Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lussy23
17. mar 2013

@kohutovci 😀 monsters je parádna
@lucula73 parádna
@katkak23 krásna
@micmo peknučké
@maca_p krásna
@lawli to sú dopré nápady. Ale skôr niečo jednoduchšie a aj nejaké ukážky🙂 ale ďakujem za nápady.

lussy23
17. mar 2013

@voskovaeva ďakujem. Ja mám rada biblické mená🙂

florentina
17. mar 2013

@mariann2 Maji, děkuji moc. Tyto tvoje rady jsou pro mě k nezaplacení! No tak zkusím tak. Vidíš a já si říkala, že to naopak půjde zapíchnout lehčeji než do dortu, jsem se právě bála, aby to nevypadávalo, tak tohle je dobrá zpráva!

barborkam
17. mar 2013

@jakelina ano, naskor som vyvalkala potahovku, otlacila vzor a hneď som to supla na tortu. Mala som smartflex vanilka, ale ako tu uz nejaka kocka pisala, strasne pukal, ale kedze som tortu malovala, tak sa to paradne dalo zakryt. nevyhlazdovala som to, len som to tak prsami popritlacala do tych jamiek, boky som len tak jemne rukami vysuchala a ono to nejak same sadlo do rana 🙂

pristela
17. mar 2013

@muffinka8 andelicka ja neviem preco ti to sadlo/vypada to na skore vybratie z rury/ , orechovy je vzdy najjemnejsi, neviem ja nechavam vo forme , dam len obruc dole ked sa neda necham tam, zalezi ale aj z kolkych vajec si robila a na kolkatke pecies , mne sa mramorak na 150stupnoch pecie dlhooooo /zalezi od davky / ted som piekla z 10vajec ale rozdelene do troch tortovniciek, vsetky som ich natlacila do rury /jasne ze na jednu a tu istu priecku/ a piekla som ich 1hodinu a pol

lawli
17. mar 2013

@lussy23 ja ti rada natapetujem ,len povedz čo chceš vidieť 😀 😀

lawli
17. mar 2013

@salonka1981 predtým mi nešli príspevky...nič mi nenahodilo ,tak to skúsim teraz....toto mám uložené....INŠPIRÁCIA ?!?!

ajka82
17. mar 2013

inspi

lamps
17. mar 2013

@salonka1981 a čo toto:

ajka82
17. mar 2013

@jakelina pri takej torte ako je ta hlava, sa nemusis bat, ze ti zmizne vzor...tam to ani uhladzat nemusis 😉
aj ty mas problem s praskanim SF? ja mam naozaj drvivu vacsinu vanilkovy SF, ale este som ten problem nemala 😕 tak si pekne zaklopem na to asi

mimcak
17. mar 2013

@dm1 perfektné tortičky obidve tá detská je krásana farebná,si sa vyhrala 😀 .No a čo chceš ved tá klobáska je perfektne tak mňamkovo akurát ugrilovaná. 😀 ,hned ba som si dala 😉 😵

muffinka8
17. mar 2013

@pristela ako neprepadol sa, len celý trošku klesol. Inak bol upečený pekne, chutne. Asi to chcelo len vypnúť, otvoriť rúru a chvíľu ho tam ešte nechať, a potom vybrať. Ale nevydržal ani 24 hodín 😀 😀

lamps
17. mar 2013

a foto z dnešnej Filipkovej oslavy, z torty sa veľmi tešil, najprv na ňu len pozeral a nič ... a potom mi hovorí, že mamina tá torta je taká krásna, že ja som sa z nej od šťastia skoro rozplakal 😵 😵 😵 😵 až na to, že z nej ani kúsok nezjedol, vôbec torty neje, ale na oslave tortu musí mať

reruna
17. mar 2013

@lifinka téda to je výbava, super!
@jakelina no teda, že okradou 3 leté dítě to je fakt děs☹ Malý je šikulka
@barborkam perfektní t-rex, musím ukázat zítra dětem, hlavně mladší má dinosauří období

benjik
17. mar 2013

Zdravím dámy! Nemáte prosím postup na hlavičky zvířátek? Některá jste mi je posílala,ale ted je nemůžu najít.Díky

benjik
17. mar 2013

@lamps ta jeho radost v očích 😵 😵 😵

benjik
17. mar 2013

@siss_sz já myslím,že tam vkládáš pruh těsta něco jako když se dělá panda.skoro dole https://www.modrykonik.cz/diskuse/recepty/marci...
Je krásný,ukládám pro inspiraci

reruna
17. mar 2013

A musím pochválit všechny dorty, tady se za víkend toho vždycky sejde tolik nádherného🙂

@florentina to je perfektní nabídka, to se ti pak objednávky jen pohrnou, když budeš spolupracovat s tou svatební agenturou, to je perfektní nápad

A holky ta moje zatím jediná objednávka - ten koš 50 růží - konečně jsem se dozvěděla, že jim chutnal, nakonec ho tedy snědli dříve, než se jim zkazil 🙂

lifinka
17. mar 2013

@lamps Filipkovi, jen to nejlepší a torta krásná!!!

janula.h
17. mar 2013

@lamps super chalan !!!! to je také pekné ako vie prejaviť city 🙂 juuj keby chlapi takí boli 🙂 všetučko naaaaaaaj

siss_sz
17. mar 2013

@benjik dakujem... len na tortu byva tekute csto, nie? a tamto je chlebove tusim... ale aj panda je zaujimava 😉

vecernicci
17. mar 2013

@salonka1981 já jsem dělala takovýhle, jen jednoduchý 😉 a moje další dva k tomu 😉

lamps
17. mar 2013

@lifinka
@janula.h ďakujem dievčence, ráno mu odovzdám vaše priania 😅 😅 😅 teraz už spí, ale povedal, že mal krásny deň

benjik
17. mar 2013

@siss_sz to netuším.Některé vzory se dají dělat i z hotových korpusů.Tady bud lehce ve formě váleček předpéct nebo zrazit a po vložení do zeleného těsta dopéct.

florentina
17. mar 2013

@reruna tak to je super, že jim chutnal, mám radost s tebou!
No já si zatím moc iluze nedělám, uvidím jak to vše dopadne, ale zájem mají a je fakt, že svatební dorty to je hezká práce. Tak pokud to vyjde, bude to super. Řešíme totiž teď tu papírovou stránku věci, jak to celé zaštítit, aby to bylo v pořádku.

dm1
17. mar 2013

@siss_sz ja som videla na to postup ze dali to cesto zmrazit do formy na gulicky a potom ked liali zvysok cesta do formy tak tam suplli tie gulicky

dm1
17. mar 2013

@florentina veru skusenosti s tym nema este som taku nerobila neviem ci rapunzel na ten svadobny veltrh nepotahovala polystyren

florentina
17. mar 2013

@lamps nádherné, dojemné...synovi vše nejlepší!

dm1
17. mar 2013

@nika222 no ja som mala rozdiel 6cm posuvala som dozadu ale akosi sa mi zdal aj tak ten rozdiel hlavne hore maly slonovi nohy trcali 😝

dm1
17. mar 2013

dakujem vam kocky mooc za pacitka a mile slova 😵 . uz mi aj prisla sms-ka na tu detsku ze dakuju moc ze bola prekrasna a aj velmi chutna a chcu dalsiu na september 😵