Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sylvia75
22. aug 2010

Ahojte,pridávam moju poslednú tortu k 15-ke čo nemala byť poťahovaná marcipánom.Môj prvý pokus o filigránky... 😀

sylvia75
22. aug 2010

@tinkerbell je to bežne používane farbivo v potravinárstve,dávajú ho do pudingov,jogurtov a tak,to,čo je tam napísané je len upozornenie,čo môže spôsobiť,ale nie pri jednorazovom požití ale pri častej konzumácii výrobkov obsahujúcich túto zložku....spôsobuje hyperaktivitu u detí ale to spôsobuje aj čokoláda pri veľkej konzumácii...

jakelina
22. aug 2010

Můžu mít dotaz, kde se dá sehnat sirup, který často nacházím v receptech na výrobu marcipánu. Píšou, že se dá nahradit medem, ale prý to není ono. Děkuji

rybca
22. aug 2010

Ahojte, tak mna chlap dnes "potesil", ze mu MMF nechuti, tak najblizsie skusim cokohmotu, ale najblizsie chcem robit kosik, myslite, ze to mozem aj s tou cokohmotou?

vladka1
22. aug 2010

ahojky...jen se chci zeptat, máte některá z Vás Floral sadu od Wiltonu na tvorbu kytiček? a pak bych se chtěla ještě optat, nemáte některá z Vás link na postup patchworku vypichovačů?
děkuji moooc

zuzanka.j
22. aug 2010

@sofi07 je tu fotka, kusok vyssie 😉

yamahafazer
22. aug 2010

ahojte
chcela by som vyskusat niaku inu hmotu na potahovanie a chcem sa spytat ci stouto mate skusenosti White Geraldine a ako chuti ci je to ako K2 albo nieco ine alebo ktoru by ste mi doporucili z cukrikov som uz robila.Len vsetky hmoty predavaju po dost kg keby ste este poznali niaku stranku kde sa da kupit po kg.Dakujem

tinkerbell
22. aug 2010

no dievcata, tak som dnes potahovala svoju druhu tortu v zivote a som velmi sklamana. Minule som potahovala s MMF a torticka sa krasne vydarila. Dnes som chcela skusit falosny marcipan podla receptu, ktory som nasla na nete: 250g cukru, 150g suseneho mlieka a 250g Cery - vysledok dopadol katastrofalne, hmota bola strasne makka vobec sa z nej nedalo nic robit, tak som pridala este dost cukru a 50g sus. mlieka - no hmota sa zacala akosi rozsypavat. Tak som to vzdala a vyskusala som urobit varenu hmotu - ta sa sice podarila, ale nerobilo sa s nou tak dobre ako s MMF. Bola taka makka uplne ako plastelina a pri potahovani torty sa trochu trhala. A aby toho nebolo dost, este aj bielkovu polevu, s ktorou som ozdobovala, som urobila redsiu a nerobilo sa mi s nou dobre. Tak som dnes smutna - bola to torta pre manzela k vyrociu sobasa ☹

benjik
22. aug 2010

@tinkerbell zkus do varny přidat trochu medu,hned je lepší.A nejlíp se s ní tejně dělá až druhý den.

reruna
22. aug 2010

@tinkerbell no jo, to se někdy tak staně, že se nic nedaří...příště to bude určitě lepší...
@jakelina kukuřičný sirup mívají ve zdravé výživě, možná seženeš i ten pšeničný, u nás např. měli jen ten kukuřičný

tinkerbell
22. aug 2010

@benjik kusok mi este zostal, dala som ho do chladnicky, tak zajtra vyberiem a vyskusam, ako sa s nou robi. Ten med tam davas, ked uz do nej zapracovavas cukor?

Nemate niekto dobry recept na falosny marcipan, s ktorym sa aj dobre potahuje????

jakelina
22. aug 2010

@reruna děkuji za odpověď 😀

tinkerbell
22. aug 2010

pridavam aj foto, ale to len aby ste videli, ze som pokazila vsetko, co sa dalo - keby som robila z MMF a tu bielkovu polevu urobila hustejsiu, mohlo to dopadnut lepsie 😅 Alebo dnes proste nebol ten spravny den....

reruna
22. aug 2010

@tinkerbell ale náhodou, je vidět, že je dělaná z lásky a tvůj mm to určitě ocenil...

fukylove
22. aug 2010

dlhsie som tu nebola, ale kukam pravidelne len nemam cas pisat 😀 krasne torticky pridavate, ja na to akosi v poslednej dobe nemam cas, tak radsej nic nerobim, lebo ked robim v strese, aj tak to stoji za prd... 😉

@tinkerbell - ja na pisanie pouzivam take tubicky od Dr. Oetkera na zdobenie medovnikov... som nimi zdobila aj medovniky na Vianoce a bolo to super

vinka
22. aug 2010

@fukylove tie tuby používam aj ja a sú super 😉 baby som sa pýtala či nemáte recept na kokosovú plnku.Potrebujem do stredy ale ja nemám žiadnu do torty dík.

vinka
22. aug 2010

@sylvia75 tie trubičky si robila ty alebo su kúpené

reruna
22. aug 2010

@vinka a co zkusit pudingový krém , jen místo vanilkového použij kokosový puding

sylvia75
22. aug 2010

@vinka kupovala som ich...

vinka
22. aug 2010

@reruna hej tak som sa dočítala aj na nete a potom ešte maslo a kokos pridať.Ale nemam to odskúšane a neviem ako bude chutiť.Som myslela či tu niektorá nemá odskúšaný recept.Ale ked sa žiaden nenájde tak urobím ten s pudingom. 😉

benjik
22. aug 2010

@tinkerbell to je jedno kdy ho tam dáš,ale vážně max lžíci,je to jinak moc medové a sladké.

dm1
22. aug 2010

paradne torty ste popridavali

kosela sa mi strasne paci aj ja mam par ulozenych a urcite planujem niekomu spravit

a musim sa pochvalit. Ja som pred casom poslala do casopisu dortomanie do sutaze foto torty s reznom a sice som skoncila asi v polovici tak mi sestra teraz doniesla z ciech casak a je tam aj moja torta 😵 . normalne napisane meno a mesto. Tak ma to potesilo 😎

tinkerbell
22. aug 2010

@benjik dakujem za tip, nabuduce urcite vyskusam

mm ocenil, aj chutovo je dobra, tak sme si aspon pomaskrtili

sofi07
22. aug 2010

@zuzanka.zuzka, je nadherna, velmi sa ti vydarila, dokonca si potah nevyvalkala na tenko a teda ti nepresvitaju nerovnosti povrchu torty, co je podla mna najcastejsia zaciatocnicka chyba. super, mozes byt spokojna, urcite zozala velky uspech, vsak? 🙂

@gabika11 Gabika, vitaj v nasom sladkom svete 🙂 . WI je vyborna hmota, vhodna na potahovanie i modelovanie. Podsypava sa solamylom.Ja pouzivam gelove farby, su sice drahsie, ale vydrzia velmi dlho.Pokial budes farbit WI, staci dat ciste sparatko do farby a zapichnut do hmoty, podla toho aky chces odtien opakujes. v tomto pripade nemiesas s alkoholom. Gelovky sa miesaju bielym alkoholom vtedy, ked ides hmotu natierat po povrchu. biely lakohol, t.j. vodka, borovicka... 🙂 staci kvapka alkoholu, trsoicku farby a zmiesat. Tekute pouzivam len vynimocne, treba vacsie mnozstvo farby v porovnani s gelovkami, tieto farby uz sa neriedia. Ja farbim takmer vzdy len celu hmotu. potiahnutu tortu som farbila dodatocne len jedenkrat, pri tejto lienke.totizto velmi tazko sa farbi hmota na cerveno, spotrebujes strasne vela gelovky. a ked som pri farbach, ked budes niekedy farbit hmotu na cierno, najskor ju musis zafarbit na hnedo a az potom dat ciernu gelovku, inak ziskas len sivu hmotu.
to vlnenie na spodu torty - je na to video, ale nemam link ulozeny, mozno niektora kocka ho prida, ak ho ma po ruke 🙂
co sa tyka pomocok, ja najcastejsie objednavam z www.peceniehrou.sk, najdes tu vsetko, tovar dodaju velmi rychlo, dva -tri dni a mas ho doma. na zaciatok toho vela nepotrebujes, najma nadsenie a chut do prace 🙂. a vela noci za PC, kukni www.tortyodmamy.sk. su tam rozne fotopostupy, rady, atd.drzim ti palce 🙂

rybca
22. aug 2010

@dm1 ahoj, ty si uz tusim robila z cokohmoty, vsak?..🙂 podari sa mi z nej urobit kosik, prekladany ako z MMF a este som mala v plane pouzit foliu s motivom dreva. Co ty na to?

majdula
22. aug 2010

Ahoj holky, projizdim posledni stranky a nadherne, opravdu nadherne dorty delate! U nas pece manzel, ja jsem nesika 🙂 tak mu nektere obrazky poslu k inspiraci, jestli vam to nevadi...

Tenhle delal nasemu Radovi k prvnim narozeninkam

rybca
22. aug 2010

@sofi07 ahoj, uz som ti predtym pisala, ale nevadi ak si si nevsimla..🙂)) ja ked som rozriedila gelovku alkoholom - sugar flair - tak sa mi ta varba akoby zdrzla a lepila sami na keramicku mysticku. cim to je? nespravny alkohol?

reruna
22. aug 2010

@majdula tvůj manžel jje strašně šikovný, ten dort je krásný

sofi07
22. aug 2010

@rybca , prepac, vsimla, ale zabudla som napisat 😀 podla mna je to tou farbou. sugar flair urobilo nieco podobne aj mne, nedala sa mi dobre rozmiesat,mam tu extra ciernu. . ona je cela taka hustejsia, wiltonky su take redsie farby. ale farbi v pohode...

rybca
22. aug 2010

@sofi07 no cak ja mam wilton gelovky, coi som ta nepochopila?...🙂))