Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mrka2
25. feb 2011

@jakelina no ja by som dala len taku jednu kopretinu, nejaku bielo modru a do stredu sviecicka. no ale nemusis.. ja som robila malej na jeden rok tiez torticku na hore s medvedom a sviecku som mala jednotku len vedla zapichnutu vid foto 🙂 to bola jedna z mojich prvych,tak detaily si nevsimaj 😝

mrka2
25. feb 2011

@adul67 jaaj,nadhera... hned sa ta idem pytat,ako si robila to auticko? teraz idem 1.krat piect a chcu hore auticko a ja neviem,ci z puncoviny,ci len z hmoty to mam urobit...

mrka2
25. feb 2011

@reruna no dovtedy sa vypracujes a potom este len budes mat objednavky,ked rodina bude obkukavat tortu...ze kto to piekol... 😀

jakelina
25. feb 2011

@mrka2 je hezká a moc. Já právě nemám žádnou vykrajovačku na kytičku, tak jedině nějaké zoubkované kolečko co mám na vánoční cukroví a ztenčit ty lístečky. 😉

jakelina
25. feb 2011

@adul67 obě dorty krásné.
Já budu muset péct ještě asi pět roků, než se takhle vypracuju. 😀

adul67
25. feb 2011

@mrka2 dakujem to su moje prve pokusi a robila som to normalne z piškotoveho cesta vyrezala som si platy aj naplnila plnkou a potom potiahla potahovkou .

adul67
25. feb 2011

@jakelina ja som začala od decembra ked som robila mužovi otvorenu knihu a podarila sa mi potom som sa prihlasila sem a už to išlo .takže pečiem tri mesiace toto je moja piata torta

jakelina
25. feb 2011

@adul67 no tak to bude rukama 😀 😀 asi mám obě levé. 😝 😝

mrka2
25. feb 2011

@adul67 jooj, to bude piplacka,ale asi tak isto urobim. este som nic pre ziadneho chlapca nepiekla,len pre same baby 😀 no na to,ze pokusy,tak perfidzo! 😵

adul67
25. feb 2011

@jakelina to určite nie 😀 😀 😀 😉

ferinka
25. feb 2011

Ahoj holky tak tohle byl můj loňský první pokus auto potahované,cestička šlehajdová pařížská,bylo nás přes 20 tak toho muselo být hodně 😀
Letos se chystám na budozer/bagr tak jsem zvědavá 😉

broucek2
25. feb 2011

abecedu mám tuto http://www.ceske-formicky.cz/?1352,enLANGUAGE_S...) jen mi chybí velká písmenka, ale ty nějak dodělám

adul67
25. feb 2011

@mrka2 na fotke niesu vidiet chybi ......a celkom ma to bavilo . 🙂

mrka2
25. feb 2011

@ferinka jeminenky,to auticko je zlatucke 😀

ferinka
25. feb 2011

@mrka2 díky moc 😉

@broucek2 já si objednala písmenka včera na timidekoru,teda já tam toho brala,že rodina nebude mít za co jíst 😀

rene82
25. feb 2011

moja dnešná tortička na zajtra pre švagrinine dvojičky k prvému rôčku. korpus mramorový, krém parížšky aj biely na zdobenie, poťahovka z mmf, jedlá oblátka. dúfam, že mi oblátka do zajtra nezvlhne a že poťahovka sa neroztopí. inšpirácie a rady som brala aj na tejto stránke 🙂

raci
25. feb 2011

@sofi07 mě když se nepovede polít čokoládou do hladka tak si udělám kornoutek z papíru a přestříkám povrch znova čokoládou cik cak a pak dám ty ozdoby a ono se v tom ty nerovnosti ztratí.... jinak dortík je to moc pěkný 😉

zany
25. feb 2011

Ahoj holky,

dneska jsem dělala svůj první dort z MMF (předtím jsem už dělala 4 z marcipánu). No moje první reakce byla, že jsem myslela, že se neodlepím a pak to poletí oknem i se mnou 😀 Ale podařilo se a musím říct, že se s tím pracovalo líp, i se líp potahovalo 😉 Jen to dobravení pro mě bylo horší... 😒 No mám se ještě co učit 😝

hejdita
25. feb 2011

jak docilim hezke pletove barvy?? ruzova a zluta a trosicku hnede? potrebuji na miminko jenom kousinek hmoty obarvit 🙂 dekuji 🙂 a asi pridavat fakt jenom po tečkách ze? 😕 no to bud epanecku zase zabava 😀

zany
25. feb 2011

Můj dort 😉
Zvažuji jestli tam nedát ještě doprostřed živou kytku? 😕

broucek2
25. feb 2011

@ferinka mně došel balíček ve středu a stál přes 3 tis. Manželovi jsem to radši ani neříkala. :o))))

broucek2
25. feb 2011

pěkné dorty

vinka
25. feb 2011

@broucek2 s vecami na torty? 😕

dm1
25. feb 2011

@sofi minule baby radili na TOM jemne nahriat fenom ze to pojde krasne zahladit. Alebo ako baby pisu este jednu vrstvu. Mne sa uz v ladnicke chladi ta coko torta a bojim bojim veru. vrchne srdiecko ma byt potiahnute cokohmotou a ja som z nej ledva ruzicky spravila co sa rozpadala tak netusim ako to potiahnem 😢 . Nastastie spodok budem mat zaplneny cely ruzami a hoblinkami tak nemusim riesit rovnu cokoladu.... ach jaj porazi ma z tych cokotoriet

v noci som este robila jednu s mackom pu

ellise
25. feb 2011

holky na modelováni je lepší smartflex velvet nebo flower? nebo něco úplně jiného?

te´d jsem zapomněla , která z vás si kupovala myčku? tak hazím do placu otázku, jak si spokojená?

mrka2
25. feb 2011

@ellise ja som kupovala, ale nemam ju este,bo nemaju na sklade 😠

mrka2
25. feb 2011

tu je moje dnesne trapenie, zobralo mi to kus zivota a kopec nervov. ma 4,3 kg a moja zatial najvacsia torta 😔 ked tak pozeram na foto,tak vyzera trosku ako pipik 😀

mrka2
25. feb 2011

@zany krasna, ja by som tak zivy kvet uz nedavala. v jednoduchosti je krasa 🙂
@dm1 naaadhera! jednoznacne mas talent! 😵

zany
25. feb 2011

@mrka2 - díky 🙂
Hezký dortík 🙂 Tohle bych už asi nedala 😀 Mám co trénovat a jsem zvědavá jak bude i zítra chutnat 😉 Ale já se případně obětuju 😀

beruska2x
25. feb 2011

@mrka2 ty jo pekny, to je dobry napad, zrovna koukam co dedovi na narozeniny 😉