Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

broucek2
4. sep 2011

@fatima30 ta první tak složitá není, ale chce to na ni mít trochu klid a představivost

tica
4. sep 2011

ahojte žienky tak idem polajkovať tie vaše diela niečo som prečítala niečo nie lebo momentalne tak ako daducha ak to dobre teda píšem som nervozna lebo maly mi ide zajtra prvy deň do školy a ja si to ani neviem predstavyť čo budem doma bez neho robiť ... už teraz mi je do plaču som zvadava ako to zajtra zvládnem 😢 malyčky sa teši tak uvidime zajtra ako to bude aj keď tam bude len na 4 hodinky ale tak je to pre mňa ťažke...
@daducha tak nepríjemnu skúsenosť maš za sebou nezávidim ti vobec ale tak na svete musia byť aj taky ľudia bez chrtovej kosti ... torta vyzera výborne ... ja keby som od niekoho kupovala tortu a by mi nechutila tak určite by som nemala tie gule isť ju vrátiť naspať ako vobec nechapem niektorých ľudí a tvoja torta vyzerá veľmi chutne takže problem musel byť uplne niekde inde pofotili sa a vrátili ju 😠
inak pridávam svoje nepodarky tohtotýždňove vobec niesom s nimi spokojna mne tie take normalne nejdu vobec ja mam radšej tie 3D torty
@adrianai ako ti to ide tak uhladiť mne to nikdy nejde úplne tak krásne uhladiť ako tebe
@mrka2 síce trochu neskoro ale tak tak etyketa na tej slivovici som ju robila ručne som skúšala sthnuť aj s fľaše ale je tam teda poriadne prilepena nie ako tie od pív vobec mi to nešlo dolu tak som nemala na výber len vyrobyť si etyketu ručne

tica
4. sep 2011

a ešte som zabudla dodať OBDIVUJEM žienky ktore pečiete viac ako 2-3 torty do týždňa pretože ja som mala tento tyždeň 5 a už som mala dosť 😖 a moj manžel so mnou 😅

nechapem ako zvládate domácnosť, deti a torty.... moj mužiček to už tohto týždňa vzdal lebo už mal dosť sa starať o synčeka kedže ja som bola zaneprázdnena ako to zvládajú vaši muži zamestnávate ich strážením detí?

som si povedla že to bolo prvy aj posledny krát ... už normálne som nemala ani chuť robiť torty...

adrianai
4. sep 2011

@tica to sa nepýtaš tej pravej 😀 dnes to bolo prvý krát, čo som bola konečne aj ja spokojná s vyhladením - snažím sa čo najviac urovnať tortu ešte pred poťahovaním a potom čo najlepšie "natiahnuť" a žehliť a žehliť 😀 jaj, a zistila som, že je lepšie mať hrubší poťah, aspoň 4mm....tvoje tortičky sú krásne, myslím ,že sa nemáš s čím trápiť 😉

tica
4. sep 2011

@adrianai ale tak ti to vyšlo super ja stále obdivujem tie torty kde nieja ani jedna nezrovnalosť ja to tak niejako ešte neviem dokazať a ani to asi nikdy nedokažem 🙄

lucula73
4. sep 2011

ahojte šikulky,
tiež som jednu robila,no keď som prešla posledných pár strán,tak som z vás úplne mimo,ani neviem,či ju sem dať,je to prvý košík,no s kvietkami nie som moc kamarát,tak prosím o rešpekt 🙂

daducha
4. sep 2011

@tica tak to som rada ze v tom nie som sama - myslim skôlku .Aj ked ja uz to mam raz za sebou so starsim a teda to bol des niekolko mesiacov.No tento mladsi je uplne ina povaha,dnes mi zahlasil ze nemam zabudnut pyzamko,bude tam aj spat 😉 .No hrdina, som zvedava ako zareaguje ked tam kopec deti bude plakat .Dufam ze sa neprida, staci ze za rohom bude plakat mamina.
NO a ta starostlivost,tak ja robim väcsinu veci okolo torty vecer ked deti spia.Nemam problem byt hore do jednej a pod.Som zvedava ako to bude teraz,ked kazde rano budicek,roznos do skôlok,utekat do skoly - som sa rozhodla urobit si vyucny list cukrarsky po dvoch VS 😀 ,utekat domov,poobede s detmi a vecer torty.Manzel cele dni v praci,to bude ina svanda 😝 .Ale vsak" dajak bolo dajak bude" .
Ale ked uz bolo naozaj vela,tak som ich aj s muzom vysupla na zahradu s babkou a dedkom a mala som klud 😉

lucula73
4. sep 2011

@tica veď sú krásne...a ich niečím potieraš,keď sú také lesklé? 😉

katy1979
4. sep 2011

@daducha ak mas doma hrdinu ze si aj pyzamko bali tak neboj. ja som bola na prasky ked isiel prvykrat do skolky. ani som mu pomaly nestihla zamavat lebo uz letel za detmi. ziaden plac ziadne protesty. az na nejaky treti den mi ucitelka povedala ze si pri obede trocha poplakal ze asi uz nevladal pocuvat ten neustaly plac ostatnych 😅 dodnes u neho funguje zakaz skolky teda ze ak nebude posluchat nepojde do skolky. sice tam skoro pol roka nejedaval a stale sa s niekym mláti ci hada. ale chodi tam rad.

lawli
4. sep 2011

@bianca Hoci to sem nepatrí ,ale my sme boli a bolo supeeeeer 😉 A čo sa týka toho obchodu ,ak by bol problém ,rada dam lepšie info ,stači sa ozvať 😵

broucek2
4. sep 2011

přidávám rychlovku a 1. z MMF, ale u nás doma neprošla tato potahovka. Nikomu nechutná a to jsem ji barvila kakaem a přidávala sušené mléko. Potřebovala jsem mít nazdobeno za 15min, nebylo víc času, tak je to jen takové chudé. Jinak s kleštičkami se mi na MMF dělá dobře, trochu mi vadí až moc elastická konzistence a hlavně mi vadí chuť. Víceméně to byl pokusný dort s kefírovým korpusem

mizulienka
5. sep 2011

dobre ranko dievcence, nemate prosim nejake inspiracie na uplne jednoduchu tortu s kruzkami/kolieskami? dakujem

yamahafazer
5. sep 2011

@mizulienka mam len taketo ulozene neviem ci ti to pomoze

reruna
5. sep 2011

Holky z Čech - v Lidlu mají konečně tento týden v akci kaštanové pyré - vypadá to takto, je tam jen kaštanové pyré, cukr, rumové a vanilkové aroma, stojí 19,90, mají to v mražáku, vyrábí se to v Maďarsku, mělo by to být to samé nebo podobné, co mají na Slovensku.
Tak holky prosím vás o nějaké recepty, jeden mám uložený, ale vy jste jich měly více - co se z toho všechno dá dělat?

mizulienka
5. sep 2011

@reruna ja robim toto
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=28821&use...

@yamahafazer dakujem pekne vidno,ze sa ti paci modra 🙂 potrebujem to pre 2 rocne dievcatko, ale to az ked sa vratime z dovolenky 🙂

reruna
5. sep 2011

@broucek2 jednoduché ale krásné, mmf je takové někdy až moc elastické, to mi taky vadí, ohledně chuti - mléčný marcipán je samozřejmě mnohem lepší chuťově, ale třeba našim mmf chutná strašně moc

reruna
5. sep 2011

@mizulienka díky, to je právě ten druhý recept, co jsem hledala, já mám ještě uložený tento http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=40301

reruna
5. sep 2011

@lucula73 vždyť je krásný ten košík !
@tica krásné! 5 dort za týden, to bych taky nedala 😠 já už když peču jednu, tak mám pocit, že nic nesthám, doma jen bordel....

katy1979
5. sep 2011

@reruna heureka gastanove pyre. babam tu chuti mne osobne nie 😅 mne chuti to druhe to co maju v bille ci tescu

lucula73
5. sep 2011

@reruna ďakujem za pochvalu,aj všetkým na lajky,ste zlaté babulky 😉
ja mám ešte tento uložený z gašt.pyré..aj som robila
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=22673

reruna
5. sep 2011

@lucula73 to vypadá tky dobře 🙂
@katy1979 aa v čem se to pyré liší?
@jakelina tys taky to kaštanové pyré sháněla - tak šup do Lidlu! Možná ho budou už mít pořád...nebo jen občas v akci

lucula73
5. sep 2011

@reruna ja tiež pyré nemám rada,ale v tej torte bolo celkom fajn.....podla mňa by sa kludne dala aj potiahnuť 😉 .ale je to dosť zložitý recept

katy1979
5. sep 2011

@reruna chutovo je ine. ale vsetky baby si ho tu chvalili tak asi len ja mam divne chute.

broucek2
5. sep 2011

@reruna bohužel v naší rodině teda nechutná nikomu a musím říci, že ani mým kolegům v práci, ale je to asi tím, že jsem jim dala prvně ochutnat mléčný marcipán

reruna
5. sep 2011

@broucek2 to bude určitě tím 😉
@mizulienka a zkoušela jsi dávat ten kaštanový krém (podle toho receptu z mmb - kaštanové pyré, máslo, cukr) i do dortu a pod potah? je tam máslo, tak by to snad mohlo jít, ale co udělá to kaštanové pyré? nebo třeba krém dovnitř a vrch a boky máslo s cukrem....

broucek2
5. sep 2011

taky chci zkusit dnes koupit to pyré a uvidíme, třeba nám zachutná

lusil2005
5. sep 2011

@reruna to je to co maju aj u nas!!! mne osobne chuti toto lidlacke najviac. je tam najvacsi podiel gastanov v zlozeni, a paradoxne vyjde najlacnejsie 😀 mne osobne najprv samotne pyre nechutilo, ale ta plnka v tej torte je bozska!!!!!!! teraz uz mi chuti aj to pyre 😅

lusil2005
5. sep 2011

@reruna ale do plnky ide aj ta kysla smotana. ta by mi tam chybala, velmi to to pyre osviezi 😉

vlada111
5. sep 2011

@akme pekne poctivo som točila 😀

vlada111
5. sep 2011

@mizulienka ja som mala zafarbený smartflex tiež v sáčku s tvrdol. Nechávam to teraz v tom pôvodnom vedre zavreté a už netvrdne 😉