Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
20. jún 2011

@jakelina macherka, že MMF na červeno 😉

vlada111
20. jún 2011

@lussy23 ja som pozerala obrázok hotovej a nejak som špekulovala ako ho obliecť. Urobila som si obdĺžnik vyvaľkaný a ten som nahodila na telo. Vyhla som limček a vpredu som nožnicami odstrihla zvyšok tak, aby mi to vpredu urobilo sako. Modrá košeľa pod tým je len jeden tenký pásik na tele. Neviem, či ti to takto bude stačiť.

lussy23
20. jún 2011

@mizulienka plastovú. má to dve časti

lussy23
20. jún 2011

@vlada111 - ďakujem

lamps
20. jún 2011

@mizulienka orchidejka je krásne nemá ničoho ani veľa ani málo, je ako skutočná, super 🙂 🙂 🙂

pandysek
20. jún 2011

holky prosím nevíte někdo kde se dá sehnat levný marcipán v čr nejlíp v brně ,,,, nebo nějaký šikovný a jednoduchý recept naněj .... chtěla bych udělat segře dortíkoslíka iáčka ..... a nevím jak namíchat ani barvy ...takto bych ctěla aby nějak vypadal 😀

mizulienka
20. jún 2011

@lamps dakujem 🙂 tak ju teda nejdem prerabat 🙂
@lussy23 myslim, ze @jajuus ma taku, ona ti urcite poradi, napis jej, ja mam silikonovu

jakelina
20. jún 2011

@vlada111 ukaž co krásného háčkuješ, ať se pokocháme.

jakelina
20. jún 2011

@pandysek šedou uděláš, když do bílé přidáš trošku černé. V Brně bude určitě nějaká prodejna, projeď net.

vlada111
20. jún 2011

@jakelina uf, nemám nič odfotené. Ale teraz robím malej klobúčik 🙂

reruna
20. jún 2011

@jakelina perfektní Bart, to bude na dortu vypadat super, už se těším 🙂
@vlada111 no tak na 4. dort je to nádhera, ta postavička je fakt úžasná! 🙂
@mizulienka aha, no já nemám ani žilkovač ani vykrjajovač na lilie, tak to zkusím nějak vykoumat jinak...

reruna
20. jún 2011

@desmodka no jestli koupíš to menší balení 1,5 kg, tak to určitě do té doby spotřebuješ a jestli chceš to větší balení - to je myslím 7 kg, tak to asi do mražáku můžeš dát a po vyndání rozmrazit - ale nidky jsem to nezkoušela, tak fakt nevím, jaká by pak hmota byla

vlada111
20. jún 2011

@reruna žilky skús z nejakého kvetu alebo listu živého. Už som nad tým uvažovala, že tak to skúsim aj ja. Možno to funguje 😉

lamps
20. jún 2011

@mizulienka no to určite nemusíš, ja by som dala aj zákaz ju zjesť 🙂 🙂 🙂

jakelina
20. jún 2011

@reruna já pod toho Bárta budu dělat fakt jenom malinkou dortičku a jednoduchou. Dělám to pro syna, jde na narozeniny kamarádovi a než koupit nějakou blbost za stovku, tak bude mít jako dárek malý dortík. Vím jak to bylo u nás v lednu, když měl Matyáš 10 let. Dostal spoustu blbinek, vždyť co koupíš za sto korun?? Oni si dávají dárky v takové relaci. Dort se dá za tu cenu upéct v pohodě, když nepočítám svůj čas. 😉

vladka1
20. jún 2011

@jakelina Bart je super....jen se Tě Jakelinko zeptám...obkreslíš obrázek na papír a pak jak dál?Díky V...

jakelina
20. jún 2011

@vladka1 vytisknu to podle nějakého obrázku co si najdu a rozstříhám podle barev. Zvlášť kalhoty, zvlášť tričko, ruce, hlavu a tak a pak si to položím na tu rozválenou hmotu a vykrojím podle barev. Já teda nemám doma barevnou tiskárnu, tak si ten obrázek nechám před sebou na monitoru a podle toho to dělám barevně. Je to strašně jednoduché. Dělala jsem tak i medvídka Poo. To byl nějaký čtvrtý můj dort a neměla jsem ještě žádné barvy, jenom práškové, tak je to takové málo barevné.

broucek2
20. jún 2011

@pandysek recept používám tento: http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=11&t=4 a v Brně doporučuji prodejnu www.fialapraha.cz

ikula2
20. jún 2011

Ahojte vy tak rychlo pisete nestiham citat ked nemam notebook. Pridam moju rychlovku pre rodicov. Robila som malinovo kokosovu plnku a odporucam vyborna.

katulkaaaaaa
20. jún 2011

@vlada111 ja odpadnem,fakt neskuocne pekna figurka sa i podarila,uzastna 🙂
@mrka2 dakujem vyskusam 🙂
@jakelina bart je super 😵

anjelicek26
20. jún 2011

@ikula2 - malinovo-kokosovu plnku? To je aka? Budem Saske robit zamok na nedelu, potrebujem ruzovuuu, chutnu a co dobre rzi 😕

katulkaaaaaa
20. jún 2011

@ikula2 krasa...baby vy pisete ze narychlo spravena ja ked robim tortu trva to hodiny a nikdy to tak krasne nedopadne ako u vas 😝

lusil2005
20. jún 2011

@reruna ak hovorite o orchidei, ja som sa riadila radou jednej kocky z TOM a kupila som v kvetinarstve umelu orchidku. stala nejake 1,20. Rozlozila som ju na jednotlive lupene a teraz podla nich radielkom vyrezem lupene z MMF, a este aj otlacim zilkovanie z tej umelej. Dufam ze vysledok bude aspon trosku porovnatelny s tymto: http://tortyodmamy.sk/orchidea-bez-vyrezavatiek

lusil2005
20. jún 2011

jej zienky, dnes mi prislo par veciciek z tortomanie, taaaak sa vytesujem, rozmyslam komu by som upiekla tortu 😀 kupila som si aj tu hviezdnu otlacaciu podlozku... prisli mi aj tie male kurziva, a taky ten krajkovy biely umelohmotny podnos!!! to je super vec!!! musim nieco upiect... 😠

pandysek
20. jún 2011

@broucek2 ješiš děkuji - jsi zlatá ....obchod vypadá velice dobře 🙂

jakelina
20. jún 2011

@lusil2005 tak jedině upéct jenom pro vás doma 😀 😀

Jdu k vám pro radu. Jak se dá ještě hezky ukončit dole dort??? Já buď dělám váleček a ozdobím kosticí s takovým tím vějířkem a nebo vykrojím lištou nějaký ozdobný proužek. Dají se ještě udělat kuličky, ale na to nemám nic, to bych musela každou dělat zvlášť. Látková stuha je krásná, ale všude se taky nehodí. Jak ještě zdobíte dole dort????? Děkuju za nápady, chtěla bych něco nového.

broucek2
20. jún 2011

@pandysek nemáš zač. Nemají tam tolik zboží jako v Praze, ale je to určitě příjemnější obchůdek.
Ještě je tento, ale tam jsemnebyla http://shop.svetpeceni.cz/

dm1
20. jún 2011

@jakelina ja som v poslednej dobe zacala casto pouzivat ze urobim sulok hmoty prilozim dole a okliestikujem ho tiez to vyzera dobre

dm1
20. jún 2011

@vlada111 tak ta je neskutocne podarena! nadherne potiahnuta, cisto a rovno a postavicka nema chybu!

pandysek
20. jún 2011

@broucek2 no tady tento typ mě dala kámoška cukrářka, ale mají to hodně drahý a prej tady v Brně je paní majitelka poněkud nepříjemná .Tak radši navštívím ten první od tebe 😀