Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

viera6
19. aug 2013

sladulienky ďakujem za pacitka..............prosim vas niektorá ste tu robila sjaci stroj ako na to? alebo ak mate nejake inspirácie poprosim...dakujem

pipka
19. aug 2013

@luciahromadkova poklaaad 😉 robit ju budem zajtra doobeda, takze stihla si 😀 😎

elamaslakova
19. aug 2013

Dievčence nemáte uložené niečo také ako je stolová fréza :D

muffinka8
19. aug 2013

Baby, prosím ako dlho môže byť plnka v mrazničke? Mám tam plnku zo šľahačky, čokolády a mascarpone už cca 2 mesiace, bude ešte dobrá?

vecernicci
19. aug 2013

ahojda holky, zabte mě, nic nestíhám, nic se mi nedaří, včera jsem na sebe převrhla hrnec s polívkou (naštěsí studenou), pak jsem dávala do lednice dort obmazaný na vychlazení a svezl se mi z podložky a spadl na mě, prostě jsem byla pořád jako čuně 😝 😀 😀 😀

jo přidívám moje dortíky z víkendu 😉

vecernicci
19. aug 2013

a ještě fotečky, že? 😉

luciahromadkova
19. aug 2013

@pipka super ako to citam, ze potrebujes viem ze som to videla, aj som to ulozila do temy 2, len som nevedela hned ze kde, ale nasla som a je tom pekne a aj celkom jednoduche...,
idem farbit hmotu, kamoska sa nakoniec rozhodla pre vlacika tomasa a hasica Sama 😒 no jedno lepsie ako druhe...takze ziadny mackovia a zvieratka.... a dam sa do skladania vlacika....a zajtra sa vrhnem na postavicku Sama....

monikad1
19. aug 2013

moje svadobné 🙂

elamaslakova
19. aug 2013

@vecernicci Krásne tortičky

vecernicci
19. aug 2013

@elamaslakova díky 😉 nějak se mi to tyhle týdny nakupilo a dělám 8 a víc dortů 😝 někdy už toho mám plný zuby, ale stejně zase jedu dál, třeba na příští týden mám čtyři dorty a k tomu 140 minidortíků 😉

elamaslakova
19. aug 2013

@vecernicci Tak to ti veru nezávidím , čaká ťa veru veľa práce , ja tak 3-4 zvládnem , ale viac by som už asi ani nie , ale zase neviem , čo sa vo mne skrýva , možno by som to zvládla ,:D , Tak ti prajem nech a ti pri pečení darí a nech ti ide všetko pekne od ruky 😉

muffinka8
19. aug 2013

Prosím o radu, ktoré máte skúsenosť. Chcem extrúder. Našla som jeden na fondán, to je ten červeno čierny a jeden na fimo polymerovu hmotu, ten zelený. Cena je cca rovnaká. Ktorý je lepší? Dá sa aj ten na Fimo použiť na poťahové hmoty?

reruna
19. aug 2013

Tak ještě jedna taková maličká, jednoduchá, dneska bylo strašné teplo, všechno teklo a lepilo se, fuj nahoře je růžička z čokohmoty, nešlo to moc dobře vyfotit...mám za tento víkend dost, pekla jsem 2 dorty, 4 rolády a 2 medovníky,v sobotu oslava, v neděli grilovačka, uf... fakt nechápu, jak můžete tolik dortů stíhat každý týden

nanima
19. aug 2013

@vecernicci krááááááááááásne torticky 🙂

lucula73
19. aug 2013

@muffinka8 tak toto by zaujímalo aj mňa,už dlhšiu dobru nad ním uvažujem a neviem ktorý...

viera6
19. aug 2013

@muffinka8 prosim ta aka je cena ja tiez uvažujem..

cwilinge77
19. aug 2013

mozem poprosit o nejaku svadobnu torticku 2 poschodovu nieco zlato biele, ma to byt nieco uplne jednoduche , mate nieco ulozene ? Ja co mam nic sa mi moc nezdá. vdaka

jakelina
19. aug 2013

@muffinka8 viděla jsem dělat s tím zeleným, šlo to krásně. Já mám právě takový co jde těžko a namorduju se s tím. Ale možná jsou dobré oba dva, fakt netuším. Ten první jsem v akci neviděla

dajna11
19. aug 2013

kočky prosím vás nejaku tortičku pre pani na 50 ale je zlatnička,neviem nič nájsť...nemáte inšpiro?rada by som podla témy niečo vymyslela

lucula73
19. aug 2013

@muffinka8
@viera6 v tej skupine Tortičkárky,neviem či ste tam pridané, tak 14. augusta rozoberali presne tieto dva tipy,neviem to sem skopčiť,je to na strane 5,skúste pozrieť......
https://www.modrykonik.sk/skupina/1801/?page=5
tu je link,ale neviem či to zobrazí,tú debatu o tom......

dm1
19. aug 2013

zdravim kocky po dovolenke co nove?

ja som dnes piekla na zajtra - a to sme sa vcera vratili a asi este v tom dovolenkovom osiali dam cesto do formy a hovorim ze je volajake divne take hustejsie. Dam do truby a potom pozriem na linku ze kravaaaaaaaaaaaaaaa a ja som tam nedala sneh :D. tak som to rychlo vybrala z truby vykydla do misy a pridala sneh :D. no dari sa mi veru som vysla z cviku :D

viera6
19. aug 2013

@lucula73 no kukla som to a ta cena je tiez pekna....

lucula73
19. aug 2013

@jakelina a ktorý máš ty?
ten prvý som videla v akcii ja,na sttretku,tam sa hmota natlačí a rukou sa stláča tá červená páčka.........a na tom zelenom s avraj kruti na vrchu dokola.vraj to ide na tom zelenom ľahšie............ale podľa mňa,ak sa hmota nahreje,aj na tom červenom pojde........
ja som doteraz používala tie striekačky od nurofenu,mala som tri,muž mi pozvačšoval dierky,aby som mala viac veľkostí ,ale to sa rýchlo zničí a kvoli tomu nurofen nemienim kupovať 😀

muffinka8
19. aug 2013

@viera6 tých 20-22€
@lucula73 vďaka pozriem
@jakelina osobne sa mi ten zelený páči viac

viera6
19. aug 2013

@dm1 Danka prosim ta.. ty si tusim robila sjaci stroj nemas nejaký fotopostup 🙂

muffinka8
19. aug 2013

Tak mi to vychádza asi na ten zelený, systém točenia sa mi páči viac ako páčka.

lucula73
19. aug 2013

@muffinka8 a kde majú za 20?ktorý?lebo u nás majú ten zelený a stojí tuším 28 😝

reruna
19. aug 2013

@dm1 já jsem tam zase dneska nedala prášek do pečiva...ale přišla jsem na to až po upečení, se mi zdál korpus nějaký nižší 😅 ale jinak po rozkrojení to vypadalo úplně normálně, tak jsem to použila

mamcas
19. aug 2013

Babule ja mam uplne iny a tusim za 6 eur...
Cely zeleny a ma piest ako striekacka, cize treba stlacat. Je to des so smartom, ale presne ako pisete, ked sa nahreje tak to jede 🙂 nasadiek ma plno roznych... idem kuk ci ho nenajdem