Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
16. aug 2011

@alicc tak to sú krásne "pokusy", škoda ich zjesť 😅 😅 😅

alicc
16. aug 2011

@lamps dakujem 🙂

ikula2
16. aug 2011

@alicc nadherne

alicc
16. aug 2011

@ikula2 dakujem, vy robite nadherne veci, ja sa pri vas len ucim 😉

ikula2
16. aug 2011

@alicc vsak ja tiez, vlastne vsetky sa ucime navzajom 😵 , ale klobuciky ti vysli

helen1007
16. aug 2011

ahojte ja som trochu blúdila po koníkovi a našla som tu vás, iba je škoda že až teraz ☹ pred tromi týždnami som robila mojej dcérke tortu k narodeninám a prvý krát s marcipánom a nebola podla mojich predstáv, nevedela som ho dobre zafarbiť, ak by vám nevadilo rada by som sa pridala a pochytila od vás nejaké nápady, rady a inšpirácie pre začiatočníčku v marcipánových tortách

dm1
16. aug 2011

@helen1007 jasne vitaj medzi nas! a aku hmotu si farbila? doma robenu ci kupovanu? a cim si farbila ked ti to neslo?

helen1007
16. aug 2011

@dm1 ja som robila ten marcipán z marsmelov cukríkov , bol ružový a chcela som ho zafarbiť na hnedo obyčajnými potravinárskymi farbami

dm1
16. aug 2011

@helen1007 tak to ti veru nepojde jedine tak kakaom mozno ale ja mam s hnedou problem stale aj ked uz mam za sebou 150 tort 😝. Jednoznacne odporucam na farbenie gelove farby chytaju najlepsie aj ked su drahsie ako praskove ale zase stacia zakladne farby a namiesas si. Ale syte a tmave farby z MMF su problem lebo ked je vela farby tak sa hmota rozpada. Mne sa tak da len modelovat nie potahovat ak chcem potahovat treba bud hned po nafarbeni rychlo za tepla alebo primiesat trosku kupovanej hmoty ja davam RDI

helen1007
16. aug 2011

@dm1 toto je moja prvá marcipánová torta, vrchné ozdoby som nakoniec musela narýchlo kúpiť v deň oslavy...pôvodne som chcela aby to vyzeralo ako macko, no čo dúfam že o rok už bude krajšia, budem musieť nakúpiť iné farba a viacej trénovať 🙂 , to už máš riadny počet tort za sebou, ale ako som tu zbežne pozerala tak asi vy všetky ste tu také šikulky

dm1
16. aug 2011

@helen1007 vsetky sa tu stale ucime nieco nove a snazime sa zdokonalovat 😉. Na prvu torticku ju mas pekne potiahnutu veru a neboj chce to fakt len trenovat

dada78
17. aug 2011

@gabika11 ak vyskúšaš tú novú hmotu, daj vedieť 😉 , niekedy je ťažké nafarbiť poťahovku na požadovanú farbu , hlavne tie sýte a čiernu a hnedú

bzucinka2
17. aug 2011

@alicc nadherne pokusy babka aj mamina budu mat radost🙂

lili_a_mimi
17. aug 2011

Ahojte! Uz vas tu citam nejaku tu dobu, len vy ste take proficky, ze vacsinou nemam co tu napisat 😅 Robite prekrasne torticky! 🙂
@gabika11 ja som s nou minule robila, je celkom fajn. sice som s nou potahovala len muffinky, ale myslim si, ze by sa s nou dalo aj modelovat. Nasim chutila viac ako MMF. Povyschnuti je to dost krehke. Mne sa dost potia ruky a vzhladom na to, ze u nas bolo teplo, musela som pouzit dost vela prask cukru, ale dalo sa to 😉
pridavam moje muffinky

bzucinka2
17. aug 2011

@dajna11 ja mam tieto ulozene 🙂

mia1111
17. aug 2011

@alicc - kráááásne klobúčiky 😵 😵 😵 😵
@helen1007 - nádherne sa Ti podarila tvoja prvá poťahovaná tortička 😉
@lili_a_mimi - mňam, muffinky vyzerajú úžasne 😵

Tak ja som dnes využila šablónu (stencil), včerajšiu tortu som s ňou ozdobila kakaom 😀

gabika11
17. aug 2011

@dada78 no, nakoniec som si objednala pekny balicek v tortomanii, lebo tam mali viac veci co som potrebovala, tka nabuduce, ani nie su nejak drahe, len to postovne vzdy vide tak draho 😠 , tak sa moc neoplati kupit si malo veci...

gabika11
17. aug 2011

aA kedze tu nemali gumu traganth, tak som si objednala toto, a skusim pridat potom neskor do cokoladovejMMF aj do klasickeho MMF, ake to bude... 😉
Chystam sa totiz na tortu Angleinu Ballerinu, tak ze prve poschodie bude kruh, rafik, som objednala 30 cm, lebo doma mam len 22 a na vrch chcem vytvarovat z korpusu balerinsku sukienku, a uz polozim len vytvarovanu *Angelinu, ak sa podari, na nu, a Angelina bude akoze robit snuru, aj korunku patchwork som objednala, tak snad je k tomu navod, len nemam stirebornu ziadnu, len budem mat pearlovu perletovu, rozmyslam,ze nafarbim na sivo a potom porasim tym leskom?
A knecne aj drobne kvietky gulate sadu vypichovacku som si objednala, uz tak dlho po tom snivam, ach, lken keby to tolko prenazi nestalo 😒

gabika11
17. aug 2011

@mia1111 krasne, ozaj, ty si ale talentik 😉

gabika11
17. aug 2011

@lili_a_mimi no, su krasne, diky za postrehy, ved vieme, ze oni to vychvalia, ale vychytat muchy na tom musime my, v praxi 😉

gabika11
17. aug 2011

kocky, idem od vas, musim ist s malym k nasim, ked budem mat cas, pozriem vas 😉

dajna11
17. aug 2011

@bzucinka2 dakujem kočky.....

bzucinka2
17. aug 2011

@dajna11 nemas za co, nato sme tu 🙂

ozaj baby, ktore mate tie umele kliestiky a aj kovove porovnajte mi ci sa aj s tymi umelymi dobre pracuje 🙂 dik

sofi07
17. aug 2011

caute baby, nechcete niektora kupit americke cukriky, mam cca 20 bal. cakame babatko, tak som pecenie na dlhsiu dobu ukoncila, navyse sa ideme stahovat a nejake dva mesiace budeme tak trosku bezdomovci, kym dokoncime byvanie, takze to nemam kde uskladovat. zaruka je do 02/2012 a cena 1 euro/bal.

reruna
17. aug 2011

Ahoj, prosím o radu - poprvé chci vyzkoušet do dortu ovoce, chci dát čokoládový krém a banány, mám ramorový korpus, nezkazí se mi tam ty banány, když to naplním dnes - vydrží to třeba do soboty, do neděle, bude to větší dort, než dělávám, tak to nesníme naráz, oslava je zítra, ale předpokládám, že se to bude jíst déle.
A ještě - jsem zvyklá dávat pod krém džem, hodí se to i k tomu ovoci, nebo při ovoci už nedáváte džem? Mám doma borůvkový a rybízový, tak který mám dát k té kombinaci? Asi ten borůvkový?

reruna
17. aug 2011

@mia1111 mňam, to vypadá dobře, co to je za dortík?
A jinak - dnes jsem zháněla nové číslo Dortománie, zatím ho nepřivezli, tak to vypadá, že mají asi problémy s vydáním, když se odtrhli od toho netu...

jerryjanka
17. aug 2011

@reruna už som tak banany davala pokrajane na plnku a vydržalo to v pohode tyžden 😉

jerryjanka
17. aug 2011

@sofi07 to su tie z lidlu 300 gramove?

reruna
17. aug 2011

@jerryjanka díky, tak já to risknu