Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lawli
4. feb 2011

@paja.o super ,krásne topanočky 😉

@jakelina macik sa podoba ,je pekný 🙂

lawli
4. feb 2011

Babenky ,kupovala ste si niektora klieštiky na tejto stránke ? Nrozumiem tomu ,prečo sú tam ozdobné klieštiky po 2 ks ,to akože sú v dvoch veľkostiach ?? 😕 😕 Ďakujem za odpovede 😉
www.korunaplus.sk

zdenallicka
4. feb 2011

Děkuji, ženušky... 😵

zlatat
4. feb 2011

@lawli ďakujem, no si to predstav - úplne som ostala v šoku, keď som sa to dozvedela 😅 že ide až na "ďaleký východ "

zlatat
4. feb 2011

@lawli áno, sú d 2 veľkostiach, malé a väčšie ... ja som si vždy kupovala po jednom kuse, ale zase boli chvíle, kedy by sa mi zišli malé klieštiky

zlatat
4. feb 2011

@zdenallicka ten čo je v krabici, tak 200 g a v sáčku tuším 40 g

lawli
4. feb 2011

@zlatat to už je z teba veľka a chýrna pekárka ,keď až tu sa o tebe dozvedeli...držím prsty nech darí 😉
A ďakujem za odpoveď ,som bola v šoku ,že načo sú mi dvoje rovnaké ,len ma potom napadlo či nebudú aj iné veľkosti....inak super cena za dva kusy... 🙂 a čo sa stalo s touto stránkou ,mali tu vypichovače po pár euri a teraz kukam ,že tam nič nieje ,nevieš náhodou ? 😒
http://www.cukrarskepotreby.eu

pristela
4. feb 2011

To auto je uuplne uuzasne 😉 😉 😉
tak toto je to moje srdce, skoro ma pri nom porazilo, no snad ude v poriadku dnu aj vonku 😒 malovala som ho stetcom , ste ma naplasili ze to nevyschne ☹ tak som vytiahla čerešnovicu 😀 a v tej zarobila farbu a vyschlo uplne v pohode a to som tam davala 3natery, ale nepaci sa mi to, krajsie je to ked je farba v hmote ☹

zlatat
4. feb 2011

@lawli neviem, čo sa stalo s tou stránkou, ja najjnovšie nakupujem na www.tortomania.sk - občas tam majú super akcie, len nie vždey majú to čo potrebujem.
To autíčko bolo bezlepkové - a rodina čo si ju brala mmyslím, že býva v Blave, len holka je zo Svidníka a zrovna cestuje s deľmi na 2 týždne k rodičom, tak preto torta ide až tam... tam budú oslavovať narodeniny dvojičiek.

HOlky, práve mi písala kamoška, či by som jej neupiekla na bud. piatok kabelku - nemáte náhodou niekde uložený fotopostup? Už hodinu brázdim po TOM a hľadám, no nič som nenašla - nejaký blbý vyhľadávač tam majú 😠

beruska2x
4. feb 2011

@pristela tak to nevim, me se teda paci moc 😵 krasny... barva i lilie..

zlatat
4. feb 2011

@pristela parádne srdiečko

zlatat
4. feb 2011

@beruska2x jéj super ďakujem, tam ma nenapadlo hľadať

beruska2x
4. feb 2011

@zlatat 😉

zlatat
4. feb 2011

@evinkaaa ďakujem, toto som tiež pred chvíľkou našla ... no som zvedavá, akú búdu na mňa kamoška vymyslí 😀

reruna
4. feb 2011

@zlatat parádní Blesk, snad to v mrazáku přežije....
@pristela krásné srdce

fukylove
4. feb 2011

@misa1982 - ja mam zelenu a veru som ju hned testovala na taku rychlovku - bezlepkovu a bezlaktozovu pre moju babicku... tu je ta vysledna torta 🙂

http://www.facebook.com/photo.php?pid=8081763&l...

myslim, ze to isto vyuzijes... ja som na tuto davala iba par motylikov, lebo sa mi tak pacila neozdobena, ze som ani nechcela ten povrch prikryt ozdobkami 🙂 🙂 🙂 takze ja si podlozku max. pochvalujem... hlavne ked nemam cas na vyzdobu 😉

evinkaaa
4. feb 2011

@zlatat - ty to zvladnes, pecies nadherne torticky 😵

zlatat
4. feb 2011

@fukylove krásna, jadnoduchá, ale úžasná ... aj by som ti ju na FB ohodnotila, no nejde mi to
@zdenallicka ďakujeeeeeem
Vy ste úžasné 😅

Práve mi volala svokra, že mám k nej prísť aj s miskami - dostanem huspeninu. Mňam, roky som ju nejedla

sofi07
4. feb 2011

@paja.o krasne topanocky,
@zlatat krasny mcqueen,inak, rada, by som videla ako to bude vyzerat, ked sa torta rozmrazi...nech ti daju vediet, co to urobi. ale niekde som citala, ze to uplne v pohode. podla mna by im to tu cestu v pohodicke vydrzalo aj bez mrazenia....

sofi07
4. feb 2011

@pristela krasne srdiecko, pekna,moderna farba 🙂

kamilecka
4. feb 2011

Ahojte

neviete mi niektora poradit,kde by som nasla obrazkovy postup na tortu autobusu?

kamilecka
4. feb 2011

@zdenallicka dik....len asi ked tam niesom registrovana tak mi toto ani neotvori 😒 😒 😒

fukylove
4. feb 2011

@zlatat - tvoje auticko je uuuuuuuuuuuuzasne 😀 ja som nateraz vzdala 3D torty... som sa s tym nadrela a vysledok hrozostrasny 😀
na FB asi ta musim mat v priateloch - ak mas zaujem, pokojne si ma pridaj - najdes ma ako Evka Tazka Buzkova 🙂
a veru sa mi s nou nechcelo babrat - po vianocnom peceni... lebo som ju robila len pre starku... na 25.12., ked sme mali cela rodina u nas obedik, ona by nemohla nic plnkove... a veru sa smiala, ze potom zvysok supla do mraznicky a sem tam si da 😀

@sofi07 - my sme mali v mraznicke tortu zo svadby, niekolko mesiacov a ked som ju rozmrazila, tak bola v pohode... dokonca ani potah sa netopil... som bola prekvapena 😉 a to sme ju rozmrazovali necakane v lete... lebo nas susedia vytopili na kompletku a musela som odstavit elektriku aj chladnicku a mraziak... tak "zbytocnosti" sme museli pojest hned 😀

zlatat
4. feb 2011

@fukylove vážne sa ti ani poťah netopil? A korpus sa nevysušil? Strašne som zvedavá, čo mi povedia, aká bola po rozmrazení.
Ináč čo som teraz robila to auto, tak som tam mala dať orechový korpus a teda nikdy viac - tak sa mi strašne lámal - už som myslela, že ma šľak trafí .... tak som si povedala, toto bolo naposledy, čo som robila bezlepkový orechový ...
Už som ti podalla žiadosť o priateľstvo - Zlatica Tušková Rajničová

zlatat
4. feb 2011

@sofi07 určite sa ich na to spýtam - sľúbili mi, že mi vrátia podložku, tak dúfam, že ju naozaj donesú. Ja som raz rozmrazovala tortu ale poťah sa mi riadne topil - no to som vtedy poťahovala PDT a teraz WI.

boldy
4. feb 2011

ahojte, este som vas necitala, ale davam do pozornosti relaciu damsky magazin, rozpravali o cokohmote a tortach ak chcete pozrite si http://www.stv.sk/online/archiv/damsky-magazin?...