Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

79zuzana
21. apr 2012

@njonja pozeram, ze sa to neda otvorit...tak sem dam foto z tej stranky

florentina
21. apr 2012

@dm1 ano, jsou různé poměry. Ale měla bych mít ten správný, aspoň mi to tak pani radila v obchodu. Je to ten na potahování. Ještě dělají jiný a ten je na náplně např. do bonbonů a ten by neměl tvrdnout, tento jo. Jako pani v obchodě se tvářila, že na potah dobré, ale figurky s marcipánem sice jdou, ale zkušenost nemá, tak neporadí.
Doporučovala mi tam fondant od Wiltonu. pak měly ještě Gum pastu a K2. Jenže já mám teď dělat tři dorty pro známé a všichni se dožadovali potahu z pravého marcipánu. Navíc všichni čučí na Primu na Báječné dorty a nikdo mi nevěří, že to čím to tam potahují marcipán rozhodně není. I když to tam říkají, tak si myslí, že jsou to jen jiné názvy. Protože jinak by to těm lidem tam přece tak nechutnalo 😅
Já teda navím, jak ty potahovky chutnají, asi časem taky vyzkouším, ale je fakt, že nedávno dostal tchán v práci dort, hlavu ovčáka, fakt nádhera, jsem na to koukala s otevřenou pusou, jak živý, ale když jsem se do něj s chutí zakousla, nedalo se to jíst. Ta potahovka byla chuťově hnusná, celá jak gumová a navíc zespoda jakoby tekla a lepila se ke korpusu, nevím jak to jinak popsat, ale chutnalo to, jak kdyby to už někdo jednou požil a ten korpus suchý....no prostě hrůza, potah všichni sundavali a navíc ještě odkrojovali ten kus co na něm potah byl, protože ten dort od toho byl takový oslizlý...jo to je to správné slovo. No výsledek, dort se nakonec vyhodil, nedalo se to. A to bych tedy nerada. I když vzhled "prodává", tak opakovat budou chtít lidi jen to, co bude i chutnat.

dm1
21. apr 2012

@florentina jasne ja ludom tiez vysvetlujem ze s pravym marcipanom uz robi malokto a vsetko ostatne su len fondatove hmoty pripadne mliecny marcipan. Ono ja nelubim ziadnu hmotu ani pravy marcipan tak mne je to ozaj jedno co je na torte 😅 . A slizky povrch byva ked je krem co nie je vhodny pod potah ale ako tak to este potahovka vydrzi, neroztecie sa sice ale uz je taka slizka. men sa to stalo raz pri kokosovom kde bol puding bolo tam menej masla ako malo byt

macicka84
21. apr 2012

@lamps Krasna torticka, oslavenkyne se urcite potesila 😵 😵 😵 🙂

ajka82
21. apr 2012

😵 na druhy kvet na dratiku to ujde, normalne som spokojna...len listy sa mi malo vyschli, tak su este podoprete, nech mi drotik von nevyleze... asi aj pojde na jednu torticku toto dielo 😉

dm1
21. apr 2012

@florentina kuk na tuto diskusiu mozno ti to pomoze http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=168&...

ajka82
21. apr 2012

a dakujeeeem, ste zlate 😵 :-*

dadka212
21. apr 2012

ahojte, pridávam svoje víkendové torty

monika15
22. apr 2012

baby pomoccc ...

ako sa robi krtko ????????????? robil niekto krtkovu tortu ?????
.
taku jak je ta rozpravka 🙂)

vmartinah
22. apr 2012

Ahojte babulky super diskusia ja som tiež začala piecť strasne ma to bavi chcem v tom pokračovat a zdokonalovat sa pridavam aj fotečky 🙂

katulkaaaaaa
22. apr 2012

@dadka212 dadi nadherne,ti si spavat prestala ci kedy si toto stihla? 😕

reruna
22. apr 2012

@dadka212 teda, tolik nádherných dortů - krása!
@vecernicci @jakelina já jsem naopak při kojení strašně zhubla a jak jsem přestala, ,tak hned 10 kg navrch 😝, no a nejhorší je právě to hrozně povolené břicho, když ho nezatáhnu, tak vypadám jak v 7. měsíci 😠 Od podzimu sedím hlavně doma, protože tu neustále koluje jedna nemoc za druhou a když se dostanem někam na procházku, tak jsem ráda a 1X týdně zumba, když se teda zadaří, tak ta to nevytrhne...cvičit sama domě mě nebaví. No a taky strašně všichni milujeme sladké, když nepeču já , tak babička a tomu se těžko odolává 😅
@mariann2 taky bych čekala, že bude vážit více!
@florentina já jsem hrozně spokojená s marcipánem na potahování z mmb, musí se nejdřív dobře propracovat rukama, pak krásně zvláční, nedrobí se, vůbec nelepí, a chutná nám více, než potahovky, ozdoby z něj taky jdou dělat, docela dobře schne, ale nejlépe se květy dělají ze smartflex flower

reruna
22. apr 2012

@florentina tenhle marcipán je to http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=48085711&tab=1 na potahování fakt doporučuju, pod to máslo s nutelo, nebo máslo s cukrem. Potahovky skladuju při pokojové teplotě dobře zabalené

reruna
22. apr 2012

@79zuzana krásný košík 🙂 já jsem si zkusila jeden před měsícem, dělala jsem na něj květy 14 dní a stejně jich bylo málo, tak tě obdivuju - 40 růží! 🙂 mě trvá půl hodiny, než udělám jednu 😅

reruna
22. apr 2012

@zeleny_cajik super, na postavičky jsem si ještě netroufla

jaja555
22. apr 2012

@79zuzana nemáš prosím ťa postup na ten tvoj krásny košík ? Ak áno, budem ti povďačná.

vecernicci
22. apr 2012

@njonja a na co receptík? na zákusek ? to je normálně piškot jako na dort, namazaný jahodovou marmeládou, na něm je normální světlý krém, my máme rádi máslovo pudinkový, ale může být jakýkoliv a na něm naskládané jahody a dortové želé extrasilné od oetkera, udělala jsem na plech ze dvou sáčků a litru vody a dala jsem jahodovou šťávu na chuť a toť vše 😉 strááášně jednoduchý a hlavně mňaaaam 🙂

dajna11
22. apr 2012

juj babulienky,krásne torty ste popiekli...až závidím...pozerám a pozerám nejaké výtvory a tak ma napadlo ako dávate tie krásne velké kytice na torty?ako to prichytiť?ja somsa mordovala....ale ako na to aby to držalo ????na vrch aj z boku?

dajna11
22. apr 2012

@ajka82 sú krásne

dajna11
22. apr 2012

@mariann2 krásna.pýtala som sas tu na fore...ako si tam prichytila tie kvety?aby nespadli?asi hlúpa otázka,ale mne sa tak nejako kývali,som sa bála aby vydržali do oslavyy

zdenallicka
22. apr 2012

Holky, potřebuju nějaké vkusné, decentní a hezké svatební postavičky... Nevěsta si je přeje.. 😝 Mně se to nelíbí, ale náš zákazník, náš pán.. 😅

Nejlépe, když mi hodíte odkazy na obchody.. i slovenské.. Skalicu mám coby kamenem dohodil, nechám si to poslat tam na poštu...🙂

yamahafazer
22. apr 2012

moja dnesna slana

janula.h
22. apr 2012

včerajšia "nočná" pre môjho tatuša skalného fans 🙂

janula.h
22. apr 2012

žienkyyy idem ráno odovzdať tortu a písmenká roztopené 😠 😠 tak narýchlo dole zo želatíny a nanovo 😠 ponaučenie : Nedávať písmenká z PDT na želatínu !!

dadka212
22. apr 2012

@katulkaaaaaa no ja neviem, spávať spávam a mne to ide velmi rýchlo 😅

pristela
22. apr 2012

@florentina ja som robila par ozdob z praveho a bola som moooooooooc spokojna, uplne uzasne sa s nim robilo, nebol hned tvrdy suchy , dalo sa s nim robit rano a este v noci v pohode dorabat super makke ale stale to drzalo tvar , keby nebol taky drahy kupujem ho stale 🙄
tato formula je z marcošu : https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2703479... este tam mam nieco z neho ale uz nepamatam co ☹
a potahovky ani ja nejem ani jednu , blee, dokonca uz ani ten pravy marcipan nie, teda ked je mimo torty tak ano ale ked je uz na torte u nas to nikdy nikto nechce 😝 preto potahovky ani nekupujem kedze sa kazda vyhadzuje a robim len z mmf 😠

sonka_d
22. apr 2012

@pipka krásna tortička!!! veľmi pekná čistá práca, klobúk dole!!