Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
11. aug 2011

@katy1979 oki, kľudne sa ozvi, priveziem ti ich, mám ich dosť.

vlada111
11. aug 2011

@katy1979 a robíš ten mramorový z hladkej múky? Je to ok, nebude piškóta ťažká?

ikula2
11. aug 2011

@dm1 vou tri za den aj so zdobenim 😨 😕 ja odpadnem

katy1979
11. aug 2011

@vlada111 hej hej z hladkej. Tazky? no ako babovka. ja vacsinu robim z hladkej akurat orechovy robim z polohrubej.

elise
11. aug 2011

ono sa to voľakedy takto volalo ale premenovalo sa to všeobecne na marcipánové torty🙂 teraz nechápem prečo to dali naspäť.a dufam že nepomažu príspevky lebo fakt ked doma pečem robím krémy tak sa inšpirujem od vás ( ja robim sukromne iba pre nás ale nepoťahujem len korpusy a krémy k poťahovaniu a zdobeniu som sa nedostala🙂

lenocka23
11. aug 2011

@elise no myslim ze bude jednoduhsie premenovat spat temu ako prejst tych x-stran a kontrolovat, co je k teme a co nie... 😉

elise
11. aug 2011

@lenocka23 určite nech ten názov vrátia bol výstižnejší🙂

lussy666
11. aug 2011

noo, to je neco, tento nazov🙂))

baby, chcem sa spytat - ked robim "mliecny marcipan" a chcem ho zafarbit kakaom na hnedo nezmeni mi to aj konzistenciu? lebo ved to je ine ako ked robim farbami praskovymi alebo tak....

mia1111
11. aug 2011

kočky, potrebujem ultrarýýýýýýchlu radu - miešam krém pod poťahovku - maslo+cukor+odrezky. Čo sa stane, keď dám o polovicu cukru menej, ako je originál recept? Korpus je sladší, tak by mi tam pasovalo menej cukru... stuhne to tak akurát?

mizulienka
11. aug 2011

@mia1111 ja nikdy nedavam cukor podla receptu, to na to je nejaky recept? ja od oka dam 2-3 lyzice prask. cukru

mia1111
11. aug 2011

@mizulienka - našla som ho na dortomanii... Lebo podľa receptu je to brutus sladké 😅 . Tak skúsim podľa seba, snáď to nedomrvííííím 😀 . Dík 🙂

dadka212
11. aug 2011

@mia1111 ja dávam skoro všade menej cukru okrem teda korpusu...

reruna
11. aug 2011

@mizulienka no jasně, ale jak bys to vezla, když to je mražené? to by se ti cestou rozmrazilo asi, ne?

jakelina
11. aug 2011

@mia1111 já taky odhadem dám cukr i odřezky. Nic nevážím.

jakelina
11. aug 2011

@reruna byla jsi nakoupit???

reruna
11. aug 2011

@jakelina tak jsem byla v té prodejně, paní je moc sympatická, má to tam malinkaté, ale má tam všechno, co v e-shopu vystavené na poličkách, můžeš si vybírat do košíku a je moc ochotná, dívala jsem se na ty formy cellshapes, co máš, tak mi hned ukazovala na netu, jak se s tím dělá, ale udržela jsem se a řekla jsem, že to až někdy příště třeba... vzala jsem si časpopis Torty od mamy, už měla jen to číslo Svatby, dívala jsem se do něj zatím jen letmo, ale teda na první dojem mi připadá Dortománie časopis lepší, že má více receptů a návodů...
No a koupila jsem si "jenom" patchwork košíkový výplet a otlačovací podložky dřevo - cihla 😅 ale mm to neřeknu 😀

reruna
11. aug 2011

@mia1111 já dávám cukr podle chuti

jakelina
11. aug 2011

@reruna tak to je fajn, zase neplatíš takové velké poštovné. 😉

reruna
11. aug 2011

@jakelina no ceny tam má prý stejné jako na netu, aspoň to paní říkala, tak se to pak vyplatí, si tam někdy udělat výlet asi. Většina obchodů má v kamenných prodejnách vyšší ceny, aby se to vyrovnalo, ale paní prý ne, tak až zase pojedu do Km, tak vím, kam se zastavím 🙂

reruna
11. aug 2011

teď koukám - co to je za změnu názvu tématu? to jako proč?

jakelina
11. aug 2011

@reruna asi musíme začít péct jenom dorty ke křtinám 😀

eliska22
11. aug 2011

@reruna ja tiež na to kukám jak pako 😕 😀

reruna
11. aug 2011

to by mě teda zajímalo, proč to změnili? třeba někomu vadí, že nepečeme jen dorty pro děti? ale tak by se to mohlo jmenovat marcipánové dorty pro děti... to aby se člověk bál sem pak dát jiný, než dětský dort 😠

mizulienka
11. aug 2011

@reruna no neviem, asi sa to po ceste rozmrazi, neviem, ci to moze ovplyvnit kvalitu 😕 😕

reruna
11. aug 2011

@mizulienka no to taky nevím, ale většinou se už nesmí zmrazovat nic, co bylo jednou rozmrazené...

bzucinka2
11. aug 2011

@dm1 ja mam uz 2naplnene, teraz cakam, kym sa maly zobudi aby som naplnila dalsie 2 a ked deti vecer zaspia, mozem ist zdobit 🙂
@dm1 tak sme na tom rovnako🙂noc to isti 🙂 a zajtrajsie doobedie este tiez 😉

sven
11. aug 2011

co je to za blázinec? Proč vás přejmenovali? Nemít vás v oblíbených, tak už vás ani nenajdu ☹

mia114
11. aug 2011

ahojte, baby robite tortu aj tak ze prerezavate len 1krat a tak plnite? rozmyslam nad tym zvonom a nijak mi to nevychadza spravit z plechu tvar zvona len na vysku plechu a mam upecene len dva korpusy a viac ani enchcem piect bo by to bolo obrovske uz.

lusil2005
11. aug 2011

Caaaaaaaaaaaafte sikulky!!! Konecne som doma! Juj ste mi chybali ☹

katulkaaaaaa
11. aug 2011

@lusil2005 ahooooj ako sa mame,ako malinky?a ty? uz aj ides vypekat? 🙂