Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

florentina
16. feb 2013

Babulky k té lidské závisti...já si taky užívám svoje...za vše jedna historka....jezdíme na hory s partou, jsou to ale manželovi kamarádi a jejich manželky. Normálně s nimi vycházím, ale až na pár výjimek, je považuji za známé, nikoli mé kamarádky. No i tak jsem měla problém před pár lety rozdýchat, když mi manžel na horách koupil nové hodinky a já jsem měla velkou radost, tak jsem je všem na chatě ukázala. Nikomu jsem to pod nos nestrkala, jen jsem prostě zářila radostí...no děvčata, to jste měly vidět tu melu....po zbytek pobytu jsem za dveřmi slýchala jak si žiju a jak ony jsou na tom špatně. Dokonce jsem se od jedné z nich, přímo do očí dozvěděla, že je to sice hezké, že mám radost, ale měla jsem si to nechat pro sebe, že je to ode mě netaktní, že jsou na mateřské a nemohou si nic takového dovolit....no děvčátka, dlouho jsem to rozdýchávala. Zaprvé pro to, že když má někdo něco z čeho má radost, přijde mi normální mu to přát a né mu to závidět a zadruhé pro to, že pozadí celé té věci bylo trochu složité a ony ho znaly....já měla několik let dvě práce, dělala jsem i 18hodin/den, samé stresy a vydělávala jsem sice dost, ale taky mě to dost "stálo". Navíc jsem to dělala vše pro to, abych utáhla rodinu, protože manžel v té době nevydělával, naopak jeho neúspěšné podnikání přineslo nějaké dluhy, které já splácela i když jsem s podnikáním nesouhlasila, ale chtěla jsem ho podpořit. Navíc jsem předtím měla jedny hodinky cca 10let. A ano, sice je platil manžel, ale byl to takový výraz poděkování za to, že vše ostatní jsem nějakou dobu táhla já....no dodneška to rozdýchávám, když si na to vzpomenu...a teď střih...je o pár let více..já na mateřské, všechny ty baby už pracují a zase mi závidí, protože já na mateřské na částečný úvazek účtuji no a teď jsem ještě začala s dorty a ony sotva vyjdou z jejich platu...hned jsem dostala otázku, zda to mám legálně a tak...stačí vám to...ještě, že jsem si udělala živnostňák, jinak nevím....no omlouvám se, že jsem se tak mimo téma rozepsala, ale vy to tady pochopíte....
@lamps

florentina
16. feb 2013

@nika222 no ale nááádherná je, syn bude mít velkou radost!

zuzana92101
16. feb 2013

@florentina mozem sa spytat, ten "zivnostak" mas aj na torticky? lebo ja stale premyslam, co so mnou bude po MD...neviem, ci si tu robotu najdem, ved to je tu des, tak som premyslala, ze by som torty robila, ale "legalne". Len myslim, ze na to treba mat aj priestory...neviem, ci staci mat niekde "prevadzku" len na oko a robit to nadalej doma, alebo ako 😒

bzucinka2
16. feb 2013

@zandanem dakujem 🙂

dada2007
16. feb 2013

@lamps je mi to luto, že to tak máš........teda že v jeden den si mala hned dve krasotinky pod ranou...resp. ty si bola pod ich palbou .....akože otras!!!!........ja to tiež nechápem, prečo nám to tí ludia hovoria-teda ženy....od chlapa som to ešte nepočula. Mna sa v rodine pýtala jedna osoba, že načo sa robím, že si hladám robotu.....ked na tortách si dosť zarobím........ a jedna baba, ked sme sa rozprávali o ťažkej dobe, tak povedala, aspon že máš tie torty..... 😝

levandulka3
16. feb 2013

tento týžden bol náročný, ospravedlňujem sa za tapety: prvé dve sú minitortičky 800 gramové lebo cestovali vlakom až do Čiech,a na spestrenie jedna pampersková

zuzana92101
16. feb 2013

@dada2007 ja som zase pocula taku hlasku od mojej blizkej z rodiny, ze naco sa zatazujem tortami, nech sa radsej detom viac venujem! a ked som povedala, ze to robim, ked deti uz spia, tak sklapla. Odvtedy len stroho pochvali a o tortach sa nebavime.
Inac, ja nejake velke zarobky na sebe necitim 😀, takze mi nema ani kto co zavidiet. co zarobim ide zase na smartflex alebo formicky a blbosticky, lebo klasika, chcem vseeeetko a pouzivam tak 1/2 a druha 1/2 caka na den, kedy sa ich aspon chytim 😀.

muffinka8
16. feb 2013

@lamps
@zuzana92101 super, dakujem, mam aj 2 praskove zelene tak skusim s tymi.

zuzana92101
16. feb 2013

toto je moja vcerajsia, ale popravde, mne pride strasne smutna, no ale je podla zelania, aj kvet, aj farby...spokojnost bola, tak to je hlavne. 😉

reruna
16. feb 2013

@florentina @lamps ach jo, lidská závist je fakt hrozná, nemám slov☹ Já jsem nikdy právě proto nechtěla péct jiným, ale teď mě zaskočil ten známý, tak jsem řekla, že upeču, ale on si zrovna vybral koš s 50 růžemi 😀

Jo a už jsme ochutnali z toho dortu, co jsem tu dnes dávala, je výborný, mramorový korpus, pařížák s mascarpone a maliny, poprvé jsem zkoušela do dortu mražené ovoce, moc jsem tomu nevěřila, že se to nerozmáčí, ale je to fakt super.

A chtěla jsem se zeptat, jestli políváte rumem? já jsem od té aféry, co u nás byla s tím metylalkoholem neměla odvahu koupit rum, myslíte, že je to už bezpečné a jakou značku kupujete? Já pro nás nepolívám, ale pro ty známé asi bych měla, je to pro dospělé a spousta lidí ten rum v dortu chce....

lawli
16. feb 2013

@levandulka3 Ahoj, krásne tortičky ,ta s drakom je úžasná...mohla by si mi prezradiť priemer a výšku tých minitortičiek a tiež na kľkokrát boli plnené ?? Ďakujeeem 😵

reruna
16. feb 2013

@levandulka3 nádherné jsou všechny!

lokalistin
16. feb 2013

boze baby niektore tie torty by som v zivote neverila,ze to dokaze urobit normalny clovek,ste uzasne

vlada111
16. feb 2013

@mizulienka Luci ty máš krásnu prácu, krásne tortičky

lamps
16. feb 2013

@florentina no vidím, že v tom nie som sama ☹ ☹ ☹ , ale je mi z toho smutno. Veď o koľko krajšie by sa nám tu žilo, keby sme jeden druhému priali a nie si závideli ☹ ☹ ☹ . Ja by som už mala byť na také sprosté reči aj zvyknutá, ale .... pred pár rokmi sme zažívali niečo podobné, z toho som bola fakt úplne mimo a doteraz mi to moja hlava nevie pochopiť - našu T. máme adoptovanú, urobili sme to preto, že sme s mm chceli pomôcť aspoň jednému z toho množstva detí, ktoré žijú v domovoch bez rodičov a vtedy sme počúvali reči, vraj tí musia mať peňazí, keď si dovolili zobrať dieťa ☹ ☹ ☹ ☹ a ďalší si mysleli, že na ňu dostávame od štátu peniaze .... po patričnom vysvetlení, že ona je naša tak ako keby som ju porodila ja s tými istými právami a povinnosťami ako naše bio deti a teda nedostávame na ňu žiadne peniaze, nechápali a doteraz nechápu, prečo sme to spravili

vlada111
16. feb 2013

@lokalistin krásna jednoduchá

lokalistin
16. feb 2013

@vlada111 dakujem ti moc

barborkam
16. feb 2013

Poradite mi prosim vas dievčatá? Robila som tuto tortu pre mangela na Valentina. Potiahnuta je MMF a postavicky a ozdoby su zo smartflexu. Ta MMFka nie je taká pekná hladká ako SF, ma take hrbolceky z pras. cukru. Je to aj vidiet na foto. Kde som mohla spravit chybu? Robím zatiaľ torticky pre známych a pre rodinu. Dakujem za rady.

1zaza
16. feb 2013

Ahojte, pridávam moje víkendové stresy: Pri torte Máša a medveď som dva dni prerábala Mášu, aj tak je otrasná a detičky ohodnotili medveďa ako anorektického medveďa kríženého s vlkom ☹. Pri Maťkovi a Kubkovi som miesto orechového korpusu spravila kakaový, no dvakrát nadšení neboli :(, nebol čas na upečenie druhého korpusu. Pri kvetovej sa mi zlomil kvet už v zviazanej kytici, musela som plátať. Dúfam,že som si to vybrala všetko naraz a ostatné torty už budú bez stresov 🙂

mariann2
16. feb 2013

ahojte, posledná tento týždeň

reruna
16. feb 2013

ještě bych chtěla poradit - mám gelovou barvu red - červená od wilton, ale na ty růže chci tmavší červenou, ta red je taková cihlová - co poradíte - burgundy nebo christmas red od wilton nebo rubín od sufarflair - chtějí pěknou tmavou červenou

reruna
16. feb 2013

a ještě něco - drátky silnější jsou 18 - 20 a tenčí jsou 30, nebo to pletu? potřebuju silnější

jakelina
16. feb 2013

@reruna jsou nejsilnější

lawli
16. feb 2013

@reruna Ahoj ,ja som mala tiež zakazku na pekné červené ružičky ,nakoľko používam MMF a to sa blbo farbí na sýte farby...vyriešila som to tak ,že som ružičky spravila z bielej hmoty a namaľovala už hotové. Použila som farbu wilton red-red a tu je výsledok 🙂 s drôtikom nepomôžem - sama neviem 😀 😅
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=5527897...

jakelina
16. feb 2013

@lamps to je krásné, udělali jste krásnou věc.
Já jsem vždy chtěla taky jedno dítě adoptovat, ale můj manžel nechce. U nich v rodině taky adoptovali chlapečka a pak se jim podařilo i jedno vlastní dítě, holčička. Vyrůstali spolu a pak ta holka začala mít problémy ve škole a přišlo se na to, že ji ten její bratr sexuálně zneužíval. Tak to je takové tabu, on pak od nich v 18 odešel a teď vůbec neví co s ním je.

pralinka25
16. feb 2013

@florentina tiez huste. ludia su niekedy na neuverenie ☹

lussy23
16. feb 2013

@levandulka3 tá s mesiačikom je nádherná
@mariann2 jejo nádherná
@1zaza krásnučké tortičky
@barborkam krásna
@zuzana92101 krásna je

lussy23
16. feb 2013

@nika222
@janula.h
@bzucinka2
@huxy
@zklimekova
krásne dielka ste popridávali

lussy23
16. feb 2013

@reruna
@janula.h
@cabalkova
@bimbas krásnučké tortičky baby

florentina
16. feb 2013

@reruna růžičkovou určitě zvládneš, už se moc těším....
já se rumu bojím a budu ještě pár let. I když to teď není číslo 1 ve zprávách, čas od času zase nějaká oběť je....já se tomu budu ještě pár let vyhýbat, je to náhoda, ale taková flaška může někde ležet pár let a pak se otevře....Eistuje prý nějaká možnost na netu ověřit ty nové lahve, přímo od výrobců, dle těch "pasů"...ale já nevím co a kde.