Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
7. sep 2011

@ajuliaa nieco prenadherne tvoje torty 😵

luci79
7. sep 2011

@anibas nemyslela som tuto 😝 , ale dakujem....aj ta je suprova 😵

ajuliaa
7. sep 2011

@dm1 dekuji🙂

misa1982
7. sep 2011

Ahoj vsem prosim o radu s jake hmoty se nejlepe modelujou kvitka?

anibas
7. sep 2011

@ajuliaa máš nááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááádherné kvety 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

karaa
7. sep 2011

@zuzana124 ako pise @dm1 vnutorne listky ruze su ina farba - jemnucko zelena a vo vonkajsich je podla mna primiesane trochu jemnej zltej

@ajuliaa neskutocne kvety, nadherna ta tvoja stranka, resp. tvoja robota, som taketo kvety este na ceskych alebo slovenskych strankach este ani nevidela 🙂

a idem k vam po radu, ste tu vyborne zorientovane v eschopoch, kde by som zohnala bielu okruhlu tacku pod svadobnu tortu? nieco podobne ako prva na obrazku
http://blog.pinkcakebox.com/white-rose-wedding-...
doteraz som okruhle taketo pevnejsie nakupovala len strieborne PME, no teraz mam poziadavku na cisto bielu tortu s bielou tackou. ci nejaku cast zo stojana kupit, ci ako.... stvorcovu som robila aj sama doma zo sadrokartonu, ale kruh tak pekne neobalim, aby to dobre vyzeralo.....

reruna
7. sep 2011

@dm1 a tuhle čokoládu na vaření z Lidla jsem taky používala na vše, ale už ji u nás nemají, je teď v takovém krémovém obale - stejná značka, obal vypadá úplně stejně, jen není hnědý, ale krémový, složení ale není úpně totožné, není tam teď tolik éček, ale 52% kakaa zůstalo zachované, už jsem s ní dělala a je dobrá. Spíš s tou čokohmotou bude problém utrefit to množství sirupu - lžíce je dost relativní pojem, zvláš´t u hmot ttypu med a kukuřičný sirup, tak příště zkusím tam toho sirupu dát trochu více a dobrý tip s tou mikrovlnkou - tu jsem právěže použila 😖

Co se týká té formy na perly, tak já mám tu plastovou překlápěcí, ale taky mi to moc nejde, zkusím to ještě s tím mrazákem, to jsem nezkoušela
@anibas krásný dort! neuvěřitelné, že to drží! vy stavíte a ty ještě stíháš dorty? a o jakou soutěž jde?

reruna
7. sep 2011

@ajuliaa kde máš svoji tvorbu?, ať se taky pokochám 🙂

maca77
7. sep 2011

ahojte zas po dlhej dobe 😉
.. myslela som si že počas prázdnin budem mať voľno aj od pečenia, ale vždy sa niečo našlo, hlavne známym som nemohla povedať "nie" ... oj a koľko urazených ľudí bolo, vôbec nenašli pochopenie že s tromi malými deťmi je to ťažké 😒

... ale nevadí, začala škola, škôlka a najmenší začal byť poriadny nezbedník, tak neviem ako to budem s ním zvládať, ale prestať nechcem 😅

@anibas pánečku tá tvoja torta pre dcérku 😕 😕 😕 nááááádhera 😵 😵 😵 😵

viac nestíham dozadu čítať.... ale jedno nechápem čo ste dávali link na MMB .. ako je možné že má také ceny? 😕 ja som nedávno objednávala vykrajovačky za 7€ a ona ich má za 50,-Kč 😲

mia114
7. sep 2011

ahojte
babuklky, poradte, idem robit korpus do 30x30cm formy s kolkych vajem mam urobit? 😕 ked si pocitam ze s 12tich to mi vychadza 780g muky, neni to moc vela?? dakujem moc

dadka212
7. sep 2011

@reruna mne sa čokohmota z mikrovlnky nepodarila 😝 keď som ju robila normálne v hrnci nad parou tak bola super...

kočky čo poviete ak od vás chcú daňový doklad....práve mi jedna písala, že objednáva tortu, ale žiada aj o vystavenie daňového dokladu 😨

karaa
7. sep 2011

@anibas ta tvoja torta je naozaj nadherna, urcite skonci na jednom z prvych miest 🙂 Tvoja, skladackovy hrad a macicky a misky v lese to boli moji favoriti 😉 a inspirovala ta nejaka torta, ale to bolo vsetko z vlastnej fantazie? neskutocne originalna 🙂

misa1982
7. sep 2011

Prosim prosim o radu jakou hmotu si koupit na modelovani postavicek a kvetu......

ajuliaa
7. sep 2011

@karaa @anibas, dekuji moc!
@ reruna juliacakes.cz

anibas
7. sep 2011

@reruna ďakujem - my už bývame v dome 3 roky a "už len " dolaďujeme okolie, teraz robíme plot na etapy - mm je majster a ja hlavný a jediný pomocník 😀 😀 😀

petusko
7. sep 2011

@dadka212 ejha, toto sa mi nestalo, preto zatial nemam nikde ziadne t.c., "reklamu", peciem iba pre znamych, prip. ich znamych, ktori su upovedomeni o tom, ze to robim bez dokladu.

baby, dobre sa potahuje s PDT? Zacinam mat viac objednavok a nestiham (nechce sa mi? 😅 ) stale babrat s MMF, tak uvazujem na touto hmotou.

na modelovanie nie, na to pouzivam WI.

petusko
7. sep 2011

@misa1982 Smartflex alebo White Icing 😉

anibas
7. sep 2011

@dadka212 odmietni - ty nemáš živnosť - nerob jej tortu, aby si sa nepopálila 😖 😖

daducha
7. sep 2011

@misa1982 ja pouzivam Smartflex velvet a niekto na kvietky Smartflex flower

ajuliaa
7. sep 2011

@misa1982 zkus Smartflex Flower

anibas
7. sep 2011

@karaa ďakujem - hlavne, že deťom chutila a bili sa o mačky 😀 😀 😀 a niečo podobné je tuto: http://www.lebeaugateau.nl/

daducha
7. sep 2011

Ozaj baby, ma napadlo, ako by ste reagovali keby si niekto objednal tortu a ten niekto je kontrola z danoveho uradu? Ja by som asi dostala infarkt.Teraz sice idem na rok urobit si externe vyucny list na cukrara,no ci sa tym naozaj budem zivit este neviem.Raz mam toho strasne vela, potom1-2 torty a z toho ani odvody nezaplatim ☹

anibas
7. sep 2011

@misa1982 WI resp. Smartflex Velvet alebo Flower

anibas
7. sep 2011

@petusko všetko poťahuje z PDT aj sediace postavičky a zvieratká, na komplikovanejšie veci mám Velvet

petusko
7. sep 2011

@daducha ja vzdy najprv zistujem, odkial o mne vedia 😅
ja sa tym zivit urcite nechcem, beriem to ako prilepsenie k RP. Po skonceni materskej s tym asi "prastim", budem si hladat riadnu pracu a mozno obcas niekomu upeciem.

lusil2005
7. sep 2011

zienkyyyy potrebujem pomoc. vymazala som si vsetky fotky z pocitaca ktore som mala ulozene na inspiraciu 😢 som proste tela. vobec netusim ako sa mi to podarilo 😖 nemate prosim vas ulozene nejake "zadky" v rifliach? na piatok mam taku torticku robit ako podakovanie...
a nemate na taky "riflovy zadok" niekde postup? teda zadok je mi jasne ako urobim, ale tie rifle ako tam tak pekne napasovat... no uvidim. snad to zvladnem 🤐

anibas
7. sep 2011

@petusko moja reč 😀 😀

anibas
7. sep 2011

@lusil2005 ty to zvládneš ľavou zadnou - myslím, že Ivana 1111111 a Cessy na TOM majú pekné rifle 😉 😉

petusko
7. sep 2011

@anibas dakujem, uz aj idem objednat, odkial objednavas ty? mas asi uz prekuknute ceny. Chcem vacsie balenie 😉