Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
30. okt 2010

krasne ste napiekli fakt len som mala teraz 3 a synator strajkoval so spankom tak nestiham sem pisat

tu je moja svadobna konecne so stuhou som si to chcela vyskusat

bzucinka2
30. okt 2010

@dm1 krasna s super napad s tymi gulickami a srdieckom 🙂

dm1
30. okt 2010

a este dve dalsie

dm1
30. okt 2010

@bzucinka2 dakujem ale nie je to moj napad videla som to na tortach od mamy a sa mi to moc pacilo este to nebyva casto tak to nieje okukane

bzucinka2
30. okt 2010

@dm1 krasne aj tie dalsie dve sikulka 🙂

motyl77
30. okt 2010

ahojte...prajem krásny víkend 🙂
krásne tortičky ste porobili 😉
@dm1 svadobná je nadherna.Prosím ta čo si dávala do marcipánovej zmesi aby bola tak krásne biela?

zlatat
30. okt 2010

@rybca jéj tá halloweenska je perfektná, škoda, že nie je viac osvetlená - alebo to bol zámer?
@lucisa šikovná, pekná tortička

@zdenallicka krásna tortička, podarila sa ti - teda a riadny macko to bol, chichi.
@bianca mňam, dala by som si z tej jablkovej.
@vinka prekrásne tortičky - škoda tej Kitinky, že si ju zabudla odfotiť.

@deni_v22 super

Mňa o týždeň znova čaká Shrek - kamoška chce pre svojho syna takého istého, ako som robila svojim deťom, len má byť trošíčku menší - ho fajn, hlavná vec, že som si toho svojho zabudla premerať, tak netuším, aké mal rozmery.

zlatat
30. okt 2010

@dm1 krásna svadobná., aj tie zvyšné. Auto nemá chybu a Mat a Pat? Bohovskí sú.

Ozaj, dnes si prišli pre tortu - žienka poslala muža, ten, keď ju zbadal, tak ostal hotový, strašne sa mu páčila, pýtal sa ma, či tie kvety sú jedlé 😀 a keď som mu povedala, že hej, tak nechápal. A potom mi prišiel mail od kočeny a tak ďakovala za tortu, že je prekrásna, dokonalá, že je ako od profesionála a krajšia už ani nemohla byť.
No hneď mi je lepšie - hoci stále mám strach, ako bude chutiť a či sa vôbec bude dať jesť - no ale lepšie sa to fakt nedalo, lebo to bol zázrak, že som vôbec také niečo upiekla.

Júj, mala by som začať Radkovi piecť tortu a viete ako sa mi nechce? Ale chce len punčovú, tak to nebude až také hrozné... len sa nakopnúť.

reruna
30. okt 2010

jé holky, to jsou zase krásné dortíky 🙂 ten včelí medvídek nás tady se starším synem dostal - dívá se na dorty rád se mnou 🙂 a ta jablečná nepečená s čokoládovou polevou - ta je k nakousnutí, modrá jednička, pat a mat, svatební bílá, no nádhera! i ta bezlepková je krásná a určitě bude i dobrá, ten květ nahoře fakt vypadá jako živý, to je dokonalé!

zuzana0409
30. okt 2010

ahojte tak som upiekla svoju prvu potahovanu tortu....neskor hodim foto...ale asi som pod marcipan dala dost solamylu lebo bola na povrchu trosku biela... 😒 ale vsetci ju chvalili....dajte mi nejaky typ na narodeninovu tortu pre mamku....dakujem

zuzana0409
30. okt 2010

tak tu je ta torta.....no nic moc ale chutila to je hlavne.... 😀 😝

andriss23
30. okt 2010

Ahojte dievčatá.Môžte mi prosím poradiť s týmto receptom? Je od daniz,ale neviem sa vysomáriť,čo je ešte poleva a čo cesto. Máte skúsenosť? Chcem ho dnes robiť. Ďakujem 🙂 🙂 🙂

Čierny koláč: 30 dkg pr.cukru, polevy: rumová:25 dkg pr.cukru citrónová:12 dkg pr.cukru
10 dkg hery miešať 2 pol.lyžice vriacej vody 1 pol.lyž.vr.vody
1 šálka mlieka do 3 pol.lyžice rumu šťava s 1/2 citróna
1 pr.do pečiva hladka
40 dkg polohr.múky
5 dkg kakaa
2 vajcia

zlatat
30. okt 2010

@zuzana0409 žeby košík? 😅 😅

lukika
30. okt 2010

Krásne tortičky tu popribúdali.
@dm1 tá stuha je z galantérky alebo sa objednávajú nejaké špeci na to otáznik a ako si to spojila ked tam nemáš mašlu ten spoj si prilepila otáznik To s tým srdiečkom super. Krásne to máš. Mne sa dopeká druhý korpus. Ak sa mi trochu vydul stred tak to mám tiež orezať niťou alebo nožom ten vrch otáznik

lukika
30. okt 2010

Ešte som zabudla ak idem poťahovať tortu musí sa chladiť 12 hodín otáznik nemôžem ju šupnuť na chvíľu do mrazáka otáznik asi nie to by sa potom topilo z nej a bolo by to vodové alebočo, že otáznik

fukylove
30. okt 2010

@lukika - ja ked stiham, tak chladim v chladnicke den vopred, ked nie, potahujem hned 😉 s mraziakom nemam skusenost... 😉

@andriss23 - akosi nechapem ani ja.. 😒

zdenallicka
30. okt 2010

Díky za ohlasy na Brundu..🙂 Měl mít do 4kg, ale nedalo se to odhadnout..😝 Tak jsem dala slevu a vzali si ho..🙂 Uvnitř je stracciatella krém z tvarohu a karamelový máslový a přestože jsem to měla bohatě pomazané máslovým krémem, začal ten marcipán téct..☹ Ale snad do zítřka vydrží...

hejdita
30. okt 2010

@zdenallicka a jak si delela vlasky teda ty chloupky jakoby??? a cmelda je povedeny ....pekne sisi pohrala co? 🙂

jo a holky da se koupit neco cim bych namalovala zlatou???? potrebuju zlate srdicko udelat .....gelovka nebo sprej nebo co??? a da se s tim i ta potahovka ze by to bylo zlate ? treba ruzicky jako doplnky ?? 😕

andriss23
30. okt 2010

@zdenallicka netečie ten marcipán práve preto,že je torta bohato pomazaná? Ja keď som pomazala len trochu,zalepila diery 😀 ,držal dobre. Skúšala som mazať viac,aby bol povrch rovný,hladký,a poťah sa roztekal. A tvoja torta je parááádna.

zdenallicka
30. okt 2010

@hejdita Je to dělané lisem na česnek..🙂 Vždycky jsem si Trochu vytlačila, uřezala nožem a přitiskla na potahovku.. 🙂 Práce na půl hodiny..😝
A ke zlaté - kupovala sjem si bronzový sprej, mají i zlatý.. stál 190,-. Nesmí se míchat do potahovky, páč pak není bronzový, ale stříkat potahovku s ním můžeš..🙂

@andriss23 Jenže já jsem ho právě musela hodně pomazat, abych oddělila tvaroh od potahovky.. ☹ Děkuji..🙂

lawli
30. okt 2010

ahojte kočky ,už som tu dosť dlho nebola 😒 a teraz som si pozrela par 10 - tok stránok čo ste za tu dobu pridali 😉 kráááááásne tortičky nemám k nim čo dodať 🙂 tiež som robila par tortičiek no všetky som nepofotila 😖 manžela som mala mimo a mal aj foťák no tu dnešnú mam ešte doma tak ju pridávam...hmota mi dosť tuhla a maly už chcel spať tak som rada ,že to dopadlo aspoň takto 😀 😀 😀 Nato ,že je to moja 8 -ma torta tak som spokojná 😵 😵

lawli
30. okt 2010
zlatat
30. okt 2010

Holky, ktorá ste robili punčovú tortu - ako dlho ju mám nechať v chladničke zaťaženú ? Stačí pár hodín, alebo radšej na noc?
Robím Radkovi ( staršiemu synovi ) tortičku a nejako sa jej nevedia dočkať 😀 😀
A potvora jedna vymyslel si Spidermana - ja ho teda vôbec nemusím, no ale čo už mám s ním robiť?

fukylove
30. okt 2010

@zlatat - ja ta chcem za maminku 😀 mne by nevadila aj neozdobena 😀 inak ja ked robim puncovy rez - na plech, tak to nechavam celu nocku... lebo "babina povedala" 😀 hehe... tak ti inak neviem poradit 😀

fukylove
30. okt 2010

@lawli -jeeeej, krasna torticka... ja normalne nechapem, ako orezavate taketo potahy... lebo ja ked "zarovnavam", tak to orezavam az na torte... ale toto by asi neslo... ci?

rybca
30. okt 2010

@zlatat - no to ten blesk, neguje ostatne normalne svetlo a ja vzdy fotim neskoro vecer, takze nie su moc idealne podmienky..🙂))) a je to na ciernom pozadi, tak preto sa tam ten pavuk a jezibaba stracaju..🙂

zlatat
30. okt 2010

@fukylove zlatá ... adoptujem si ťa? Chichi. Tak ju nechám do rána, potom potriem a potiahnem doobedu.

lawli
30. okt 2010

@zlatat ja tiež nechávam cez noc ,aj keď je to len zákusok ,ale aj tortu by som nechala...je potom chutnejši... 😉 😉

@fukylove ďakujem 😉 ja ten poťah robím tak ,že ho ešte na doske orežem na potrebnú veľkosť (priemer torty + 2x výška - v prípade okrúhlej) 😉 + - cm 😔 síce sa mi raz stalo ,že som zabudla orezať ,ale celkom sa to dalo aj na torte ,asi je to vec zručnosti... 🙂

fukylove
30. okt 2010

@zlatat - moja, ja by som ta potom asi draho vysla 😀 lebo ked vidim tie tvoje dobrotky, tak razom by som mala na sebe aspon 20kg, tomu by sa nedalo odolat 😀
mna ide svihnut, robim tu pasikavu torticku a akosi som mala doma dost malo kakaa a este aj dajake divoke, skoro vobec mi ten kakaovy plat nezafarbilo 😠 😠 este ze to je len taka chutovka pre mangela... ani ju nejdem potahovat 😀 lebo som uz leniva jak vos 😀

@lawli - no ja zrucna som dost, ale na papulovanie 😀 😀 😀 budem musiet najst cas a aj taketo vyskusat... len ked cely den stravim varenim, tak uz sa mi ani pre nas veru dobrotky zdobit moc nechce...

benjik
30. okt 2010

Ahojda,
my se narychlo stěhovali,tak jsem byla bez netu. Krásné dorty jste přidaly,ještě jsem si je ani pořádně neprohlédla.Já během mé nepřítomnosti, pekla jen obyč dorty,věci mám totiž zabalené,čeká nás pak ještě jedno stěhování.Jen na zítra dělám halloweenskou dýni,korpus už je upečený a až malá usne, tak ho naplním a zítra potáhnu. Koukám,že.@rybca měla podobný nápad.Krásná dýně,já udělám obyč jen s ksichtíkem,tak se té tvé nebude moct rovnat.