Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

evelin116
3. feb 2012

potrebujem pomooooc. kde kupujemte prosim vas potravinaske farbivo? aj ja chcem take krasne farby ako mate vy. pouzivatetekute alebo v sprasku???

dm1
3. feb 2012

@evelin116 na sytejsie farby a celkovo lahsie farbenie jednoznacne gelove farby. tie kupis v cukrarskych e-shopoch je ich velmi vela. Najpouzivanejsie su znacky wilton http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/gelove-fa... ale teraz sa hodne zacali predavat aj sugarflair http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/gelove-a-...

jakelina
3. feb 2012

@lamps kytička je krásná, moc se povedla.

@mizulienka super jsi to vymyslela, je krásný ten bílý a i krtek.

lamps
3. feb 2012

@abriela
@mizulienka
@jakelina dievčence ďakujem, na prvýkrát ujde aj keď má ešte chybičky 😀. No nič sa nedá robiť musím trénovať 😀 a riadne 😀

@mizulienka tortičky máš krásne 😅

vecernicci
3. feb 2012

@mizulienka člověče, ty jsi kouzelnice, co ty dokážeš z marcipánu 😵 😵 😵

evelin116
3. feb 2012

@dm1 dakujem potrebovala by som aspon 3 -4 farby..tak mozna objedna tie mensie co su tam za 1,80 no neviem ci sa mi to oplati objednat nevim ake je tam postovne a ci mi to aj do vtedy dojde

reruna
3. feb 2012

@mizulienka krásné dorty a ta bílá nevypadá jako svatební...je moc pěkná

jakelina
3. feb 2012

@evelin116 tak jedině honem utíkej do nějak drogerie. 😉

jakelina
3. feb 2012

@lamps a šlo to líp, když to uschlo, že jo???

bodka13
3. feb 2012

ahojte 🙂 ...potrebujem poradiť 😕 ...môžem potiahnuť tortu MMF alebo marcipánom aj na túto plnku : 0,75 l mlieka, 3 vanilkové pudingy toto uvariť. Po vychladnutí pridať 3 kyslé smotany a 3x vanilkový cukor...ak ju teraz naplním,je lepšie ju potiahnuť až zajtra ráno? ďakujem za rady 🙂

evelin116
3. feb 2012

@jakelina no uz som rozmyslala ale nepoznam ich a nevim ake budu

evelin116
3. feb 2012

@bodka13 ja by som az na druhy den potahovaal a aj tak vdzy robim pri hocijakej plnke

dada2007
3. feb 2012

@mizulienka tie sú krásne.........ten kvet(asi pivonia) by som sa chcela naučiť 😅 😉

mamina1978
3. feb 2012

@bodka13 Tuto plnku mozes dat len do vnutra... inak by sa ti potah roztiekol 😒 pod potah mozes dat len maslo vyslahane s cukrom, pripadne ak mas obrezky z korpusu 😉

mamina1978
3. feb 2012

@bodka13 po naplneni tortu nechaj riadno vychladnut - stuhnut , nemusis cakat do druheho dna ...ja nechavam 4-5 hodin staci ....... potom natri tym maslom vymiesanym s cukrom a mozes potahovat. A ja kym si pripravim a rozvalkam potah dam tortu este na chvilku chladit do ladnicky...

mizulienka
3. feb 2012

@dada2007 Dadi ja ani neviem, co to je za kvet, ja len lepim a lepim lupienky, toto je moj jediny kvet, ktory ako tak viem.

jakelina
3. feb 2012

@mizulienka a lepíš to na kuličku nebo jak, není to moc vidět zblízka

dada2007
3. feb 2012

@mizulienka myslím, že to je pivonka.......je strašne krásny, elegantný......mojej mamče sa tiež páči, ked ho videla na tvojich foto......tak sa ho musím naučiť 😉 aby som jej také spravila...

abriela
3. feb 2012

@bodka13 pod potahovku tato plnka nieje vhodna. Topila by sa. Tortu mozes v pohode naplnit aj dnes a pod potahovku daj tenucku vrstvu maslovej plnky, staci na vyrovnanie nerovnosti.

mizulienka
3. feb 2012

dakujem vam dievcata za vstky lajky 😉
@jakelina nie, ja som bola v domneni, ze to je ruza 😝 tak som to lepila na taky ten kuzel.
@dada2007 pivonka je aj moj najoblubenejsi kvet spolu s freziami, este tak naucit sa robit frezie 😀 😀

janulkamartinko
3. feb 2012

@mizulienka tie fialove kvety su nadherne...je na ne nejaky postup?

mizulienka
3. feb 2012

@janulkamartinko dakujem Jani, ale ja to fakt iba tak lepim hlava nehlava, iba lepim lupienky, jedno za druhym na kuzel.

mamina1978
3. feb 2012

@mizulienka tie tvoje fialove kvietky su krasne.....
tu je fotogaleria kvetov 😵 ............ako inspiracia pre proficky 😉 a ako identifikacia pre nas ostatne 😀
http://www.kvetinky.eu/izbove-kvetinky-fc5.htm

eliska22
3. feb 2012

@mizulienka tie sú nádherné 😵 a tá na tú 80 je úplne špicová, veľmi sa mi páči a tie kvety 😵 😵 😵

eliska22
3. feb 2012

@dada2007 krásne sa ti podarila aj tá mašľa 🙂 😉

pristela
3. feb 2012

@mizulienka su uuuzasne, a nadherne farby!!! ja tiez milujem frezie aj vcera som robila, tu je uuuplne jednoduchy postup : http://www.tortyodmamy.sk/frezia-pomocou-vykraj... 😀 ja som si na ne urobila vykrajovacku bo taku nemam 😠 som len sploštila do špicu kovovu obycaj vykrajovacku take 3oble listky to boli povodne 😅

zdenallicka
3. feb 2012

Holky, potřebuju rychlou radu... Mám dělat vlčáka a našla jsem si tento obrázek.. Vyřezaly byste si ho z hnědé, dostínovaly tmavší hnědou a pak černou a jen to potom dokreslily (obrysy) černou gelovkou??

mizulienka
3. feb 2012

@pristela dakujem, ja som uz na to pozerala, nevyzera to tazko, len ja sa najprv musim skamaratit s drotikmi 😉

jakelina
3. feb 2012

@mizulienka tak ten tvůj květ vypadá jako glokcínie 😉

pristela
3. feb 2012

@zdenallicka andelka vyrež v jednom kuse jednou farbou bledohnedou , pak olemuj ciernym tenkym hadikom a dotmaluj ciernou, to asi najrychlejsie , aalebo si to cierne tienovane zoštylizuj a vyrez z ciernej potahovky, no myslim , ze tienovat bude rychlejsie a lahsie