Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
25. jan 2012

@pristela alespoň jednu skleničku bych chtěla 😀 😀 😝

lusil2005
25. jan 2012

@daducha zapisala som, najblizsie urcite vyskusam tento tvoj parizak 😵

reruna
25. jan 2012

@lusil2005 určitě ho zkus, je boží, ale já tam nedávám tolik kakaa, ta čoko z Lidlu je hořká dost, dávám asi jen tak 2 lžíce, dělám ho nejraději a může i pod potah

ikula2
25. jan 2012

@mariann2 dakujem velmi za taky kompliment, aj tvoj sa velmi vydaril a samozrejme aj za rady

vseeeetkym dakujem za paci sa mi velmi ma potesili 😅

lusil2005
25. jan 2012

zienky? uz davnejsie tu prebehla otazka ci nemate niektora ulozene linky na stiahnutie nejakych tortickovych kniziek. aj som si ich vtedy stiahla, ale jane ze ani za nic ich teraz neviem najst ☹ nemate ich niektora ulozene tie linky? mam volny vecer, a taaaaak by som strasne chcela nieco pekne popozerat...

mizulienka
25. jan 2012

@jakelina aj tebe a tebe ju donesiem osobne 😉

dm1
25. jan 2012

@lusil2005 ja zial linky nemam ulozene len som stiahla 😒

mizulienka
25. jan 2012

@anibas a ta z lidla v tych cervenych malych krabickach je aka? uz nemam ani jednu vsetko som vyhodila 😀

jakelina
25. jan 2012

@mizulienka těším se na Tebe 😀 😀

dm1
25. jan 2012

baby slahacka sa musi slahat vychladena na cca. 5stupnov takze ziadne nechat odstat v kuchyni preto to robi sarapatu. ale ani uplne stuhnute okolo nuly nie je ok

mia1111
25. jan 2012

@lusil2005 - ak chvíľu vydržíš, pohľadám, či niečo nenájdem, len uložím drobca spať 😉

lucula73
25. jan 2012

@abriela no ten recept isto skúsim........a ted ado 26cm formy by si z koľkých vaec urobila?aby sa mi to na tri pláty dalo rozrezať /dva krát naplniť/.............a dík za recept 😉

pristela
25. jan 2012

@jakelina aj ja sa chcem z vas tesit 😀 😀 😀 😀 😀

lusil2005
25. jan 2012

@mia1111 drziiiiiiiiiiiiiiiiiim 😀

abriela
25. jan 2012

@lucula73 vcera som robila z 2 vajec, 2 platy (ukazka hrubky cesta). Dala by som asi 3-4 vajcia na 3 platy. Nemam odskusane.
Dnes som robila na plech 22x33 - 2 cesta, lebo som sa bala ake to bude, mam z toho 5 platov.

abriela
25. jan 2012
lucula73
25. jan 2012

@abriela ok moja,tak vyskúšam pre nás najbližšie 😉
inak vidím,že o tej parížskej šľahačke by sa dala aj diplomová práca napísať 🙂
@tamichloe mne sa zdá,že aj tá sáčková 33% je trvanlivá 😕 ,ja kupujem čerstvé 33 % len škatuľkové,buď v kauflande alebo lidli 😉

abriela
25. jan 2012

@mizulienka ale zlato, co to robis??? 😨 Ta v cervenych krabickach je 30%. NA stranke torty od mamy je kopu alternativ ako to vylepsit. Napr. Pridat 2 lyzice oleja k zgrcnutej slahacke avyslahat. Pripadne pridat krem Ole a je to huste, atd....

abriela
25. jan 2012

@lucula73 mas pravdu, veru dala. Napises? Budem ti veduca 😀 .Vzdy ju robim s obavami, ale poklopem, vzdy mi zatail vysla. Zajtra robim asi s bielou cokoladou - zvazujem este krem, tak mozno ma osvieti a po dnesnych skusenostiach zienok vymyslim nieco ine 😀

lucula73
25. jan 2012

@abriela to myslíš v červenej z lidla?lebo z kauflandu tá v červenomodrej škatulke je 33ka 😉

lucula73
25. jan 2012

@abriela no ja som ju chcela v piatok vyskúšať prvý raz,ale počkam na mizulienku,čo nám zajtra oznámi 😀 ,lebo sa bojím toho po tom,ako to tu dnes čítam 😠

mizulienka
25. jan 2012

@abriela ta lidlacka pilos je na 100% 33 % slahacka 😉

abriela
25. jan 2012

@mizulienka tak asi su dva druhy. Lebo mam doma jednu nacatu, pouzila som ju na polevu parizskeho kremu - cokolada, slahacka 30. Snad bude zla ta miska 😉 , ja totiz tiez neprelievam,ale miesam to v hrnci. A ako som pisala, zabudla som to cez noc v kuchyni a v pohode sa rano vyslahala, ale robila som s kakaom

mia1111
25. jan 2012

ja som už robila parížsku šľahačku aj z krabičkovej, aj z kelímkovej, aj zo šľahačky v tom igelitovom sáčku a bola OK, každá táto šľahačka mala 33%. A konkrétne včera som robila tnarýchlo, že som dala uvarenú šľahačku s čokinou len na hoďku na balkón, potom som to vyšľahala a bolo to tuhé jak šľak. Ale použila som 60%nú čokinu.

anibas
25. jan 2012

@mizulienka sú 2 červené - jedna je v teplom regále a druhá v chlad. boxe - tak tú z chladu

mizulienka
25. jan 2012

@anibas nasla som este jednu v kosi 😀 mam tu 33%

lucula73
25. jan 2012

@mizulienka a daj si do chladničky do rána teplomer ,bude to úplne dokonalé 😀 ,aby si vedela,koľko stupňov má tá hmota 😉

mizulienka
25. jan 2012

@lucula73 len ked sa nepodari, neviem, co dam zakaznicke do torty...jedine tak teplomer

lusil2005
25. jan 2012

@mizulienka daj jej tam vsetky tie kelimky zo slahacky aby videla aka draha bola ta torta 😀 😀 😀

lucula73
25. jan 2012

@mizulienka ja verím,že sa podarí 😉