Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
21. okt 2012

@njonja dík 😀 a nie nepiekla som celý víkend bolo to pekne rozložené že cez deň s deťmi a večer som fachčila 😀

heni79
21. okt 2012

Dievčatá, ďakujem za "páči sa" k mojej správe na s. 3899. No asi ste viaceré prepracované. 😀 Lebo mi "lajkujete" tortu, ktorú som tam dala aj s komentom, že je to inšpirácia z netu 😅 a pýtala som si radu, na ktorú som odpoveď nedostala. 😅
No nevadí už som si to vymyslela aj sama.
Verím, že skutočná autorka torty to vezme , že chválite jej prácu. 😀
Lebo sa mi zdá, že sem po mne prispela s tým istým obrázkom, tak aby to náhodou nebrala, že sa chválim cudzím perím. 😀

vlada111
21. okt 2012

@dm1 legová super

heni79
21. okt 2012

@lussy23
Tie postavičky sú úžasné, každá má svojský výraz v tvári, úplne super. Škoda že tu nie je ikona palec hore! 😀
Tá torta je pes?

reruna
21. okt 2012

Ahoj, připomínám - od zítřka v Lidlu italský týden - bude mascarpone za 26,90,-Kč

heni79
21. okt 2012

@broucek2
Tie torty máš úžasné. Veľmi čistá a precízna práca. Super! 🙂

bzucinka2
21. okt 2012

@erinka83 tak skus na cukrarskych strankach alebo si daj do googlu forma sada stvorcov 🙂
napriklad: http://www.cukrardekor.sk/cukrardekor/eshop/32-...
@dadka212 to si robila 9 toriet za tyzden? klobuk dole sefe 🙂

dadka212
21. okt 2012

@bzucinka2 na pár na piatok pár na sobotu pár na nedelu a dnes robím dalšiu a na utorok ďalšiu 😀

heni79
21. okt 2012

@dadka212
Ty na čom šlapeš? 😉 😅 Lebo tvoje výkony sú priam titanské. 😀

vlada111
21. okt 2012

@jenie123 lahoda pre oko tá tortička

dadka212
21. okt 2012

@heni79 😀 😀 zatial len na káve 😅

vlada111
21. okt 2012

@dadka212 ty si šialená baba - toľko nádhery za víkend

bzucinka2
21. okt 2012

@dadka212 sikulka si velka 🙂 a to este stihas popri drobcoch, hmmm super 🙂

bzucinka2
21. okt 2012

ozaj baby nemate ulozene nejake pekne inspiracie na poschodovu tortu v tvare srdca pre pana na 50 ??? dakujem 🙂

florentina
21. okt 2012

Cukrařinky moje sladké já vám všem velmi děkuji za "líbítka" k dortíku, dokáže to krásně vylepšit den 😉

vlada111
21. okt 2012

@adka_praha a ty ako? ešte nič? Som zvedavá kedy pôjdem ja do pôrodnice. Mám termín dva dni po tebe 🙂

dm1
21. okt 2012

dakujem vsetkym za pacitka mi to tu teda naskakalo 😵

monikapo
21. okt 2012

@lussy23 morska panna je babika, musela som jej odstrihnut chodidla do chvosta,ale neva:O) a delfina som modelovala:O) a vdakaaaa

jenie123
21. okt 2012

@vlada111 dakujem, velmi ma to tesi.. 🙂
Dakujem vsetkym za pacitka.. vsetky ste moc zlate.. 🙂

pipka
21. okt 2012

@dm1 tak si predstav, ze vcera som to salko vycuckala cele, a mm tu tak zavistlivo kukal na mmna..a dnes mu nedalo a kupil si aj on...teraz si ho otvoril...a predstav si...skysnute 😕 🙄 teda taku pachut to ma..akoze nie je to uplne ze nejedle, ale je jasne citit, ze v poriadku nie je 😒

tak mi povedz...v tom istom obchode, z toho isteho regalu, vcera dobre a dnes pokazene 😕 😕 😕 😖
tak ale ja ucet mam, uvarene nie je, takze ja pekne krasne zajtra nabehnem a idem ho skusit vyreklamovat...som teda zvedava ako pochodim 😅 😒

jakelina
21. okt 2012

@lussy23 prý nevěděla ani len nakreslit. To jsi mě pobavila 😀 😀 😀

jakelina
21. okt 2012

@pipka nestraš, já jsem ještě nikdy zkažené neměla a vařila jsem teď o víkendu šest plechovek 😒

pipka
21. okt 2012

@jakelina ja doteraz tiez nie..a ani som nechapala, ako to moze byt poznat ze je pokazene...a kukni...prvykrat v zivote...a fakt, normalne to poznas..taku pachut to ma, ako mierne nakysle.. 😕 😖

dm1
21. okt 2012

@pipka by brdo tak si ma potesila ze to nie je tym zeby som to proste nejako zle uvarila uz som si mysleal ze to neviem uvarit ci co.... keby si to uvarila tak to asi poznat viac lebo to aj vidiet ma to na vrchu trosku inu konzistenciu....

adka_praha
21. okt 2012

@vlada111 ja mam ist zajtra do rizikovej poradne uz do nemocky a ze so zbalenou taskou radsej... tak si drzim palce, ze uz si ma tam nechaju... 😅 cele telo ma uz mesiac boli, uz chcem mat po... drzim palce, hadam ta babo nebude natahovat... 😅 😉

pipka
21. okt 2012

@dm1 no ja som zatial sakovy krem robila len raz, po mne nejak chcu furt len pribinak alebo parizak 😀 a ked som ho vtedy robila bol ok...tak teraz sme si to vyslovene na mls kupili...a vidis 😕

ale mm je schopny to vypit...ze sak jemu to az tak neva...ale som mu to zakazala...jednak chcem vediet co mi na to povedia v tej bille a aj sa bojim, nech mu z toho nie je zle alebo co 😅 🙄

lucinka
21. okt 2012

ahojte žienky... ja tie vaše výtvory sledujem s otvorenými ústami... vy byť v amerike, tak ste boháčky... 😉 tu skromne pridám moje za cca 2týždne... 🙂 ďakujem za rady hlavne @dm1 ohľadne čoko... všetky baby čo robíte s čoko máte môj neskutočný obdiv... a tebe @prístela ručičky bozkávam 😀 za tú úžasnú gaštanovú plnku... 😵

vlada111
21. okt 2012

@adka_praha juj tak ja chodím s taškou do nemocky každý tretí deň. Mám zhoršené prietoky u doktora môjho, v nemocnici sú vždy ok 🙂 Zajtra idem zase na kontrolu a vo štvrtok slúži môj doktor, tak pôjdem ku nemu na pásy. Ale snáď si ma tam nenechá, ja si vyvolávačku nedám. Mne je našťastie ok, len ma niekedy chytí hrozná slabosť, ale som dosť anemická, to bude z toho. Tak sa teda drž. Inak je sranda, že aj tvoje prvé je tak staré ako moja prvá 🙂

mimoza13
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nika1985
21. okt 2012

ahojte chcem sa spytat mozem namiesto nor.slahacky pouzit rastlinnu slahacku do pribinacikovej plnky este som ju nerobila neter bude mat cez vikend oslavu ze by som to skusila s nej myslite ze tam bude nejaka zmena????????