Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamcas
30. jún 2013

@simasa juj ja neviem co je tylo prasok :( a podsypaniu sa snazim vyhybat lebo mi tam potom ostavaju flaky a toto Jr silno modra farba,cize by tam ten solamyl bolo riadne vidiet :( no ostava mi dufat,ze to stvrdne...

vecernicci
30. jún 2013

@mamcas doma jsme nepochopená asi každá 😉
manžovi se líbí každý dort, i když třeba mě se nelíbí 😝

vecernicci
30. jún 2013

@mamcas neh chvíli odstát, on ten sv zase ztuhne 😉 a pak vyřezej a nech ztvrdnout a uvidíš, bude to v pohodě 😉

vecernicci
30. jún 2013

@lussy23 srdíčka 😵 😵 😵

zsuzsu
30. jún 2013

@lussy23 aj to prve aj posledne je pekne 😵

mamcas
30. jún 2013

@vecernicci presne 🙂 ja sa Ho obcas pytam na nazor,ale teda ten umuceny pohlad co hodi stoji za to 😀
Najhorsie je,ked som z niecoho nervozna,ako teraz z tej capice a nemozem to dat najavo,lebo hned mi povie na co to robim ked som nervna 🙄

vecernicci
30. jún 2013

holky tak můj poslední dortík tenhle týden a moje skóre je 13 dortů, oooobr větrník a 100 zákusků, dneska jsme byli u našich na obídku a já tam po o na dvě hoďky vytuhla a vzbudilo mě až když mě začala Aisha olizovat, že chce ven 😉 😀 😀

vecernicci
30. jún 2013

@mamcas oni jsou koukám všechny chlapi stejný 😉 a ti moji malí chlapi zase furt chodí do kuchyně a radí mi, co mám jak udělat, a že tohle se ti nepodobá, udělej to takhle, to vážně miluju 😝

lussy23
30. jún 2013

@vecernicci
@zsuzsu ďakujem baby🙂 Dám teda tie srdiečka.

lussy23
30. jún 2013

@vecernicci krásna tortička

vianocnystromcek
30. jún 2013

viete mi poradit pls kolko treba marcipanu na potiahnutie torty s priemerom cca 30 cm?

vdaka vopred!

mariann2
30. jún 2013

@vecernicci ty si blázon, 13 tort a ešte zákusky, spomaľ moja, lebo si ublížiš 😝

hana248
30. jún 2013

ahojte dievcata , uz vas tu citam strasne dlho a ako si som sa nevedela rozhodnut ci sa prihlasit a ci nie .Ale Marcelka, moja buduca a ako by uz moja nevesta a dcera to dneska rozhodla za mna a som tu.Musim povedat a hlavne napisat , ze tolko rad a pomoci, ake som nasla na tejto stranke som nikde nenasla.Som tak povediac vekovo ako vasa mama , lebo mam dcery vo vasom veku , ale myslim, ze vam to nebude na pritaz ked sa na vas neakou radou obratim Na pecenie ma priviedli moje 3 vnucky, minuly rok a od vtedy sa pokusam o cukrarske vytvory. Som na dochodku a takto si ho kratim

reruna
30. jún 2013

@hana248 vítej🙂

hana248
30. jún 2013

toto su moje poslednetortuse

aduskatt
30. jún 2013

@vianocnystromcek ja si rozvalkam cca kilo

reruna
30. jún 2013

@mirinecka na jednu šlehačku (200ml) dávám 1 čoko (100 g) a 1 mascarpone (250 g), stačí to na menší dort 20 cm plněné 2X, na větší dort udělej dvojitou dávku

hana248
30. jún 2013

promocna pre moju najmladsiu dceru a pes pre susedku

reruna
30. jún 2013

@hana248 ten pejsek je nádherný, to je zdobené krémem? na to bych neměla trpělivost, obdivuji🙂

@vecernicci ty jsi rekordmanka, tolik dortů a ještě tolik zákusků! ten obr větrník je jako dort nebo je to fakt velký větrník?

vecernicci
30. jún 2013

@reruna nee, je to faaakt větrník, ale pro porovnání jsem ho vyfotila s kostkou másla 😉

florentina
30. jún 2013

Ahoj kočky, přidávám jeden kytičkový dort. Po minulém víkendu jsem se rozhodla, že se kytiček nebudu bát 😀 ...nicméně včera večer jsem opět neměla nic hotového, ani korpus nic...a ráno jsem odevzdávala, takže zase vše narychlo a tyto květy napoprvé....zjistila jsem, co vše doma nemám...doteď jsem používala práškové barvy převážně z drogerky, což je na květy naprosto nevyhovující, vůbec to tím nechytalo barvu, mám jen zelenou a žlutou práškovou z shopu a to je o něčem jiném...taky malý váleček potřebuji, s velkým se u kvítků špatně odhaduje kde zatlačit atd...ale nějak jsem dobojovala. Jen jsem měla na sebe vztek, dělala jsem malinový krém co už víckrát a nějak pořád tekl, i po přidání Ole, takže se mi dort pořád bortil, příště udělám asi k tomuto krému máslové mantinely...takže jsem jen obmazávala máslem, ale to pak nešlo vyrovnat...takže prostě je to taková hrouda 😠 ...

reruna
30. jún 2013

@jakelina dobrý test, ale chybí mi tam pilos, já nejčastěji kupuju olmu nebo madetu, ostatní občas, když je nějaká akce a některá másla u nás ani nemají

florentina
30. jún 2013

pardon, fotka tady 😉

reruna
30. jún 2013

@vecernicci tak ten obří větrník bych si fakt dala, já je miluju.-)

vecernicci
30. jún 2013

@mariann2 od zítra jsem na pracáku, takže budu mít času na děti i dortíky dooooooost 😉

reruna
30. jún 2013

@florentina ten kurz se ti fakt vyplatil, nádhera, nakup prachové barvičky, s těmi se krásně stínuje to je něco jiného než ty práškové z drogerky, jen jsou poněkud dražší, tak si dobře rozmysli jaké budeš nejčastěji potřebovat, na květy asi mechová zelená, světlá žluozelená, jemná růžová, žlutá, bordé...

florentina
30. jún 2013

zlato, mám prosím dotaz @aduskatt ....existuje cukrářský pyl na květy? Na tom kurzu jsme dávaly něco takového na kytky a já myslela, že prostě nahradím doma žlutou barvou, ale to nešlo, ta se na tom lepidle prostě rozpustila jako barva, nedržela jako pyl....

vecernicci
30. jún 2013

@reruna se stav na kafe a já ho upeču
😉

reruna
30. jún 2013

@florentina existuje, viděla jsem ve více eshopech

provea
30. jún 2013

Ahojte dievčatá ,dnes som sa konečne odhodlala sa registrovala 🙂 ...chcem vám poďakovať za neskutočné množstvo rád ktoré som sa tu od vás podozvedala a mám jednu prosbu na vás ,môj syn mi dal úlohu 😀 chce na narodeniny tortu tanku a ja neviem ako ju mám spraviť ☹ ďakujem vám za všetky rady