Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

reruna
17. feb 2013

@zuzana92101 píšou tam, že tu hotovou bílou krajku vloží do sáčku, dají do tvrdé obálky, aby se to nezničilo přepravou a až to přijde, tak to máš opatrně po straně otevřít a vyjmout krajku
@mizulienka ten sugarveil má být právě pružný, takže když to vytáhne z toho sáčku, tak by se to nemělo zlomit ne?

katiatko
17. feb 2013

@79zuzana neviem si predstavit, ako to posielaju, ved to absurdne! 🙄

katiatko
17. feb 2013

@reruna ale myslim, ze sa to postou dokaze popucit.....ci nie? Je to divne...

dm1
17. feb 2013

@reruna praveze ono je to sice pruzne ale na vzduchu to strasne rychlo schne a ja mam skusenost ze mozes to dat aj do sacku ale aj tak mi to viac ako 3-4 dni nevydrzalo a uschlo to ra rozpadlo sa to na marne kusky....

@zuzana92101 ak to este ide zrus si tu objednavku neskutocne drahe to mas 15 eur jedna krajka 🤐

reruna
17. feb 2013

@zuzana92101 jestli to jde ještě zrušit, tak já bych to teda neobjednávala....

gabkostanka
17. feb 2013

ahojte, chcem poprosit o radu - mam spravenu hmotu s marsmelov, ale mrvi sa mi...spravila som toho dost vela, da sa to este nejako zachranit?
dakujem

jaja555
17. feb 2013

@jakelina ďakujem 🙂 😉 🙂

reruna
17. feb 2013

@gabkostanka jestli máš ještě nějaké bonbony, tak pár rooztop a přidej ke hmotě, máš asi moc cukru, nebo tam přidej trochu bílé čokolády roztopené

dm1
17. feb 2013

@gabkostanka mas tam vela curku alebo vela farby. roztop si este par cukrikov a zmiesaj to spolu a ruky si poriadne potri cerou ked to budes davat dokopy

gabkostanka
17. feb 2013

@reruna skusila som aj roztopit este par cukrikov, ale mrvi sa mi to stale...

reruna
17. feb 2013

@dm1 mě to přijde teda fakt jako hloupý nápad tohle vůbec prodávat

lucula73
17. feb 2013

@gabkostanka asi si dala veľa cukru,ak sa mrví...........skus pridať ak máš pár roztopených cukríkov a zapracovať do toho...alebo kusok cery........riadne si namaž ruky a skus prepracovať,niekedy to pomože...... 😉

1zaza
17. feb 2013

kamoška sa tiež čuduje, lebo ebay vraj si dáva pozor na takéto veci, tak neviem, treba pohľadať v podmienkach, či sa to nedá zrušiť, nemáme s tým skúsenosti ☹

gabkostanka
17. feb 2013

@dm1 jednu mam farbenu zelenou gelovou a druhe su klasicke modre zo smolkou a mrvia sa mi obe...miesim to uz od vcera 😝

dm1
17. feb 2013

@gabkostanka mas tam mooc cukru jedine to ak tam nie je vela farby

gabkostanka
17. feb 2013

@lucula73 diky, skusim zajtra este s dalsimi cukrikmi, len ci ich nebude skoda 😕

gabkostanka
17. feb 2013

@dm1 asi, blba som si nenavazila ten cukor...tak ale ja to nevzdavam 😅

dm1
17. feb 2013

inak robim este dalsi pokus s tou krajkou... pri tej poslednej som naplnila celu formu tu magic decor a tie dalsie 2 krajky samozrejme uz boli uplne suche sa mi lamal konec lebo som pouzila len tie druhe ale skusila som to dat do lacnicky neh naberu vlhkost tak ako boli v tej forme. vyzera ze to funguje lebo sa mi normalne da kusok vybrat aj ohybat sa len je este taky tuhy. necham to este tam. Ak by to fungovalo bolo by to super znamenalo byto ze je lepsie skaldovat hotove v ladnicke kym pojde na tortu

dm1
17. feb 2013

@gabkostanka ja to tiez nevazim robim podla potreby. ale vzdy dam radsej menej zabalim a potom pridam ak este treba pred potiahnutim

lokalistin
17. feb 2013

@dm1 Dani ja som ti raz pisala,ze mi uschla a polamala sa mi ta krajka,ale aj tak som ju dala do takej tej nadoby co sa tak uplne nafest zatvori a dala pod strechu,tam je strasna zima ako chladnicka) a minule som ju otvorila a bola zase mäkka a ohybna

lucula73
17. feb 2013

dievčatá prosím vás,nemáte nejakú peknú tortičku uloženú s kalami,jednoduchú,nie poschodku............na 40 ku mám robiť a neviem akú........... 😒
ďakujem za nápady 🙂

lokalistin
17. feb 2013

@dm1 a to uz tam je asi 2 mesiace

dm1
17. feb 2013

@lokalistin aj mne raz tak zmakla a to som ju mala len v izbe ale zostalo chladnejsie a vlhkejsie tak zmakla. len to je to ze na to sa neda spoliehat vzdy si predstav ze mams rozrobenu tortu a modlis sa ci to vyjde ci nie...

lokalistin
17. feb 2013

@dm1 no tak to hej

barborkam
17. feb 2013

@eliska22
@1zaza dakujem za rady dievcata 🙂

1zaza
17. feb 2013

Mám robiť kamarátke fľašu findlandie, tá je priesvitná, akoby ste to robili? lebo jej zadanie je, aby nebola moc biela :D a priesvitný marcipán ešte nevymysleli :D, môj jediný nápad je že trošku striebornou vytieňovať...

pralinka25
17. feb 2013

@lokalistin auto som robila prvy krat a veeeelmi mi pomohol postup od pristelky za co jej mooooc dakujem.

katiatko
17. feb 2013

@1zaza niekedy su tie poziadavky az moc prehnane, nemyslis? No toto moze vymysliet len niekto, kto uz nevie, ze co 😀 Ja by som ju mierne zosivela, tu bielu, ona asi myslela, aby to bolo akoze matne lebo ta flasa je taka matna, vsak?

pralinka25
17. feb 2013

@bambula1307 to som nemalovala na cervenu. ale povyrezavala z hmoty nalepila a dotienovala praskovymi klasika z drogerky 😉

zuzana_1
17. feb 2013

@mima1311 dakujem 🙂 ale nemam predstavu kolko toho mlieka nahradit kavou. Nemam odhad 😒 kolko mam dat kavy aby to bolo tak akurat?! Ani malo,ani vela 😕