Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

reruna
6. okt 2011

@czechzuzanaba většina z nás takhle začínala, že chtěla udělat dort pro prcka od maminky 🙂 marcipánové figurky mívají v cukrárnách, mají tam i barevné marcipánové válečky, tak se zkus podívat, nebo ten jedlý papír je taky jednoduchá varianta 🙂

lusil2005
6. okt 2011

@mizulienka http://www.tortomania.sk/www-tortomania-sk/esho...
a maju aj zilkovace k tomu. ja som tiez tu kupovala...
ja som robila koru z cokoladovej mmf a otlacaca s motivom kory.

vlada111
6. okt 2011

@mizulienka neviem či niečo nenájdeš v domácich potrebách medzi tými klasickými kovovými. Tam je pár druhov listov.

vlada111
6. okt 2011

@anibas tebe sa žije, u nás Sabi jogurty nedostať a ja ich tam milujem ☹

dadka212
6. okt 2011

@vlada111 ja som zúfalá, neviem tie maky urobiť....aké máš na to vykrajovačky?

vlada111
6. okt 2011

@mizulienka tie kovové listy dub sú, určite budú stáť do 1 EURA, len musíš nájsť domáce potreby. Našla som ich na nete, ale len na českom e-shope, ale sú...

mizulienka
6. okt 2011

@vlada111 ano viem, ja som ich aj niekde videla,len som si ich vtedy nekupila 😒 nevadi, mam do buduceho piatku cas, nieco vymyslim 🙂

vlada111
6. okt 2011

@dadka212 no vlastne žiadne. Ja som robila kolečko, ktoré som natiahla trochu do slzy a potom som ho špáradlom na penovej podložke vytenšovala, aby sa mi vlnilo. Až úplne natenučko, ten lupeň sa mi zväčšil možno o 2/3. Ozik dostala si od mňa objednávku na veci z českého MMB?

vlada111
6. okt 2011

@mizulienka priznám sa, že keď ide o takéto špecifické tvary nerada kupujem originál vykrajovačky. Načo mi budú, keď ich využijem len raz, dva razy. Tak ja si takto pomáham 😉

dadka212
6. okt 2011

@vlada111 aha dík, ja som robila aj kolečkom aj takým vajíčkom a hocičím, ale stále to nevyzerá ani ako kvetina nie že mak....
a žiadnu objednávku som nedostala...si písala cez iP?

mizulienka
6. okt 2011

@dadka212 dakujem, to je ten isty, co mi dala @yamahafazer 🙂 este sa musim rozmyslit, ci budem zdobit cokoladou alebo hmotou, co je lepsie?

vlada111
6. okt 2011

@dadka212 hej, ešte je to aktuálne? Môžem ti ju poslať ešte raz?

dadka212
6. okt 2011

@vlada111 ano ešte je, stále nedostala tie špirálové valčeky čo baby chcú...kludne pošli, ja jej dnes napíšem znova, čo a ako...

dadka212
6. okt 2011

@mizulienka aha nevšimla som si 😅 a zdobenie, ja som robila čokoládou, ale to sa mi nerobilo dobre, ja by som asi čokohmotou...

vlada111
6. okt 2011

@dadka212 dokedy to potrebuješ? By som ti nejako odfotila detail lupeňou, aby si vedela, ako si to máš vytvarovať. Jeden mi zostal, nie je namaľovaný, možno by si to lepšie videla.

vlada111
6. okt 2011

@dadka212 už ti to išlo 😉

reruna
6. okt 2011

@dadka212 včera jsem si objednávala taky z toho mmb- tak jen upozorním, když toho chcete více, tak poštovné je 80,-Kč....minule jsem objednávala jen málo, tak bylo 50,-Kč....

vlada111
6. okt 2011

@mizulienka a čo chcú zákazníci? čoko či hmotu? Ja by som chcela čoko, to je väčšia mňamka a vyzerá to s ňou dobre, len ho nejako ešte dozdobiť.

dadka212
6. okt 2011

@vlada111 do budúceho týždňa, idem robiť tortu s makmi, teda oni povedali len gulatú a niečo napísané ostatok je na mne a mne sa tie maky hrozitánsky páčia 😵 ak budeš taká zlatá odfoť mi to 😵
@reruna dík 😵

dadka212
6. okt 2011

a mne konečne poslali fotku torty, čo som robila dávnejšie

mizulienka
6. okt 2011

@vlada111 im je to jedno 🙂 ja by som asi tiez coko...asi by to bolo najlepsie s tou slahackou ako pise pani v recepte,lebo by to malo byt huste.

yamahafazer
6. okt 2011

@katulkaaaaaa ja som objednavala tuzsim minuly tyzden a ja to mam bud na druhy den alebo behom dvoch dni doma len ja som objednavala hmotu a to chodi kurierok a neviem ci ty postou objednavas

lucula73
6. okt 2011

@dadka212 peknučká je 🙂 ,prosím ťa akou zelenou si to farbila? 😕

adka_praha
6. okt 2011

ahojte... ja som vcera dorobila jednu, ale sa smejem... lebo najprv robim dooblbnutia kitty a teraz som robila zasa tu s tymi zlatymi ornamentmi a buduci tyzden ju mam robit zasa... 😅 a idem si dat piect piskot a zvarit slahacku, nech mam zajtra na co toho kona "posadit"... 😀
inak strasne nadherne torty ste zas popridavali... 😵 😵 😵

yamahafazer
6. okt 2011

@mizulienka ja by som robila potahovkou nie cokoladou

dadka212
6. okt 2011

@lucula73 dík, to je wilton kelly green 🙂

katulkaaaaaa
6. okt 2011

baby pouzivate niektora RD prachy?nemam s tym skusenost....

lusil2005
6. okt 2011

@mizulienka mne sa s tou coko mmf robilo super, a robila by som s nou znovu. alebo s cokoplastelinou. pokial si vyslovene nezelali cokoladu. ale cokoplastelina je vlastne cokolada, osladena kukuricnym sirupom 🙂

mizulienka
6. okt 2011

@vlada111 ved prave, ani mne sa nechce kupovat predrazene vykrajovacky mozno kvoli jednej torte...idem popozerat na nete...kamoska isla prave do ikeii tak somju poprosila, nech sa pozrie, aj ked tam asi nie.