Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
21. nov 2011

@dadka212 ja som ten bielkovy videla na dortomanii urcite

reruna
21. nov 2011

@dadka212 ten s tou moučnou kaší je bílý a pevný - 2 vrchovaté lžíce hrubé mouky, 500 ml mléka, 1 žloutek, 500 g másla, 150 g moučkového cukru - hrubou mouku rozmíchejte v kastrolu v mléce a přive´dte k varu, povařte kaši, odstavte, zašlehejte žloutek a nechte vychladnout. zvláš´t vyšlehejte máslo s cukrem a pak přidejte po částech vychledlou moučnou kaši. Co vím, tak se dělá i z polohrubé mouky a dá se dělat i bez žloutku.

dadka212
21. nov 2011

@dm1 dík pozriem, potrebujem to na 3.12. len chcem byť už pripravená

dadka212
21. nov 2011

@reruna ďakujem moc 🙂

dm1
21. nov 2011

@dadka212 kremak = torta omazana kremom 😀

dadka212
21. nov 2011

@dm1 😀 😀

jakelina
21. nov 2011

@dadka212
Krém z bílků
Na jeden bílek 5 - 7 dkg pískového cukru. Vařit v páře a průběžně šlehat. Nevařit prudce. Pak vyšlehat máslo, zchladlé bílky do toho zamíchat a přidat trochu rumu.

4 bílky + 18 dkg pískového cukru krupice se dá najednou do hrnce, který musí dobře sedět vo většího hrnce. Do větší ho se nalije voda a postaví se na oheň. Bílky s cukrem se šlehají už od začátku zahřívání, tj. nečekat až bude voda teplá. Plamen je třeba nastavit tak, aby proces ohřívání vody do varu trval ccca 10 minut a celou dobu se bílky s cukrem šlehají na nejvyšší otáčky.

Jakmile voda dosáhne varu, šlehá se ještě chvilku tak 15-30 vteřin. Maximálně minutu, pak by se bílky srazily. Po vypnutí plamene se šlehá dál. Už to nemusí být nejvyšší otáčky. Jde spíš o promíchávání a pomalé ochlazování. To trvá ještě tak 2-3 minuty.

Pak se hrnec z horké lázně vyndá, ještě se chvíli míchá a pak se nechá chladnout. Aby se na povrchu neusušila krusta, je dobré hrnec zakrýt utěrkou. Přes ní může pára ven, ale bílky si zachovají vlhkost a neoschne povrch.

Studené se zašlehá do vyšlehaného másla.

Toto množství sněhu je určeno na 2 másla, vyšlehané s 10 dkg prosátého moučkového cukru.

Nalezla jsem na internetu, bohužel už nevím kde.

anibas
21. nov 2011

@dm1 danka zlá správa - vločky nemajú ☹ ☹ ☹ ☹

reruna
21. nov 2011

@broucek2 prosímtě jak jsi dělala ten malý klavírek na dort, máš uložený ten fotopostup, já jsem si to někde dala a te´d to nemůžu najít a potřebuju to na příští týden už začít asi dělat, aby to vytvrdlo, kdybys to našla, byla bych ráda 🙂 nebo myslím, že i @vecernicci to sem dávala? ten malý klavírek...

dm1
21. nov 2011

@anibas ej do kelu ☹ som zavahala a vidis 😢

jakelina
21. nov 2011

@dm1 a na Mimibazaru nechceš koupit, tam je pořád mají.

dm1
21. nov 2011

@jakelina len to uz nestihne prist sem lebo segra uz nepride az na vianoce ☹ . A ja to potrebujem na 2.12 😖

lucineska1
21. nov 2011

ahoj, nemáte někdo prosím uložený recept na potahovku z marshmallow? děkuju 🙂

lamps
21. nov 2011

@lucineska1 je na prvej strane tejto diskusie 😅

jakelina
21. nov 2011

@dm1 aha, kdybych to měla po kom poslat, tak ti pošlu, ale nemám nikoho 😒 😒

dajna11
21. nov 2011

ahojte kočky.....včul mi pošepkajte ako sa zarába royal icing,lebo na sáčku bola nacapená na tom cenovka a ked som ju dávala dolu tak sa to odlepilo.... 😠

bzucinka2
21. nov 2011

@dajna11 neporadim, este som nerobila
😉

dajna11
21. nov 2011

☹ ☹

pristela
21. nov 2011

@dm1 jaaj no nestiham citat vecer pocitam, ale volala som dnes s jednou ženskou 🙄 /@lusil2005 / a ta spominala, ze sa tu pohybovalo moje meno 😅 netusim ci som si ich objednavala ja, dosť možne, hlava derava , ale take aaaano cheeeem a ak ti zostali aj tie menej clenite vlocky a holky nechcu , aj tie si prosííím 😅

pristela
21. nov 2011

@dadka212 dadus, tusin, ty si to vyhrala 😀 toho andela, dosiel ti ? bo ho posielal moj drahy a to nikdy nevies 😉

katulkaaaaaa
21. nov 2011

ahojte baby nemate nejake foto na ispiraciu-na sobotu mam robit tortu na prve narodeninky pre chlapceka,kruh -vsetko nechali na mna....

broucek2
21. nov 2011

@reruna někde na těchto stránkách jsem to našla http://www.kuharka.ru/talk/kladovka/kulina/6582..., ale kde nevím. Normálně jsem si jeho tvar nakreslila na papír a použila jako šablonu, Použila jsem smartflex flower a vytuhl mi snad během 24h.

reruna
21. nov 2011

@broucek2 dík, rusky neumím, tak to zkusím nakreslit

anibas
21. nov 2011

@dm1 a keby som ti požičala svoje na svadobnú tortu ? poslala by som ti ich v obálke 😉 😉

broucek2
21. nov 2011

@katulkaaaaaa mám např. uloženo toto

broucek2
21. nov 2011

@reruna taky jsem si to kreslila

dadka212
21. nov 2011

@pristela ano ja, len momentálne nebývame u nás bo prerábame a zároveň predávame poslala som muža po poštu tak hádam prinesie, bo to nikdy nevieš 😅 ja tiež keď ho pošlem s balíčkami tak to posiela týždeň 😠

dadka212
21. nov 2011

šlak ma trafí, chalan mi zrušil krásnu krivú tortu, lebo vraj niekto z rodiny objednal už ☹ ale že aby som nebola škodová, tak chce tortu pre chalanov na futbal futbalovú 😝 no teším sa jak hovado 😀

daducha
21. nov 2011

@dajna11 mam to v anglitine : sift contents into a mixing bowl and add 75 ml of cooled boiled water.Mix at a low speed for approximately5 minutes in a mixer ( not a food processor )until light and fluffy or beat with a wooden spoon for approximately 10 minutes.

broucek2
21. nov 2011

@dajna11 přímo z obalu: na 1 kg dát 140 ml vody a na maximální otáčky míchat 2 min. Jinak je dost sladká, takže příště asi zkusím místo vody citron.