Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sisa.b
31. júl 2010

@alionuska krasny je ten spiderman, co sa ti na nom akoze nepodarilo? 😕

holky, nebudem to tu pisat, je to otvorene forum a mam velmi zle skusenosti s tym, ked moje prispevky citali nepovolani ludia 😠

anibas
31. júl 2010

@dm1 nááádherná 😵 😵 😵 😵
@alionuska dokonalé - veď Spidi netečie ??? ružičky sú čoko ? super spray 😉

No a moja jedna

anibas
31. júl 2010

foto som zabudla 😠

sisa.b
31. júl 2010

tak mam to auto este aj fajne flakate 😢 vyzera to rovnako ako so stetcom, ked som tu cervenu natierala. nepomohla ani labutienka ani hubka na make up 😔

benjik
31. júl 2010

@sisa.b tak to napiš na face,to máme uzavřené

sisa.b
31. júl 2010

@anibas krasna torta 😵

sisa.b
31. júl 2010

@anibas co je to leske na masliach?

bzucinka2
31. júl 2010

vyzera to ako kamienky 🙂
aljonuska ko vzdy nemam slov, perfektny hrad a ozaj ked otlacas na potahovku nejaky vzor, to sa ti potom nepokazi, ked to uhladzas? 🙂

sisa.b
31. júl 2010

tak ja som si este pomohla - pootierala som si tortu, ked som lepila okna 😅 ale uz je mi to jedno, ak nebude zakaznicka spokojna, tak viac nepride. v najhorsom pripade ju neprevezme 😝

sisa.b
31. júl 2010

a budeme mat torty dve 😀

anibas
31. júl 2010

@sisa.b siska - volá sa to navliekací kryštál http://www.repromakreativ.sk/obchod/koralky
a aký máš problém s tortou ? nepodarila sa ? 😕

zdenallicka
31. júl 2010

Siso, tobě někdo nepřevzal dort?

zdenallicka
31. júl 2010

Siso a jak dopadl pomerančový krém?

sisa.b
31. júl 2010

@anibas takze nejedle, vsak? pekne to vyzera, uz som spekulovala, ci si to nenaaranzovala s piping gelom 😀

@zdenallicka este nie, ale na vsetko musim byt pripravena 😝

nelika666
31. júl 2010

baby ked robite na zakazku, kolko beriete za tortu za kilo? 😅 😕 moja dnesna

nelika666
31. júl 2010

@alionuska prosim ta, na tom srdci, tie vzory si robila valcekom? ci na podlozke? chcem jedno z toho kupit a neviem sa rozhodnut ktore.. 😅

vinka
31. júl 2010

baby a to je na FB aj diskusne forum?Ako sa tam dostanem.Viem,že som potvrdzovala žiadosť ale ja neviem ako to nájdem. 😀 😀

reruna
31. júl 2010

Ahoj tak mám za sebou ten svůj první dort, korpus jsem dělala mramorovej, ten je úžasnej, plnila jsem borůvkovou marmeládou a čokoládovým krémem, navrch jsem to potřela nutelou a potah jsem dělala z haribo bonbonu, na ozdoby jsem si koupila 20 dkg pravémho marcipánu, ale teda to MMF mi chutnalo víc 😀 ftoku sem dávám spíš pro zasmání, na vás nemám ani náhodou,ale očekávám vaše rady, co příště udělat jinak - uhlazovala jsem to jen rukou a je to takový nerovný, jak to děláte, že máte tak přesný ty okraje a máte to tak krásně hladký?

reruna
31. júl 2010

no tak , kdyžj sem projela co jste tu popřidávaly z dorty, tak bych tu faotku svoji nejradši vymazala 😀 všechny dorty úplně nádherné, jak to děláte, že máte ty barvy tak krásné? a ty ozdoby takové lesklé?

anibas
31. júl 2010

@reruna Reru - nič nemaž - všetky sme takto začínali - teda okrem Ali 😀 😀 😀
Tortička je pekná, farebná - časom prídeš aj ty na rôzne triky - všetko je o praxi, musíš to mať v rukách a v oku 😉
Už pred poťahovaním musíš mať tortu dokonale rovnú, zahladiť krémom aj 2x, nechať poriadne zatuhnúť v chladničke, najlepšie cez noc, poťah vyvaľkať tak na 4 mm, potiahnuť, hneď vrch uhladiť a ďalej uhládzať boky.
Pozri si videa na youtube - daj si vyhľadať - cake making, decorating ... a pod.

sisa.b
31. júl 2010

@nelika666 ja ako zaciatocnicka 8€ za kilo

a mam aj ja otazku - kolko za zakusky? 😕 robila som dnes prvy raz na objednavku nepecenu roladu a fakt netusim, kolko si vypytat za pracu. mala som to tak na hodinku aj cosi

a mne sa potrvdilo, ze ked sa kazi, tak vsetko 🙄 😝 kona som takeho krasneho namalovala, normalne som sa tu vytesovala a on mi pri prenasani padol na hubu 😠 samozrejme rozmazany, tak som musela opravovat a uz to nie je take, ako bolo. chcela som dat kridlo na auto, tak sa mi v rukach roztieklo, kym som ho tam napasovala (WI ma dnes totalne sklamal 🙄 ), tak bude auto bez kridla 😅 a musela som zas opravovat. uz ked som vysypala cele kakao a maizenu na zem, tak som usudila, ze mi najvyssi hovori, aby som zacala upratovat a tortu uz nechala na pokoji 😀 😀 😀

rybca
31. júl 2010

@benjik no ja som sa na to FB forum prihlasila, ale je tam napisane, ze mam napisat nick na TOM, ale neponuklo mi to tu moznost, co teraz?

sisa.b
31. júl 2010

@nelika666 krasna torticka 🙂

@reruna prvy pokus uplne perfektny. ja mam torty doteraz miestami hrbolate a ked sa mi podari pekne nahladko vyzehlit, tak sa mi nafukne potah 😠

od MM uz mam zakaz pecenia 😅 este si chudak nezvykol na moj pesimisticky pristup k praci. to by som nesmela robit vobec nic 😀
tortu som rychlo nafotila, kym jej este viac neublizim a idem si upratat kuchynu

rybca
31. júl 2010

@sisa.b pekne komunikujes s najvyssim...🙂

sisa.b
31. júl 2010

@rybca 😀

tu je 😝

rybca
31. júl 2010

@sisa.b vsak je to auto paradne...🙂

alionuska
31. júl 2010

@sisa.b ty si uplne šiši?? Ved je krasne-ferari!!! super...neboj pani bude nadsena🙂

@nelika666 Sportova torta super a ten vzuor na tore je maliarsky stary valcek,co sa kedysi pouzivali na steny..uz sme to tu preberali🙂 Neuhladzat,len pritlacit na boky torty a hotovo,aby sa vzor nevyrovnal! 😉

A dakujem vam vsetkym..ale spiderman bol cely mokry,chudak spoteny...uplne ta farba z neho zacala stekat...ale aj tak sa im pacil...tak to je fuk,aj tak sa zje 😀 😀 😀 😀

vinka
31. júl 2010

@alionuska no z tolkého lezenia sa mu ani nediv 😀 😀

sisa.b
31. júl 2010

@alionuska problem bol inde 😝

a dakujem vam 🙂