Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mailli
14. jún 2012

😀 😀 😀 já zapomněla přidat fotku... takže tady je ten upíří dort

martulle
14. jún 2012

holky já se sem chodím dívat na vaše fotečky a teda vás obdivuju.... 🙂 máte velice krásné dortíky a hlavně šikovné ruce. 😵 taky jsem to chtěla zkusit,třeba jen něco lehčího,ale nemám k tomu odvahu ☹

jakelina
14. jún 2012

@martulle zkus, pro vás doma ke kávičce a uvidíš, jak to půjde. 😉

aduskatt
14. jún 2012

@florentina presne tak.vola sa to pilka a je to nefunkcny drat

pristela
14. jún 2012

@aduskatt @florentina a to mate ktoru? ja mam uplne obycajnu z tesca pilku, vlastne len drziak a na tom našponovaný hladký drôt a reže sa mi s tým uplne v pohode

boldy
14. jún 2012

ahojte,
mozete mi poradit nejaky kamenny obchod, adresu na cukrarenske potreby najma potahy v Bratislave? dakujem

aduskatt
14. jún 2012

@pristela ja mam na takom istom principe od kamky.a ze otras.

aduskatt
14. jún 2012

od dnes obdivujem vsetky z vas, ktore robite nutelovy podklad pod potah.nikdy viac☹

reruna
14. jún 2012

@aduskatt proč? já neměla nikdy problém - nutela a máslo, ani nepoužívám pravou nutelu, ale tu z Lidla

reruna
14. jún 2012

kakaový korpus - teda původně kakaový koláč, ale dá se i jako korpus, je moc dobrý
2 žloutka utřít s 6 dkg změklého másla a 20 dkg ml. cukru, pak přisypat 30 dkg plohrubé mouky, 1 prdopeč a 4 lžíc kakaa, 1 hrnek mléka, zamíchat a nakonec sníh ze 2 bílků. Péct při 180 st 15 minut na plechu, v dortové formě asi chvilku déle

aduskatt
14. jún 2012

@reruna ja som dala tiez nepravu, maslo a k tomu cokoladu.........natrela som, dala do chladnicky na noc a rano isla potahovat, ako nahle som zacala uhladzat, zacalo sa to topit a vytekat spod torty☹( zasvinilo mi vsetko okolo, ...tak som prudko improvizovala, aby som to ocistila...............jednoducho vzdy, ked to dam z chladnicky, tecie☹asi som niekde urobila chybu

aduskatt
14. jún 2012

@reruna ten kakaovy znie dobre........a ze z dvohc vajec?.to vyjde na aku velku formu? na 22ku okruhlu??

reruna
14. jún 2012

@aduskatt já to mám teď na plechu, ale jednou jsem dělala do formy 26 cm na 1X prořezání, takže podle mě ideálně tak do té 22-24 formy, jen ze 2 vajec a pěkně vyskočí

reruna
14. jún 2012

@aduskatt hmmmm, já nevím, že by ta čokoláda tam? mě to fakt nikdy neteklo - dávám od oka máslo a do toho tu nutelu a podle chuti...

aduskatt
14. jún 2012

@reruna nevadi, skusila som, nepaci sa mi, vratim sa ku klasike🙂))))len sa bojim, co bude v sobotu na svadbe..im poviem, ze ak nebudu krajat, nech to odfotia a supnu do chladnicky

jakelina
14. jún 2012

@aduskatt to je škoda, já proto nic s čokoládou nedávám, když je třeba bílý potah, tak bych z toho byla na prášky, že to někde bude špinavé. Když už, tak máslo, bílou čokoládu, cukr a drobečky.

aduskatt
14. jún 2012

@jakelina mna to napadlo prav epreto, ze je cokoladovy korpus aj krem, tak nech to maju ton v tone.neboj, uz to neurobim🙂

reruna
14. jún 2012

@aduskatt to mě mrzí, ale tak jistota je jistota, příště zkus třeba máslo, cukr, kakao, aby to bylo ton v tonu

aduskatt
14. jún 2012

@reruna standardne robim maslo, cukor mucna kasa.asi mi to takto bude vyhovovat aj do buducna🙂))a primiesam kakao, to si ukradnem ako tvoj dobry napad🙂

aduskatt
14. jún 2012

zenyyyyyyy, prave som nasla kusok z toho kremu nuteloveho v obyvacke na potahu..tak to je iny plizivec🙂)

dadka212
14. jún 2012

@aduskatt ja k tomu dávam vždy aj cukor a ak dáš zbytky korpusu tak to je extra tuhé ja mám teraz zas problém, že sa mi nechce poťahovka nalepiť na tortu 😅 je tuhá jak šlak...takže musím ešte počkať kým trošička roztopí...

pipka
14. jún 2012

@vlada111 vsetko najlepsieee, gratulujem z celeho srdca 😵 neboj zvladnes..zvladli ine, zvladnes lavou zadnou aj ty..verime ti, veriiime 😀 😎

ja mam dvojrocny rozdiel a starsiu ani nemam v skolke ale doma..a tu som 😉 sice niekedy o nervy..ale to su len chvilky..inak sa to da v pohode 😀 😉

levandulka3
14. jún 2012

@simasa aha , no ale to bude iná piplačka 😝 ďakujem

pipka
14. jún 2012

babulky..ale co sa mi stalo 😅

ja som si objednavala nejake formicky a blbosti a omylom som 2x objednala silikonovu formicku na malé maslicky... 😅
nechcete niekto? 😕 😉 Som to 2x zaklikla..ale ani pri plateni som si to nevsimla, kedze som toho brala za vyse 50€ 😝 stala 12,80 ale dam za 10 aj s postovnym 😉

dadka212
14. jún 2012

@pipka ja ju chcééém

pipka
14. jún 2012

@dadka212 pisni mi do IP adresu a ja ti hned posielam 😉

levandulka3
14. jún 2012

@aduskatt mám tiež doma v šuplíku presne ako hovoríš nefunkčné 😢

vlada111
14. jún 2012

@jakelina naša tiež ešte nevie, zatiaľ sa maskujem aj ja 😀

jakelina
14. jún 2012

@vlada111 tak to bude překvapení 😀 😀

vlada111
14. jún 2012

@lucinka perfektná tortička 😀