Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

abriela
1. feb 2012

@lamps podla mna je to podobne a nezafarbi ti to. Ja valkam MMF len na prac. doske a skoro vobec nepodsypavam. aku hmotu pouzivas?

abriela
1. feb 2012

BABY mozem malovat potah MMF viac krat????

lamps
1. feb 2012

@abriela používam MMF

mizulienka
1. feb 2012

@lamps a som aj gustinom a v pohode bolo

mizulienka
1. feb 2012

@abriela ako myslis viackrat?

lamps
1. feb 2012

@mizulienka
@abriela ďakujem, ako viackrát natierať? Ja som maľovala svoju poslednú tortu s tým kvetom a jedno miesto som maľovala aj viackrát, keď som chcela mať kvet pekne vytieňovaný a nebol žiadny problém 😅

abriela
1. feb 2012

@mizulienka @lamps Viackrat malovat jedno miesto.
Robila som marcipanovy sijaci stroj - moje prve malovanie MMF je take flakate 😝 . Preto by som ho rada dnes rada natrela este raz, dufam, ze farba bude vyraznejsia a jednoliata, lebo teraz vyzera taky bleee 😝 .

mizulienka
1. feb 2012

@abriela ja s malovanim nemam skusenosti, ale @lamps vravi, ze ano 😉

lamps
1. feb 2012

@abriela myslím, že by to nemal byť problém.

lamps
1. feb 2012

@mizulienka veď ani ja nemám nejaké veľké skúsenosti s maľovaním na tortu, ale zatiaľ to málo, čo som maľovala išlo bez problémov 😅

abriela
1. feb 2012

@lamps @mizulienka Dakujem vam, vyskusam. Budem vediet 😀 😀 😀 . Ved uz robim svoju 4-tu torticku 😀

daniz
1. feb 2012

Kočky ja teraz nemám žiadne zakázky,takže mám oddych, tak mám čas trochu počítať. Deti mám jednotkárov, to je asi najväčšia odmena za 1. polrok. A dokonca som psych.zdravý jedinec 😀 😀 😎 😎

mamina1978
1. feb 2012

@abriela Tu mozes odkukat snad par doplnov. FOTO Z INTERNETU

mamina1978
1. feb 2012

@simasa je to tato co ta inspirovala 😉 ta polska stranka je pekna 🙂

http://fundir.org/gallery,super_torty_nr2,2692,...

adkoalauri
1. feb 2012

@abriela však to, ďakujem pekne. Pritom si myslím, že by si to nemuseli nechávať pre seba 😲 Však mi sa to naučíme aj bez pomoci, len to bude moooc dlho trvať 😀 A ešte by som sa chcela spýtať, ktoré krémy môžem kombinovať aj s ovocím? Alebo je to jedno? Napr. tvarohové, šlahačkové, kakaové? Lebo krémy som už stiahla z internetu, verím, že aj tu sú dobré, ale všetko prečítať nemám možnosť, a nie pri každom sa píše, že sa dá dať do nich ovocie resp. sa vôbec nepíše.

adkoalauri
1. feb 2012

@lukika ďakujem moc za odpoveď. 🙂

pristela
1. feb 2012

@abriela mmf mozes malovat do zblaznenia kolko chces, staci ak si ho nechas troska uschnut, myslim tu farbu na stroji 😀 ja som svoje prve fialove srdce malovala asi štyrmi nátermi 😅 , len tie farby su take horkaste tak mysli na to ak jete potahovky ze ak tam das vela farby bude to citit.

Baby mam hotovooooo, teda ale des hroza, akoze robit 3D auto nieje tazke, dokonca ani ked ma hore podvozok, ale robit isty typ auta, znacku to je hroza ked nemam predstavu aku su tie plechy tvarovane naozaj, obrazok hodne mätie ☹

zuzkat1
1. feb 2012

@vera_vila dakujem🙂

abriela
1. feb 2012

@adkoalauri davala som ovocie do parizskej slahacky, tvarohovej plnky a teraz sa chystam na jogurtovu so zele a ovocim. A pod kazdu plnku davam dzem - cize ovocie. Kde das ovocie a kde nie, je asi len o chuti.

reruna
1. feb 2012

@adkoalauri to záleží asi na chuti každého, jaké ovoce dá... já třeba nedávám ovoce, ale každý plát mažu džemem, pak krém a dávám různé - borůvkový, rybízový, jahodový, meruňkový, višńový....hodí se skoro ke všemu

miri.b
1. feb 2012

pisali ste o tvarohových krémoch, tak pridám aj môj typ: 😉 robila som trasený s mandarínkami a bolo ho málo, tak som k 1 dávke traseného pridala 250 g jemneho tvarohu nízkotučného a bol úplne super 😉 , taký správny na leto, lahky a osviazujuci

mizulienka
1. feb 2012

@miri.b mnam to mohlo byt dobre 😉

jakelina
1. feb 2012

@miri.b někdy vyzkouším, děkujeme.
@pristela o autu ani nemluv, já jsem dělala dvě a noční můra, když to má být podobné originálu. Nějaké vymyšlené ještě, ale zmenšenina opravdového. 😝

livia76
1. feb 2012

@lusil2005 a veru dobre si urobila s tým vysávačom 😀 mám Roombu 555 a to hneď 3 ks som kupovala minulé Vianoce 😀 😀 😀 😀 / do bytu v BA, na Orave a ešte aj mojej mamine- splácala som doteraz / je to môj najobľúbenejší spoločník, keď je malá v škôlke 😀 ešte sa s ním aj rozprávam 😀 sedím na gauči, makám za PC a Ondrej/ tak ho volám/ pekne behá po byte 😵

dada2007
1. feb 2012

@livia76 Ondrej 😀 😀 😀

dada2007
1. feb 2012

baby.......práve som vytiahla bohušov nastavovaný z rúry.....prvý krát som robila do štvorcovej formy(25*25) a spravila som ho z 5 vajec, ako som zvyknutá do okruhlej 23cm formy. Cesto je pekné, vonavé.....a má na výšku skoro 5cm..............stačí mi to?????? alebo mám spraviť ešte z napr. 3 vajec? či? torta má byť pre cca 20 ludí, čiže by som bola rada 😅 keby mala do 4kg...........viete mi poradiť????? dakujéééééééééém

dada2007
1. feb 2012

@pristela som zvedavá na to auto..........a frajer ti pekné šoky spravil 😝 ja by som asi teraz 3D tortu-auto odmietla 😉

pristela
1. feb 2012

@jakelina aaach tak , tak pravdu mas 😖
@livia76 Ondrej 😀 😀 😀 😀 😀 😀 aj ja cem ondrejaaaaaa asi fakt ho kupim

No a tu to auto 😖 😖 , mne sa viac teda pacia klasicke torty a na tom polozene ako 3D 😖 snad ho chalan predycha ☹

dada2007
1. feb 2012

@pristela waaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaw...............odpadnem! je perfektná!!! kolko vážiloooo?

lusil2005
1. feb 2012

@pristela auticko paradne! tie "elektrony" su super 😀 😀 😀