Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
20. aug 2013

@lamps no prave ze aj ja tak robim, dam pod točku s vodou , pustim a zastavim 😀 čo ja viem kolko cvrkne ? 😀 😀 😀 ale Danke to vtedy nedalo, furt obzerala az mi tu vodu z tych cukrikov normal zliali a po lyziciach sme to merali 😀

@romy01 myslíš toho Thomasa ? ak ano , tak ano 😀 bol z jedneho kusu potahovky, potahovany so smartflexom velvet a teda strach som mala riaden bo bol velky 😕 aj som sa cela spotila 😀 po potiahnuti sadla a predýchavala , no ako pôrod, des 😀 😀 😀
a to na ako hrubo je vyvalkana hmota nema ziaden vplyv na potahovanie, teda aspon u mna isto nie , skor ide o to na ako velko si ju vyvalkas , az prilis male ,teda akurat na tortu tak to ide tazsie, cim vacsiu "placku" potahovky polozis na tortu a zahládzaš tym lahsie sa ti s tym robi a zahládzaju tie volaniky na boku, treba si to stale tak nadvihovať , popoťahovat atd. - ja teda ak sa mam priznat valkam na málo , ale to pak praxou budes vediet aj malym potiahnut, no na zaciatok je isto ooovela lahsie mat vacsi potah
Mrkni trebars Lorne ked sme ju tu uz davali 😀 : http://www.lorna.estranky.sk/clanky/dobre-rady-... kolko zvyšnej potahovky pri uhladzani ma okolo torty, takto ti to pojde lahsie , ja tam tolko nemam , niekedy mam tak ze este popotahujem zehlickou zhora co mi kustik chýba 😅 😅

henny
20. aug 2013

@florentina moc moc díky za pomoc, budu se tím držet a vyzkouším konečně i jiné krémy.Ted jen ať už to mám zasebou. Už jen 3 týdny. 🙂 🙂 😀

henny
20. aug 2013

jo a ještě mám jeden dotaz, prosím vás děláte si fodán sami nebo si ho kupujete. Já si ho dělám sama,a né pokaždé je o.k. Dá mi hodně zabrat ale nakonec to je dobré, Jen ty okraje mi praskají,Tak přemýšlím na tu svatební dortu jestli náhodou si ho nemám koupit. dát na jistotu. 😅

pristela
21. aug 2013

@romy01 inspiracie z netu

ejha, nejak vela mi tu toho naskákalo 😅 😅 ale tak mozno nieco pomoze

mamcas
21. aug 2013

@lamps mam ale aj ona mi je pod tu vcelu mala... teda obvod najvacsieho kruhu...totiz som akosik urobila prerastenu Maju 😝 a myslela si kvietok tak ze povlnit dokola a viac vrstiev na seba? Ono mne to vlnenie stale nejako nejde poriadne ☹ joj tazko so mnou...

mamcas
21. aug 2013

@pristela musim dat tym opickam like 😀 su strasne rozkosneeee 😀

mimcak
21. aug 2013

kočky jedlá oplátka sa môže prilepiť aj pipng gelom,alebo len modecor gelom.

aduskatt
21. aug 2013

@mimcak moze aj piping gelom

mimcak
21. aug 2013

@aduskatt o super ďakujem za rýchlu odpoved ,lebo konečne som našla tu oplátku čo som zháňala tak objednávam a nevedela som či potrebujem aj ten modekor.

aduskatt
21. aug 2013

@mimcak nepotrebujes🙂

lamps
21. aug 2013

@mamcas chápem 😀 😀 😀 a čo keby si urobila kvietok z obyčajného koliečka, zvlnila okraje, niečo také ako je na tejto torte alebo tá veľká žltá kvetinka na druhej foto

iwulka23
21. aug 2013

moje víkendovky 🙂 +dnešná dúhova

viera6
21. aug 2013

Dievcata prosim vas nemate inspiracie na okruhlu tortu pre 20rocneho chalana nieco jednoduche?

mamcas
21. aug 2013

@lamps vyzeraju super tie kvietky 🙂 pojdem to teraz skusit a uvidim ci mi to vlnenie pojde... dokonca mam aj take kruzky z ktorych je robena ta prva kvetinka 🙂 dakujem moc za tip, mozno odfotim pokus, co ty na to 🙂

mamcas
21. aug 2013

@viera6 a co tak prsia? 🙂🙂🙂 nic ine ma nenapadlo pre takeho mladeho junaka 🙂 uz potom len podla toho co ma rad, alebo pasiky ci gulicky 🙂

viera6
21. aug 2013

ved to aj mna alebo zadok...ale to nechcú...ako som pisala nejaku okruhlu...

mamcas
21. aug 2013

@lamps kuk na ten kvietok... je to ok? Stred som nerobila, tam bude ta Maja.

mamcas
21. aug 2013
mamcas
21. aug 2013

@viera6 a co ma rad?

mamcas
21. aug 2013

@mamcas mozno by som na boky torty dala nejake farebne pasiky, navrch postavila cislicu a nejake balony, alebo hviezdicky na drotikoch pozapichovala. Alebo len farebne kruzky ponalepovat, pre chlapa sa tazko vymysla pokial to nie je nieco co ma rad...

reruna
21. aug 2013

@mishulle ted jsem zkousela kupovanou hmotu pasta dama chocolate, chutna jako cokohmota, kterou jsem delala z kukuricneho sirupu a cokolady, konzistence je taky podobna. Je trochu tuzsi a drobiva, ale po zpracovani se s tim potahnout da i ozdoby se daji udelat. Pro me je ale chutove lepsi normali cokoladova poleva z rozehrate cokolady a setany ke slehani

dadussh
21. aug 2013

ahojte sikovnice. mate niektora skusenost s touto silikonovou abecedou? dobre sa s nou robi? alebo viete mi niektora poradit nejaku dobru? vdaka 🙂

pristela
21. aug 2013

@dadussh nieeee 😝 😝 😝 silikonove abecedy by som nebrala žiadnu 😝 je problem tam hmotu natlacit , pak orezat alebo prosto zacistit a vybrat 😝 doporucujem nejake take lištove co sa vykrajuju 😉

svetlo55
21. aug 2013

Ahojte baby, prosím vás, napíšte mi koľko čoho potrebujem na krém mascarpone a rafaelo. Ďakujem.

dadussh
21. aug 2013

@pristela dakujem za radu 🙂. ja mam jednu listovu, ale s tou sa mi strasne zle robi, take su strapkate tie pismenka a cislice 😝 . neviem, kde robim chybu. preto som pozerala po tych silikonovych, zdalo sa mi to jednoduchsie. a aku by si mi vedela doporucit?

mamcas
21. aug 2013

@dadussh alebo normalne pismenka ako vykrajovacky 🙂 tie su podla mna najsamsuper 🙂

dadussh
21. aug 2013

@mamcas myslis? inak asi na tom nieco bude 🙂. skusim nieco pohladat na nete, lebo co som videla u nas v obchode, tak tie su megalomanske. vdaka 🙂

viera6
21. aug 2013

@mamcas povedali mi nejaku jednoduchú okrúhlu

lamps
21. aug 2013

@mamcas vyzerá fajn, ja by som ešte popodkladala natrhanou servítkou jednotlivé vrstvy, aby neboli tak nalepené na sebe, ale aby pôsobili tak "vzdušne", vieš, čo myslím?