Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

reruna
19. jan 2011

@lucula73 nedávám žádný tuk, jen bonbony, citronku a cukr, recept je tu na str. 1

dm1
19. jan 2011

@pristela na FB mame skupinu "tortomaniačky z MK" a tam posli zakladatelke ziadost su tam potom v diskusiach recepty niektore. A mali by ste tam baby co ste pisali dopisat aj tie posledne nech je to pokope

winona24
19. jan 2011

ahojte....možno ste to už videli....ale som taká uchvátená,že Vám to chcem ukázať... 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=zFx2hSkuWk8
vinka
19. jan 2011

@winona24 tebe sa to páči?Lebo mne to príde brutálne.Videla som to už a vôbec ale vôbec ma to nenadchlo 😕 Možno som divná ale takú tortu by som isto ani nezačala krájať.Cici hej aj mužské prirodzenie ale toto je už na mna vela.Ale ako práca je precízna to hej 😉

winona24
19. jan 2011

@vinka ja som mala skor na mysli tú robotu samú o sebe...ale máš pravdu....aj mne to príde už trochu moc....rozrezať si dieťa.... 😔

iwusca
19. jan 2011

@winona24 tak to je ina torta 😀 len potom je trosku morbidne ju jest podla mna 😀 😀

katkaking
19. jan 2011

@nikanika28
@petusko
@lawli
@lucula73
dakujem krasne za rady, vyskusam a potom dam vediet, ako to dopadlo... 🙂

zlatat
19. jan 2011

@dm1 krásna, tiež som uvažovala nad rakouto nejakou kombináciou - biela a zelenkavá.
@anibas už som pozerala, od nej som sa raz inšpirovala 😅
@momca peknučká

zlatat
19. jan 2011

@iwusca aj mne to príde také morbídne - krájať tortu dieťa 😒

zlatat
19. jan 2011

@hejdita ja som riedila aj vodou aj alkoholom a nikdy mi tie farby nevyschli ☹

mihouk
19. jan 2011

@pristela Ahoj chcem sa opytat, myslis ze mozes namiesto tych gastanov pouzit aj mentolovu cokoldau, alebo after eight? Dakujem 🙂
@winona24 Tak takuto tortu by som asi nejedla, aj ked vizera super 😀

lussy23
19. jan 2011

@lawli @evena @momca @dm1 @pristela - nádhera! 🙂

pristela
19. jan 2011

@mihouk myslim , ze hej, poznam vela variacii so slahackou , vzdy je to dobre 😉 😉
@dm1 fakt? no idem tam mrknut ci to najdem, si poklad, vdaka 😉

zlatat
19. jan 2011

@pristela ale v tom prípade treba robiť mantinely že? A je ten krém dosť tuhý?

pristela
19. jan 2011

@zlatat jo jo jo musi sa, no ved predsa ked prešvyhnes miešanie šlahacky na elektrickom slahaci tak si urobis z nej maslo 😀 takze ak chces tuhe tak prešvyhnes náročky 😀 ja ked som bola mala a nemali sme maslo mama tak vyrabala 😉 ale mozno holky poradia lepsie

zlatat
19. jan 2011

@pristela ale to už potom chuťovo nie je také dobré, že ? Teda keď sa to prešvihne. Stužovač šľahačky tam netreba?

l3nka
19. jan 2011

ahoj cukrárky 🙂 snáď sa tu nájde dobrá duša, ktorí mi poradí, súrne potrebujem jednoduchý recept na korpus ☹ obyčajný čokoládový ten čo mám dopadol strašne ☹

bzucinka2
19. jan 2011

@l3nka vsak urobmramorovy korpus, ale jednofarebny 🙂http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=35652

a tu je moje minulotyzdnove dielko 🙂

lukika
19. jan 2011

@zdenallicka a ten traktor sa ti neroztekal lebo si spomínala že veterán sa ti roztekal otáznik potrela si ho nutelou alebo maslom otáznik a tú tatranku naspodok nestačí dať polovicu aby nebola táká široká myslím ten spodok aby to vyzeralo že akože to stojí na kolesách

maca77
19. jan 2011

žienky, potrebujem radu .... ako urobím zasnežený domček? myslím to tak, že čím to mám poprášiť a tiež okolie? práškovým cukrom alebo kokosom? viem že ste tu dávali zopár zasnežených krajiniek, ale neviem to teraz nájsť? 😔

.... a ešte sa chcem opýtať, keĎ robíte sneh nad parou, šľaháte bielka od začiatku nad parou? ďakujem za každú radu 🙂

lukika
19. jan 2011

petusko čo si robila ten traktor už dávnejšie robila si ho z bebe keksov tuším plnila si to s maslom alebo nutelou dobre sa ti robil neroztekal sa ti otáznik

zdenallicka
19. jan 2011

@lukika Neroztíkal se..🙂 Veterán se rozlepoval..🙂

mihouk
19. jan 2011

@pristela Este nieco ma napadlo. Cisto teoreticky, keby som v tej horucej slahacke roztopila syr Niva, moze sa to pouzit na slane torty? Len tak nad tym rozmyslam a ak sa to da, ma to velmi vela pouziti...

dm1
19. jan 2011

@mihouk podla mojho nazoru by to bolo moc tekute a by sa ti uplne rozmocil chleba alebo toust. Ved sa da urobit nivova natierka a je to na slane torty.

mihouk
19. jan 2011

@dm1 Dakujem. Este som tu plnku nerobila, takze neviem aku ma konzistenciu a zdalo sa mi to ako dobry napad, ale necham si poradit, ja som stale len zaciatocnik. 😀

dm1
19. jan 2011

@mihouk no ona ma dobru konzistenciu do torty lebo sa predtym vyslaha. Ale slahacku s nivou by si tazko vyslahala veru - teda aspon si myslim ze to je blbost nikdy som take nic nerobila veru ani som o tom nepocula na slane torty vzdy len natierky pisu baby aj ja som tak davala

dm1
19. jan 2011

baby mate skusenost s tym maslom co je od dnes v TESCU v akcii len za 0,99 EUR normalne 250g? je normalne 82%-tne len neviem ci je fakt dobre aby som zbytocne nekupila ale cena je super veru. Je to taky cerveny obal a len ze maslo a vyrobene v Polsku

lukika
20. jan 2011

@lucula73 koľko si tam dávala tých kinderčokolád do tej plnky robila si to podľa receptu z ladových gaštanov otáznik

lukika
20. jan 2011

baby ak mám formu priemer 26 cm tak mám robiť korpus zo 6 vajec že otáznik Prosím ak máte niektorá recept na 6 vajec ale nie lyžicový ale vážený prosím hodte mi ho sem díky bzucinka2 ty si sem dávala link na korpus len neviem z koľko vajec lebo mi nejde otáznik tak nemôžem tú adresu napísať ale potrebujem na 6 vajec asi

lukika
20. jan 2011

beruska2x ty si sem dávala raz recept na falošný par. len neviem to sa na druhý deň nemá vyšlahať ako šlahačka iba zamiešať otáznik tento Postup : uvarím 350g kryštál cukru s 250ml šľahačky a 2 žĺtkami, ak to zovrie odstavím a vmiešam 1 kakao (100g) a pridám 150g roztopeného tuku (Cera)- treba dobre premiešať, nech sa tám masa spojí. Nechám do druhého dňa prechladnúť, aby to bolo úplne tuhé a potom vmiešam 2 veľké kocky masla (500g) a trocha rumu.