Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mizulienka
3. feb 2011

aj ja dakujem dievcata, pomohli ste mi 😉

daducha
3. feb 2011

@jakelina ahoj, Zlaty klas v Cechach nezozenies,ja ho babke pravidelne nosim zo Slovenska 😉 .Tak ked mas tu moznost,nechaj si ho doniest.Posielat to by bol asi drahy spas, postovne by bolo vyssie ako tie klasy 😉

jakelina
3. feb 2011

@daducha aha, tak to je blbé. Já na Slovensku nikoho nemám, ale jezdíváme tam do termálů na jaře, jak máme tady prázdniny v květnu. Tak se tam podívám a koupím do zásoby. A seženu to tam v každém obchodě???

yamahafazer
3. feb 2011

moja hotova svadobna a jedna narodeninova

beruska2x
3. feb 2011

@yamahafazer krasne, lilie je jako prava...

anibas
3. feb 2011

@yamahafazer spadla mi sánka - 😵 😵 😵 😵 ako robíš lalie ? akú máš formičku ?

reruna
3. feb 2011

@yamahafazer ta svatební je nádherná, ty postavičky jsi taky modelovala nebo jsou umělé?
@jakelina ten zlatý klas mají jen na Slovensku, proto jsem se ptala, proč ho u nás neseženem - u nás jsme myslela v ČR 🙂 a v čem je vlastně jiný ten zlatý klas než klasický vanilkový puding?
jo a v Lidlu budou mít kromě těch bílých amerických bonbonů taky ještě silikonové formy na mufiiny a i jjiné, chci to srdce - ať mám na Valentýna. Ale zdá se mi ta forma na srdce dost malá, nemáte ji někdo?

anibas
3. feb 2011

@jakelina ak môžem poradiť - použi puding napr. smotanový Dr. oetker - mne Zlatý klas robí s maslom neplechu,
na 300 ml mlieka 1 puding a maslo cca 150 g.

anibas
3. feb 2011

@reruna ahoj 😉 😉

reruna
3. feb 2011

@anibas 🙂

beruska2x
3. feb 2011

@reruna ty jo dik, to se pokusim se tam dostat...

vinka
3. feb 2011

@reruna ja ju mám a vyjdu z toho prsia ked dám punčovinu na cici asi 2 kilá.Je malá ta forma.Ale zas nie každý chce 4 kilovú tortu 😉 Ja som tiež v lidli kúpila tu formu

vinka
3. feb 2011

@reruna a to len u vás budú alebo aj u nás je akcia.Idem hladať 😀

reruna
3. feb 2011

@beruska2x od pondělka to tam bude

reruna
3. feb 2011

@vinka já nevím, jestli ty akce jsou stejné pro ČR a pro SR, u nás to bude příští týden a já si to srdce určitě vezmu, jestli na mě vyjde, ale snad jo. Pro nás malé stačí.

beruska2x
3. feb 2011

@reruna jj to je mi jasne, necham se tam v pondeli hodit 🙂

vinka
3. feb 2011

@reruna hej už som pozerala na nete.ale to sú len formy myslela som či nebudú aj podložky.ja tie chcem. 😉

mizulienka
3. feb 2011

@vinka pozeram aj ja ten lidl, aj u nas maju akciu na tie silikonove formy 🙂 asi aj ja chcem 🙂
baby budete piect nejaku tortu na valentina? nemate nejaku inspiraciu?
ako lahko 😀 sa potahuje srdiecko? horsie ako klasika okruhla torta? dik 😉

mizulienka
3. feb 2011

este som sa chcela spytat, ked robite tu potahovku, tak to asi nasilikonovej podlozke, ze? asi to je lepise, ako klasicka drevena doska...

jakelina
3. feb 2011

@anibas děkuju, tak vyzkouším ten smetanový pudink. 😉

vinka
3. feb 2011

@mizulienka mne sa lahšie potiahlo srdce 😀 😀

mizulienka
3. feb 2011

@vinka ja sa obavam tych oblin a toho spica, ci tam dam tak pekne tu hmotu...ale asi vyskusam...uff to by bola moja prva :0)

jakelina
3. feb 2011

@mizulienka já budu taky dělat srdíčko pro manžela. Máme v únoru dvacet let výročí co jsem svoji a taky se bojím, aby mi to šlo potáhnout. Dělala jsem jenom čtyři dorty a všechny kulaté. 😉
Já dělám na silikonové podložce. Jde to dobře.

mizulienka
3. feb 2011

@jakelina ja chcem tiez pre manzela aj ked my sme spolu este len treti rok 😵
asi budem zdobit len nejak jednoducho, aj som hladala na nete nejake inspiracie ale nicsom nenasla.

beruska2x
3. feb 2011

@mizulienka
@jakelina ja jsme sdrce potahovala zatim 1x, obliny jsou v poho, spicka da vic pozornosti, chce to opatrne z obou stran uhlazovat aby se neudelal faldik 😉

pro inspiraci : http://www.tortyodmamy.sk/fotogalerie/v-tvare-s...

evinkaaa
3. feb 2011

dievcata, tu mate inspiracie na valentinske srdiecko 😵
http://www.google.de/images?hl=de&q=valentine c...

evinkaaa
3. feb 2011

prepacte, nejako to blbo ukazalo. pokusim sa este raz 😀
http://www.google.de/images?um=1&hl=de&tbs=isch...

zuzana124
3. feb 2011

@jakelina ja to robím tak že keď si prifarbujem biely marcipán tak si tú práškovú farbu rozpustím v troške vody a tak pridám do masy a miesim a miesim kým sa mi to pekne nezafarbí. Zatiaľ som používala len práškové farbivo ale idem vyskúšať gelovky tak uvidím. 🙂 🙂 🙂

paja.o
3. feb 2011

holky, prosím o radu, vyrábím marcipánové capačky a pořád s tím nějak bojuju. Nechcou mi u sebe držet jednotlivé části ... poradíte, prosím? taky se mi zdá, že mi marcoš hodně rychle tuhne a pak se láme - asi mám málo vody, že?

benjik
3. feb 2011

pro holky z čr, od pondělí jsou v lidlu americké týdny a mají i bonbony 😀