Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

reruna
2. máj 2012

@florentina dorty v lednici taky nijak nebalím, ale viděla jsem v tv pořadu Báječné dorty na Prima love, že je dávají do lednice v kartonové krabici, tak jestli se ti podaří sehnat takovou nějakou, aby se tam ten dort vešel, tak jim ho tam dej v té krabici, nemělo by se mu nic stát. Takové velké krabice mají například v prodejnách sportu...
A k tomu pribináčkovému krému, to je krém, který se opravdu vůbec nevaří, šlhačka se vytáhne z ledničky a ušlehá, pak se tam přidá tvaroh a ten prášek tam nasypeš - creme olé a tím práškem to hodně ztuhne, aby ti to šlo lépe natírat, tak ještě přidej jogurt nebo zakysanou smetanu - taky se nic nevaří. My jsme ho jedli 3 dny - z lednice jsem ho nevyndávala, jen nakrájet a zase zpátky - rozkrájený dort pak balím do alobalu v lednici. Nic se tomu krému nestalo - ale na svatbu teda fakt nevím - například v restauraci, kde měla svatbu ségra, neměli ten dort přes noc v lednici, ale jen v jakési chladné místnosti...no a pak tam ten dort stál několik hodin na stole, bylo docela teplo.... ségra měla ale salkový krém - vařené salko a máslo, tak se nic nestalo, ale šlehačka a tvaroh... no nevím,, jestli je to dobrá volba na ten svatební dort.... ale jestli se tam celý sní, tak by to mohlo být v pohodě, problém bude, jestli ho ještě budou chtít darovat - další převážení, špatné uskladnění, aby nebyl na druhý den už zkažený....

mizulienka
2. máj 2012

@katy1979 ano videla som, ze si to robila iba z hmoty, mne sa to tiez takto paci...ale cim si to podkladala, aby to drzalo?

irriss
2. máj 2012

@larah
poznala bys to podle chuti..nebyl by kremovy, lahodny, smetanovy, ale kysely..

navic jsem se ted pri patrani docetla, ze se spousty toho za poslednich x let zmenilo..jeho konsistence se prizpusobila spotrebiteli..a jeho zpracovani i pouzitelnosti....

Takze nakonec podekuju ja vam tady 😎 , ze jsem se zacetla do odbor. clanku po x letech a muzu ze sebe trosku zklepat strach.. 😉

reruna
2. máj 2012

@zuzkat1 můžeš si upéct korpusy dopředu a skladovat zakryté potravinovou folii v ledničce.

mia114
2. máj 2012

dakujem moc babulky za like 😵 😵 😵
akurat som poslala fotky postaviciek aj tej babe co chce tu tortu a bola z nich uuuuplne nadsena, tak som moc rada, som zvedava ako doopadne cela torta robim ju az na buduci tyzdne ale sa na nu celkom tesim.

lifinka
2. máj 2012

ahojky, dočítat to se mi nepovede ani omylem 😀 poslední dobou i zapomínám, že běží v TV báječné dorty, takže jsem asi 3díly neviděla...
jinak mám zase zakázku, už jsem upekla korpusy, dělám srdce pro pána k 66. 🙂 A chtěla jsem poradit, jaké květy mám udělat a barvu marcoše?vše nechala na mě...tak nevím zda mám udělat červené jak se patří, ale spíše mě přitahuje kombinace fialovobílá?Co myslíte?

dadka212
2. máj 2012

@lifinka mne sa velmi páčia margarétky, aj @lamps robila pre pána margarétkovú a ja som ju tento týždeň opakovala 😀 slabunko zelený podklad a margarétky

iira
2. máj 2012

ahojky holky ,nechodim k vam ,ale poprosim vas o receptik na korpus,diky moc ...chci tem svym prdelkam upect dort,ale nemam receptik na dobry korpus ..

lokalistin
2. máj 2012

@dajna11 nadherne ruze

dajna11
2. máj 2012

@marci2305 no z malých guličiek irobím placku a celu ju ztenším...hlavne po okrajoch....je to síce po uschnutí dosť krehké,ale vyzerá to pekne.

vecernicci
2. máj 2012

děvčata, prosím neviděly jste někde dort ve tvaru náhrobku? nebo hrobu s pomníkem? Chce po ho mně jedna baba, tak ať jí mám co poslat na inspiraci a ještě kdybyste viděly někde pěkný dort ranč s koňma, tak please 😉

mamina1978
2. máj 2012

Ahojte dievcata, pridavam moju prvomajovu torticku pre mojho synceka Timmyho,
ktory vcera oslavil svoje 3 narodeniny. 🙂
Jeho prianie bolo Majster Manny a naradie. To bolo dost narocne , lebo vsetky figurky su velke a cele z hmoty 😝
Ale maly bol veeeelmi nadseny 😵 😵 😵 😵 😵 😵 A chutila nam tiez super,tvarohovo- jogurtova plnka jedna vrstva s malinami a druha vrstva s lesnou zmesou. 😉
Je to moja 11 torticka !!!!! : -)

lifinka
2. máj 2012

@dajna11 nádherné růže 😵

kohutovci
2. máj 2012

maminy.. ja vas sem tam pozeram.. a pada mi sanka.. ste neskutocne sikovne.. zatajuje sa mi dych nad vasimi vytvormi.. hlboku poklonu skladam 🙂

lifinka
2. máj 2012

@dadka212 máš foto někde? margaretky jsou gerbery? problém vidím ve světlé zelené, jelikož mám na potah pravý marcipán, takže základ není bílý bude to risk, vždy mi vyjdou syté barvy, jakoby ten marcoš působil jen na sytou barvu...chápeš jak to myslím 😀

katy1979
2. máj 2012

@mizulienka z kartonu urobila rolku tak vysoku ako samotna torta obalila a postavila uplne na kraj podlozky kade mal ist hmatnik. Takze stacilo aby ho tam pri servirovani polozili a drzal. popripade takym sposobom podlozit koniec hmatnika. Nic lepsie ma nenapadlo .

eliska22
2. máj 2012

@peroli 😀 😀 😀 dík za inšpiráciu.......ale ja trúba už jej pečiem korpus a ešte mi odkázala po mm, že sa s tým nemusím moc piplať...

alenv
2. máj 2012

@mamina1978 tak ten dort je uplně paráááááádníííí no krása krása

mamina1978
2. máj 2012

@alenv Dakujeeem 🙂

mizulienka
2. máj 2012

@katy1979 Kati nemas to aj odfotene z blizka? lebo na FB vidim, ze mas podlozene sklenene pohare.

mizulienka
2. máj 2012

@mamina1978 nadherna torta, maly musel byt stastny 😉

aduskatt
2. máj 2012

@mamina1978 kujeeeeeeeeeeem, no ked to mame na vyrocie sobasa, tak ako inak🙂

katy1979
2. máj 2012

@mizulienka to tam bolo polozene iba provizorne kym som si neurobila tie podlozky. Hmm veru presla som si vsetky fotky a to som neodfotila. viem ze to ale na tom jednej podnozke drzalo. a ta bola pricapena uplne na konci podlozky

aduskatt
2. máj 2012

Dievcence, z toho Oetkeru mi zatial neodpisali☹.mozno zhanaju cukrara, ktory dokaze potiahnut celu tortu 150 gramami marcipanu a zatial nie a nie ho najst 🙂 🙂 🙂 🙂

aduskatt
2. máj 2012

@dm1 myslis, ze by torta vydrzala v aute s klimou aj 6 hodinovu cestu?🙂

vecernicci
2. máj 2012

@lokalistin díky, na to jsem taky koukala, ale ty hroby jsou tam takový morbidní 😝 asi zkouknu nabídku kamenictví na opravdový a podle toho něco stvořím 😀

simasa
2. máj 2012

@vecernicci Katka Oszvaldova jeden robila, pockaj pohladam link.