Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
1. apr 2013

@mariann2 já taky nejím žádný potah a nechutná mi ani ten pravý marcipán. Tak jsem ráda, že ho po mě nikdo nechce, měla jsem jednou kilo na zkoušku, jestli mi to bude chutnat a chtěla jsem zkusit potahování a šlo mi to s ním špatně. Taky mi vadila ta jeho struktura, že to není hladké. Každá asi máme to svoje nejoblíbenější.
Moje kamarádka ta míchá Smartflex s PDT 1:3, aby to nebylo tak tvrdé jako samotný Smartflex a potahuje takhle a modeluje jenom ze SMF.

evuska32
1. apr 2013

@mariann2 dikes 🙂

muffinka8
1. apr 2013

@pristela také správne MMF asi treba najprv vidieť, ohmatať a tak doma skúsiť, lebo keď som nikdy doma s takým dobrým nerobila 🙂 a ja Smartflex najskôr vyvaľkám tým malým valčekom z floral sady 😀

reruna
1. apr 2013

@florentina je mandlová a je hodně sladká, je to cukr a glukoza, ale neobsahuje žádná éčka aspoň, je o něco sladší něž smartflex, ale jinak je ta chuť dost podobná bych řekla

reruna
1. apr 2013

@florentina ještě dodám, neměla jsem pasta dama top, jak tu o ní holky mluví, ale novinku - pasta dama stella, nevím,jestli se to nějak liší. Je bělejší než smartflex a cenově výhodnější

mariann2
1. apr 2013

@jakelina ja niekedy tiež miešam PDT so smartflexom

florentina
1. apr 2013

@mariann2 já právě hledám nějakou bílou variantu jen na potahování. Figurky, aj. dělám z marcipánu a co nejde z něj, tak ze Smartflexu a tomu na kytky aj. zůstanu věrná. Tak toto vyzkouším. Jen mě napadá, když je bělejší než Smartflex a potahovala bych tím třeba čistě bílý svatební dort a na něj nějaké bílé kytky z toho Smartu, zda tam ten rozdíl nebude nějak vidět...

florentina
1. apr 2013

@jakelina je to o zvyku a je fain, že si můžeme vybírat. A jediné co na tom marcipánu vadí mě, je právě ta struktura, jak píšeš. Proto na čistě hladké dorty, kde by byla třeba jen mašle a žádné jiné zdobení, bych taky asi raději našla něco jiného.
@reruna děkuji. No obávám se, že mi to chutnat nebude, mě nechutná ani ten smartflex, ale tak já to stejně nejím 😉. Ale prostě nějakou bílou variantu potahovky chci mít v záloze a toto tedy vyzkouším.

pipka
1. apr 2013

@dm1 ja tu pozeram teraz na tu tvoju klobasku a preesne taku mam v ruke 😀 len ozajstnu...a jak zakusujem, hned na teba myslim, ze uz len ta slaninka mi tu chyba 😀 😀 😀

rachel36a
1. apr 2013

ďakujem kočky za pačítka, vážim si toho, najmä ked modelovať figúrky nie je vôbec moja parketa...

mariann2
1. apr 2013

@florentina no malinký rozdiel tam je, ale na kvetoch to tak neviedieť, pozri http://www.facebook.com/photo.php?fbid=39034629... , ale napríklad som mala problém, keď som na tortu potiahnutú smartflexom chcela dať bielu saténovú stuhu, tak som mala nervy, lebo smartflex nie je snehobiely a stuha áno...alebo raz som sa pomýlila a potiahla na poschodovke jedno poschodie smartflexom a jedno PDT, tak som to veru musela poťahovať nanovo, ten rozdiel tam bol dosť viditeľný

lubi22
1. apr 2013

@reruna - dakujem krasne, vyskusam. Na postavicky mi vyhovuje smartflex, len najma teraz posledne torty co som potahovala syncekovi, tak ten smartflex na povrchu bol normalne taky tvrdy pri krajani ako skrupinka. A tvrdol strasne rychlo, normalne kym som potiahla tortu a zarovnala spodok, uz to bolo niekde tuhe, to sa mi este nestalo. Tak na potahovanie by som vyskusala nieco maksie, co sa lahsie aj kraja, len nech sa s tym dobre robi tiez 🙂

aduskatt
1. apr 2013

@lokalistin ten recept, co si davala teraz do dvojky vyzera uzasne, lakavo, neodolatelne, sladko.........milujem mandle🙂)))

janula.h
1. apr 2013

@dadka212 WOOOOW!!!!

macamac
1. apr 2013

@nika1985
@jakelina
tak ahojte babule
moc moc díky za receptík
cesto úžasné, rolády mňam, robila som žltú a čokoládovú
akurát mi len obe praskli....čomu nerozumiem....ale nechala som ich vychladnúť na papieri-som na ne zabudla, lebo som mala rozpečené koláče...môže to byť tým? má sa to ešte teplé dávať z papiera? sa mi aj dosť lepila na ruky...

ale chuť úžasná 😵
určite ju budem robiť, len si dám už bacha 😀 😀 😀 😉

díky 😉

lokalistin
1. apr 2013

@aduskatt je to najoblubenejsi kolac mojej sestry a mojho frajera a kedze mame dneska 11 rokov co sme spolu tak ho dostal,totalne sa tesil naposledy som ho robila pred dvomi rokmi. Je to take amaretove ja davam dost toho alkoholu a miesam amarettini s piskotami,lebo to bolo moooc sladke

reruna
1. apr 2013

@florentina mě to taky moc nechutná, ale na dortu mi to nevadí, když nedám moc tlustou vrstvu, ale třeba děti to milujou. Mě osobně chutná nejvíc ten pravý marcipán a vadí mi na něm jen ta barva, jinak se s ním dělá docela dobře, ale tak hladký není jako potahové hmoty

lussy23
1. apr 2013

@mimcak @wera.g @hugoleon @rachel36a @hugoleon @mirinecka @zsuzsu @janulah @halienka @nmld krásne
@dm1 nádherné.
@dadka212 prenádherné tortičky

jakelina
1. apr 2013

@macamac já to nechám na tom papíře i vychladnout, nakrémuju a pak začnu motat. Proč praskla netuším, mně se to nestalo, nevysušila jsi to?? Ona je právě taková vlhká a mechová, tak nevím čím to mohlo být. 😒

macamac
1. apr 2013

@jakelina nie, nevysušila, bola taká mäkučká....len sa hrozne ale hrozne lepila na prsty....žeby bolo treba ešte nechať piecť? ale cesto bolo upečené....
a to je čo - mechovitá? dík 🙂

jakelina
1. apr 2013

@macamac no nevím jak to napsat slovenky, jako ne suchá a taková nadýchaná a lehoučká. Lepit by taky neměla, fakt nevím čím se ti to stalo 😒 Možná byla málo upečená, když se ti lepila.

sticker
1. apr 2013

@mariann2 Mariannka prosím ťa, pozerám si tvoj album torty 4 a teda len híkam, ochkám... Ako si robila tie ruže na torte č.2? (srdce Paľo a Julka)... veľmi sa mi páčia.... Teda ak to nie je tajomstvo 😅

nmld
1. apr 2013

damy, dakujem za vsetky pacitka, velmi si ich cenim

lamps
1. apr 2013

@macamac
@jakelina mne a super podarili tie rolády, dnes som robila tretiu 😀 po upečení som ich nechala vychladnúť na papieri, natrela som ich krémom a potom som ich po kúskoch stáčala tak, že som ju nechala na papieri a postupne ako som ju točila som odliepala z nej ten papier na pečenie a nepraskala mi

luciahromadkova
1. apr 2013

dievcata prosim nejake inspiracie na tortu s hrnčekom a podšálkou alebo ak niekto mate fotopostup, vopred dakujem

sisix
1. apr 2013

@vecernicci no me protekli, mela jsem sebilni formu z lidla. Ona se na sebe nepokladala (nelezela) ale pricvala na stojaka. No a protoze to byl sit, tak protekla spodem, pac to blbe dolehalo k sobe a jak se teto zahralo, tak proteklo. No nevim, zda chapes muj priblbli posis, snad jo 😀

aduskatt
1. apr 2013
jakelina
1. apr 2013

@lamps přesně tak to dělám i já, že to jakoby točím a přitom odlepuju z toho papíru. 😉

aduskatt
1. apr 2013

@luciahromadkova pridala som dve varky obrazkov a nezobrazilo ani jednu, skusim este raz

macamac
1. apr 2013

@jakelina no možno....málo upečená
ale bola taká mäkučká...rozhodne ju urobím znova 😀 😉
a skúsim ako
@lamps točiť s papierom 🙂

každopádne kočky ďakujem
aj hrubá bola podľa mojich predstáv 🙂
a hlavne-chutila 😵 🙂