Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vecernicci
14. mar 2012

@lamps já jsem tiramisu vyřešila takhle http://www.facebook.com/photo.php?fbid=11467693...

dadka212
14. mar 2012

@ladydia neviem či moje sú waaaw ale ja som robila takéto lienky https://www.facebook.com/#!/photo.php?fbid=2005...
a ešte takúto https://www.facebook.com/#!/photo.php?fbid=3194...

abriela
14. mar 2012

@anibas krasna aj farebne

abriela
14. mar 2012

@pristela ruzovu??? to aj taka je? cimyslim na cervenu? Ja som vcera kupila v 101 drogerii - zelenu a orange.
Aj vdaka tebe sa mi rozsiril obzor a vedomosti

dadka212
14. mar 2012

baby @mia1111 alebo hocikto kto robil cheese cake, prosím o recept a aký je...či je tuhý alebo skôr jemný neviem či môžem na seba položiť 2 alebo viac koláčov...ďakujem

dadka212
14. mar 2012

aaa ešte sa chcem pochváliť 😵 😀 na jún robím celú svadbu 😵 hlavnú svadobnú tortu plus nejaké vedlajšie...tak dlho som chcela svadobnú tortu tak robím celú svadbu 😀

dm1
14. mar 2012

@pristela jeej dakujem 😵 . Ked chces ja ti na oplatku poslem tu ruzovu v obalocke odtialto 😉

dm1
14. mar 2012
jakelina
14. mar 2012

@pristela tak si práškovou růžovou udělej. 😉

pristela
14. mar 2012

@abriela nee, nie v drogerke ruzovu 😀 ale normal tu jemnu práškovu, chcem ju na tienovanie kvietkov 😉
@dm1 né neblázni !! vcul ma napadlo ze idem napisat @jakelina aky je postup vyroby a skusim a aho ho , asi mám telepatiu 😀 😀 napises mi siiiim ta Jakelinka 😀 nejaky postup ak na to nejaky je? viem ze si tu davno pisala, no ale vsak zaujimalo ma to vtedy? 😝
ja aj tak este v pondelok ked teta dostane tovar skucim mrk a kupim, ruzove je treba asi najviac 😉

abriela
14. mar 2012

@pristela ty nepoznas postup na vyrobu ruzovej farby??? to snad nieje mozno. Skrob, farba, voda - servitky - viac na TOM, pohladam

pristela
14. mar 2012

@abriela pch, stále vravím , že som neznalý začiatočník !!!! to len vy mi tu furt neveríte 😠 😠 😠

abriela
14. mar 2012
reruna
14. mar 2012

@lamps já jsem jednou dávala čokotransfer na čokohmotu - fénovala jsem to a jak se začala čokohmota moc rozpouštět, tak jsem přestala, šupla to do ledničky a ono se to obtisklo celkem obstojně. Když jsem použila čokoládu a dala s čokotransferem na boky dortu, tak jsem neodhadla teplotu a čokoláda byla ještě málo zatuhlá a trochu mi to sjelo z těch boků... tady jsem měla ten transfer na čokohmotě, fénovala jsem to jen chvilku

mamina1978
14. mar 2012

@vecernicci vies........ ja som pod tym nazvom necakala dvojzmyselny vyznam 🙂 a myslela som, ale tu pecenu slanuuuu 😒 pre jakelina no a potom toto !!! 😀 😀 😀 , tak ale zide sa mozno teraz niektorej z vas ....
😅 😀 😀

pristela
14. mar 2012

@abriela čo smeješ 😝 😝 😝 dakujeeeeem idem na to pokial ma chuť drží 😀 😀 😀 😀

zuzkat1
14. mar 2012

@marci2305 tak toto je nad moje sily🙂

zuzkat1
14. mar 2012

@miciatko a to len 4 PL uvareneho? to fakt asi len na chut...vyskusam...dakujem

b.janka
14. mar 2012

babule ja som tak štastnáááááá... 😀 ... 1x som robila mramorový... robila som kakaový podľa pristely... ten mi ostal nejaký tuhý... tak som spravila ešte raz kakaový podľa postupu... ale kakao som rozmiešala vo vode... ten je super... a ešte som robila orechový... tak ten mi narástol nad formu... ale ako som otvorila rúru po hodine tak mi trošičku padol... ale je zarovno formy... ale tiež je super

zuzkat1
14. mar 2012

@dm1 takze lepsie chuti ked uvarim... aj som si myslela... dakujem

inak dievcata, ked mam marcipan mliecny a ostalo mi dost tak to sa da zamrazit alebo to uz len vyhodit mam?

jakelina
14. mar 2012

Holky dá se koupit náhradní pilka do té mojí Orion pilky?? Máte ji někdo?? Jsem nas...., protože mi dnes praskla, ach jo. Musela jsem pižlat nožem. Máte nějakou vychytávku jak krájet, aby se mi to nedrobilo. Dělala jsem si zářez nožem po obvodu a pak nití a strašně moc drobků. 😝

jakelina
14. mar 2012

@pristela dáš do vody červenou barvu normální z drogerky, přidáš Solamyl a zamícháš na hustou kaši. Vyleješ na ubrousky, větší vrstvu a necháš uschnout, pak už jenom rozdrtíš v hmoždíři.

reruna
14. mar 2012

@jakelina no já pilku nemám, a krájím jen tak nožem, od oka - bohužel to pak podle toho vypadá... a jak to že ti ta pilka praskla? nemůžeš to reklamovat?

jakelina
14. mar 2012

@reruna nevím, prostě mi to uprostřed řezání prasklo. Já myslím, že mi to nevyreklamují. 😝

reruna
14. mar 2012

@jakelina no já nevím - kdybys tím řezala něco tvrdého tak neřeknu, ale korpus?

mia1111
14. mar 2012

@dadka212 - keď zatuhne (po pár hodinách v chladničke), je tá vrstva mascarpone super tuhá. Ale teda, neviem, či by som mala odvahu naň dať ďalší koláč, predsalen, na vrch sa nedáva korpus...ten cheesecake by som pre istotu dala asi ako vrchné poschodie 😉 . To ho ideš aj poťahovať? Či aký máš plán?

vecernicci
14. mar 2012

@mia1111 prosím, prosím, receptík 😉 mám dělat jeden zítra

jakelina
14. mar 2012

@reruna taky to nechápu. 😝

mia1111
14. mar 2012

@vecernicci - minule som tu dávala recept na ten cheesecake s karamelom, chceš ten? 🙂 Tu Ti ho skopírujem:

- 125 g maslových keksov, napr. Opavia maslové (ja som dala svetlé Hobbits a dala som celé balenie)
- 50 g roztopeného masla (dala som viac, keďže som dala viac keksíkov, cca 90-100g)
- 600 g krémového syra typu Ricotta, Philadelphia, Mascarpone.. (ja som dala mascarpone - 500g)
- 3 PL hladkej múky (dala som 2,5PL)
- 2 ČL vanilkového extraktu (ja som nemala, tak som nedala )
- 2 vajcia
- 250 g pochúťkovej kyslej smotany (odporúčam Lidl 18%ná - je chuťovo výborná a veľmi hustá)
- 300 g bielej čokolády
- 6 karamelových bonbónov nahrubo posekaných (kúpila som v Lidli krowky, ale môžu byť vraj aj tvrdé karamelové cukríky)
- 1 konzerva skaramelizovaného Salka (ja som varila salko v tlakáči 50min, takže bolo úplne tuhé a krááásne tmavé - mala som ho uvarené od minulého týždňa a nachystané v chladničke - samozrejme neotovorené )

Rúru dajte vyhriať na 180°C.
1.Sušienky rozdrvte v mixéri alebo pomocou valčeka, zmiešajte ich s roztopeným maslom. Na dno kruhovej formy (priemere 20 - 23cm) dajte kruh papiera na pečenie. Sušienky natlačte na dno formy a dobre popritláčajte prstami, skúste zarovnať, aspoň tak cca, nech je všade rovnomerná vrstva. Dajte piecť na 10 minút na tých 180°C, potom vyberte z rúry von a nechajte korpus ochladiť. Teplotu v rúre znížte na 140 °C.
2.Čokoládu nechajte roztopiť nad parou do hladka, nechajte ju chvíľu vychladnúť - ale nie úplne, aby znova nestuhla
3. Kým sa chladí, prešľahajte syr (mascarpone), múku a vanilkový extrakt. Pridajte vajcia a kyslú smotanu a opäť prešľahajte. Nazáver pridajte vlažnú rozpustenú čokoládu a opäť prešľahajte.
4.Rozdrvte bonbóny, kúsky porozhadzujte na predpečený vychladnutý sušienkový korpus. Opatrne na ne nalejte vyšľahaný krém a dajte piecť na 50 minút. Nenechávajte zbytočne dlhšie, tých 50-55 min úplne stačí. Vyberte cheesecake z rúry a nechajte ho vychladiť. Potom ho presuňte do chladničky a nechajte ho chladiť aspoň 5 hodín. Pred podávaním natrite na vychladnutý cheesecake vychladené karamelové Salko. Ja som mala Salko tuhé až-až, tak som ho len trošku ohriala v mikrovlnke - len tak, aby bolo vlažné a dalo sa rozotierať.

Baby, fakt odporúčam, jednoduché na prípravu a tá chuť - no proste pecka . A to karamelové salko, neviem, mne sa zdá, že čím je tmavšie, tým je akoby lahodnejšie a menej sladké, proste nie je také ostré