukríkom to nejako extra neuškodí 🙂

katrin21
20. okt 2010

@gabkazabka ja som myslela tzv. krutenu - pasikavu 🙂

katrin21
20. okt 2010

@ilijanka ale zistilo.... staci na to biorezoznancia.... MW meni sposobom ohrevu molekul vody ich strukturu a ony tuto zmenenu vlastnost vedia dalej odovzdavat dalsim molekolam vody.. a clovek je z 80% z vody, a po case to robi problemy... vsteky alergie a kozne problemy, na 80% su z pouzivania MW... preto dnes aj deticky maju tolko alregii, ekzemov a pod... lebo im od narodenia ohrievame mlieka a vsetko v MW.... je to tak... kazdy sa cuduje, odkial je zrazu tolko alregii a pod.... no tak odtialto... predtym ked sme boli my malí, MW neboli.....

gabkazabka
20. okt 2010

@katrin21 hej hej,uz som pochopila....nejako mi to dnes nepali 😝 😀

ilijanka
20. okt 2010

@katrin21 no dobre, beriem, ale tým penovým cukríkom nič nie je a nemusíš ich ohrievat v MW

hejdita
20. okt 2010

haaaaalooooooooooooooooooo baabyyyyyy prosiiiiiiiiiiiiiiim potrebujem tu radu 😝 😀 😀 😀 😀 😀
je mozne ze krem ktory sa robi zo 100g orechv sa spari AZ tristvrte dcl mlieka?????? neni to PRIVELA???????? 😲 😕 a potom sa tam da 100g cukru a 100g masla.....no hlavne to mlieko mi nesedi zda sa mi ze by to plavalo 😲 😕

evitkamalicka
20. okt 2010

ani mne veru MMF nechuti ani nikomu z mojho okolia

katrin21
20. okt 2010

@ilijanka mne to nechutí z nich.. to mam pocit., ze jem cukriky a nie to , co ma byt akoze marcipan 🙂

katrin21
20. okt 2010

@hejdita moja mama ked davala orechy do plnky , nikdy nic nesparovala a vždy to bolo fajneeeeeee

bury
20. okt 2010

@hejdita - nemůžu najít recept na ořechovou náplň, ale vím, že když jsem jí dělala určitě jsem ty ořechy nespařovala mlékem - dávala jsem jen tak 😉

hejdita
20. okt 2010

hmmm dekuji vam obom kdyz ja to chci sparit 😀 😀 😀 😀 😀 😀 nooo uz sem se divala a tam to bylo sparene tak ze kolik orechu tolik mleka tak uvidim co mi napisou jeste holky kdyz tak skocim pro radu na TOM ale moc dekuji taky sem to uz zvazovala ale preci jenom chci to skusit 😀 😀 😀 😀 🙂

gabkazabka
20. okt 2010

@hejdita a nema to byt nahodou 0,75 dcl?To nieje ani deciliter.....lebo 0,75 litra je urcite vela

hejdita
20. okt 2010

mozno hej som si to mozno spatne opisala a teraz to hlada a nemozem to najst 😒 a dakujem 🙂

petusko
20. okt 2010

ahojte, tak som dokoncila jednu netradicnejsiu, snad sa bude pacit. je to pre navstevu z anglicka 🙂

daniz
20. okt 2010

Hejdi ja som to písala, tak na 100 g orechov je 3/4 dcl mlieka-horúceho nechaj vychladnúť, pridaj cukor, maslo a šľahať do biela. sorry mam noc roboty.... 😅 😅

daniz
20. okt 2010

A orechy to vypijú veď to nie je ani 1 dcl! . Ja ju robievam stráááášne často a všetci chvália

ruzovka
20. okt 2010

Děvčata pěkně prosím, na čem máte vždy ty dortíky položené??Chystám se o víkendu na svou prvotinu a přemýšlím, na čem ho pak sevírovat, aby to pěkně ladilo..na tom podkladě ho i zdobíte? nebo ho pak přenesete...díky, děůáte krásné dortíky, moc bych se to chtěla naučit...

hejdita
20. okt 2010

@daniz na sto gramov??? a ako dlho nechas pit orechy to mlieko??? 😀 😀 😀
takze ked budem robyt s pol kila orechov tak tam mam kolko supnut mlieka asi 325ml??? daujem ale ten krem nebude uuuplne biely ze nie???

hejdita
20. okt 2010

@ruzovka jj na kartone obalenom v baliacom papiery aj potahujema a pokial sa nejako uspini tak suchym kapesnickom papierovym otreme

ruzovka
20. okt 2010

@hejdita moc moc děkuju za radu, tak to běžim nějakej pěknej pokoupit, chci udělat dcerce k 1. narozeninám, jak tu listuju vašima radama, tak už se mi o tom i zdá 😀

boldy
20. okt 2010

@hejdita ja sparujem 6-7 lyzic mlieka na 150gr orechov ale ,75 sa mi zda vela

daniz
20. okt 2010

Hejdi na 100 g orechov,3/4 dcl mlieka - horúceho - zaliať, premiešať, nechať vychladnúť, pridať 100 g pr. cukru a 100 g masla. Miešať dobiela. Ty ak chceš z 500 g orechov daj tých 325 ml mlieka ako píšeš a 500 g cukru a masla. On bude taký bledší ako biela káva. Asi taký do akého rámčeka píšeme. Jasné, že tam budú kúsky orechov. A k kakao korpusu-fantastický. Držím palce.

daniz
20. okt 2010

Boldy ja mám takýto recept a je super nie hustý, ani riedky. Tak keď je z chladničky tak je tuhší-to je jasné. Ale je super.

murinka
20. okt 2010

ahojte.potrebujem poradit.kupila som silikonovu formu psika malicka je len taka do dlane-mate nejaky recept do takej malej formy? 🙂

renat2
20. okt 2010

Ahoj holky...sleduji vás delší dobu, dorty jsou nádherné, vždy se kochám...opravdu musím smeknout. Myslím, že sposuta cukráren a pot. výrobců dortů by se mohla učit, jste fakt šikulky...
Mám prosbičku, taťka bude slavit 50. narozeniny, je vášnivý cyklista, nemáte tip na nějaký dortík??? Pokud možno jednoduchý 😀 😀 děkuji