Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mia1111
11. apr 2013

@vlada111 - waaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaau, mám otvorené ústa od úžasu a neviem ich zatvoriť, náááádherné dielko si stvorila, neskutočne krááááááásna torta zasa 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

tinamk
11. apr 2013

Dievcata chcem sa spytat ci je to tak spravne ked babatko so silikonky na len stvrtinu druhej polovice tvare myslim tu na ktorej lezi ja som si ju objednala a teraz som si to isla skusit a neviem ci je to ok..

ewwe
11. apr 2013

ahoj baby, mozte mi poradit z akej stranky je najlepsie- najlacnejsie objednat vykrajovacky a vypichovacky? dakujem

florentina
11. apr 2013

@bambula1307 super, tak je rozhodnuto! děkuji moc....jen mě zaráží, že jsem našla stále v prodeji ten samý typ, co jsi uvedla. Proto je jich zřejmě tolik, že jsou to různé verze...zkusím zjistit, které jsou ty novější typy, abych kopila něco z toho, ale koupím si tu úplně nejobyčejnější verzi. Věřím, že dnes jsou i různé funkce navíc, ale to bude zase o jiné ceně, já bych chtěla max do těch 10000.
Já jsem nad tím teď přemýšlela a dospěla jsem, ještě než jsem si přečetla tvůj @jakelina příspěvek, k tomu samému...že potřebuji hlavně tyto základní funkce a časem můžu kdyžtak cokoli dokoupit. Nakonec já ten robot co mám doma stejně používám minimálně, jen na krouhání jablek a jiného ovoce a zeleniny, když mám nějaké větší množství a to je jednou za čas...ostatní dělám tyčovým mixérem...chybí mi jen něco na ty dorty....
@pristela, no já asi koupím toho Majora /ten lepší/, v té základní verzi, což mě stačí a ten se dá sehnat na netu kolem 8000, což je míň než ta Eta, ale samozřejmě je to bez toho příslušenství. Tak pokud chceš něco kompletního, tak to už je potom opravdu pálka.
Juj holčičky, všem vám děkuji velmi za rady a podněty...krásně jsem si utřídila myšlenky....

florentina
11. apr 2013

@pristela jo a k té Etě, tak takovou recenzi jsem našla jak na českých dortech od mámy, tak na heurece a ještě na jednom portálu, to si nepamatuji a pak ještě jsem mluvila s jednou kamarádkou a ta říkala totéž, navíc Etu několikrát reklamovala, takže byla dost otrávená. Taky si dost stěžovali v těch recenzích tuším na struhadlo, že se tam věci sekají. A navíc když se používají některé části, to teď nevím jaké /tuším mixér aj./, tak prý vždy běží i ten hnětač či co, prostě to nejde vypnout, běhá to najednou a to mi taky přijde divné...no mrzí mě to, nechtěla jsem ti zkazit radost...

eliska22
11. apr 2013

@vlada111 veľmi pekná tortička 😵

jakelina
11. apr 2013

@florentina to si nevybereš, já mám třeba Etu takový starý mixér a k tomu dvě nádoby už 24 let a pořád šlape bez poruchy a používám hodně, všem čtyřem dětem jsem v tom mixovala zeleninové příkrmy, když ještě nebyly ty tyčové tak rozšířené. 😀 😀 Záleží určitě kus od kusu a možná ty staré výrobky jsou kvalitnější, než nějaké levné co jsou teď v marketech a je to na pár měsíců a jenom chodíš reklamovat. 😀 😀 😀

Přeju ať jsi spokojená, já jsem, předtím jsem u toho pořád stála jak jojo a takhle dám šlehat a mezitím si nachystám formu a třeba u toho vařím šlehačku na krém atd.. Je to úžasná úspora času. Dělá teda větší rachot než ten ruční, ale to je asi tou miskou, já jinak šlehala v plastové a v té kovové se to tak nějak jinak rozléhá nebo co a nebo má hlučnější motor. Nejsem odborník, tak nevím čím to je.

mia114
11. apr 2013

@vlada111 uzastnaaaaaa torticka:o)) inac ako robis ze ti tie stromceky tak pkene stoja, nechavas ich stvrdnut ? a potom ich ako davas na tortu? mne nikdy nic nechce drat takto 😠

jakelina
11. apr 2013

@tinamk já ti ani nevím jakou hlavičku má to moje, musela bych jedno udělat a podívat se a to se mi přiznám se nechce. 😝

mia114
11. apr 2013

jaaaj, zase mam uchvatnu objednavku, ze tortu s takouto jenou alebo dvoma postavickami a dakou priserou 😨
tak to bude asi desss

bambula1307
11. apr 2013

@florentina ja som tie lepsie typy ako titanium..co maju ohrevy misky a vahy zabudovane videla asi v katalogu v metre..na nete som dlho nesmejdila.
A ja som si ho kupila pred mojou svadbou, takze som si vlastne na svadbu na nom vysluzky napiekla...na toto je super, rychlo naslaha vacsie mnozstva..a mas aj upecene skor. Ale zase je pravda ako pise @pristela ze ked pecies len sem tam torticku..tak sa to az tak neoplati..na to v pohode staci taky ten mini robot..ja som mala dlhe roky zelmer s otocnou miskou..tam som uslahala 10 bielkov s cukrom a potom prekydla do velkej misky, kde som primiesala zltky a muku..uz rucne. No na svadby sa tak piect asi moc neda...po 10 vajkach by som piekla korpusy 2 dni..a s kenwodom pol dna 😀 😀 😀 😀

pristela
11. apr 2013

@florentina ale prosim ta ja som velmi rada ze si nasla nan aj negativum aspon som sa vyhla zlej kupe 😉
A myslis ze si ides kupovat tento : http://www.mall.sk/roboty/kenwood-kmm-770-major...
či ktory, bo tento ako vidíš u nas 549€ ☹ čo je o dost drahsie nez ta eta ☹ , musim pokukat inde ci nebude lacnejsi ☹

@jakelina joj mi nieco vrav o tej uspore casuuuu, zrovna @rapunzel sa ma pýtala ze na co mi je take drahe velke delo , ze je to zbytocne , ze jej staci taky ten obycajny co mam aj ja teraz, ale to musim drzat stale v ruke, teraz som robila korpus z 10vajec a ruka mi šla odpadnut ☹ a to som sa este striedala s pubertakom bo som popri tom vazila a sypala mu do misky veci atd. a to ani nevravim že Lusil v nom robi aj mmf , a tusin aj Vecernici mliecny potah , no paraaada 😀

@bambula1307 aaa andelicka moc velka vdaka za radu 😀 uz robievam s krystal cukrom , sice dlhsie to trvá 🙄 /potrebujem mixer so stojanooooooooooooooooooom 😠 😠 😠 / aaale mam toho viac 😕 fakt, som zas robila do 26 formy 😀 dala som len 6vajec a cesta bolo skoro az vela 😅

timotejkabrejkova
11. apr 2013

@vlada111 Prekrásne, proste nádhera.

elienka
11. apr 2013

@tinamk myslím, že to je v poriadku, aj ja mám takú formičku.

dakota14
11. apr 2013

baby môže sa pasta dama rozpúšťať v mikrovlnke prosím rýchlo o odpoved diky

1katuska73
11. apr 2013

@vlada111 krasna a dokonala ako vsetky tvoje torty.

vlada111
11. apr 2013

@mia1111 jaj si zlatá, hneď mi je lepšie 🙂

vlada111
11. apr 2013

@mia114 vyschnúť a majú v sebe drôtiky, na ktoré to potom napichnem 😉

makinka2
11. apr 2013

@jakelina
@mariann2 holky díky a nalepit lepidlem, že asi aby to drželo 🙂 ptám se jak blbec já vím 🙂

bambula1307
11. apr 2013

@pristela jooj tesim sa, ze som troska uzitocnaa 😎 ..no jo ma to aj negativa..dlhsie sa slaha..ale zase sa tak lahko nepreslahaaaa 😀 😉
@vlada111 juuj nadheraaa, tie tvoje dielka su vzdy kraasne neskutocneee 😉

reruna
11. apr 2013

@vlada111 ta tvoje Karkulka je neuvěřitelně nádherná a všechno je tak dokonalé, že se ani nechce věřit, že je to z hmoty, to je úžasné, co dokážeš a samozřejmě i vlk od tm je super🙂

elienka
11. apr 2013
lussy23
11. apr 2013

@dajna11 krásne

lussy23
11. apr 2013

@cat j e milučký @nellynka peknučké tortičky
@pristela ja už tu túto postavičku a jej podobné a kostry vidím pomaly viac ako Kitty.

vlada111
11. apr 2013

@reruna juj vďaka, si veľmi milá 🙂

lussy23
11. apr 2013

@vlada111 parádna je @tinamk nádherný koníček
@nika1985 krásna

vlada111
11. apr 2013

@mia114 uf, tak to je teda zadanie. Ja by som to asi nemohla robiť 😒

vlada111
11. apr 2013
aduskatt
11. apr 2013

@vlada111 noo, to bola ta, co som ti pisala🙂) tu jedinu tusim maju🙂

pristela
11. apr 2013

@elienka oooj , to vypada fakt dobreeee, dakujeeem 😵 😵 😵 😵