Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
8. feb 2011

@dm1 dortíky opradene. Já si tady užiju a naučím se i Slovensky. 😉 Je to krásný jazyk, moje mamka byla Slovenka, tak jsem vždycky ráda jezdila na Slovensko. 😀 😀

jakelina
8. feb 2011

@beruska2x děkuju 😉 a můžu se zeptat na ty pestíky, proč jsou oboustranné?? To se má stříhat napůl??

dm1
8. feb 2011

@jakelina nie dortiky ale drotiky ako draty 😉

dm1
8. feb 2011

@jakelina ja ich vzdy zohnem v polovici a su vlastne 2 hlavicky piestikove na jeden kvietok. dratik na konci ohnem take ocko spravim a piestik prevleciem cez to

yamahafazer
9. feb 2011

zase pribudli nadherne torty a @anibas to srdiecko je strasne peknucke zaujimave

@izira my sme s muzom motorkari a muzov brat ten aj zavodne na krose uz ma 13 poharov a my mame krosu,cestnu a minibike na nej mala sedi tu mas foto aby si videla lepsie

misa1982
9. feb 2011

http://www.ceske-formicky.cz/?1130,enLANGUAGE_S...
chci se zeptat jsou ty barvy dobre nez si je objednam chci vedet vas nazor dekuji 😵 😵

dm1
9. feb 2011

@misa1982 gelove farby su isto dobre to bez pochyby. Len ako pozeram nemas moznost vyberu farby len to co tam je. U nas sa da vybrat z celej ponuky 8 farieb. Ide o to ake farby budes potrebovat. Cierna, cervena, zelena, zlta a modra su OK, pekne odtiene. S fialovou je veru problem je skor do seda zalezi aku hmotu chces farbit. Co sa tyka ruzovej radsej by som tmavu ruzovu lebo z nej urobis aj bledu aj tmavu farbu. Telova sa da v pripade potreby tiez namiesat

nadulici
9. feb 2011

@daducha prsia mali len 3,5 kg, piekla som vo forme okruhlej s priemerom 31 cm a orezala.....ale tie predtym som piekla v rovnakej forme a mali 4,5 kg, tie boli aj take stvorky 😀 ....staci spravit vacsie prsia a hned je aj vaha vacsia...

nadulici
9. feb 2011

@lussy23 dakujem...a par stran dozadu som pisala recept, ako robim ja tu plnku...

nadulici
9. feb 2011

@adul67 dakujem ti 🙂

daniz
9. feb 2011

Babulky, dostať tú floral pásku aj v kvetiárstvách? Alebo treba len špeci cukrársku? Chcela by som skúsiť kvietka na drotiku.

misa1982
9. feb 2011

@dm1 v sade se prodavaji jen tyto ale daji se koupit samostatne po jedne to je asi lepsi ze?a chci barvit K1 nebo mlecnou hmotu falesny marcipan....

jakelina
9. feb 2011

Moje dnešní dorta, spěchala jsem s tím, abych to stihla, než manžel přijde domů. Poprvé jsem dělala srdce a moc mi to nešlo potáhnout. Pořád mi někde přebývalo. Kulatá dorta jde teda o hodně líp. 😉

daniz
9. feb 2011

A ešte sa opýtam, keď vystužujete poschodovú tortu, robíte diery aj do podložiek?

mizulienka
9. feb 2011

@jakelina jeej mas ju krasnu 🙂) to uz mas na valentina? 😵
na ten spodok mas asi nejaku vykrajovacku, ze?

jakelina
9. feb 2011

@mizulienka máme dnes s manželem výročí, jsme spolu dvacet let. Spodek je udělaný vykrajovací lištou. 😉

mizulienka
9. feb 2011

@jakelina tak blahozelam, je krasne, ze ste spolu uz tak dlho 🙂

mrka2
9. feb 2011

@jakelina nadherna torticka, blahozelam k vyrociu! 🙂

jakelina
9. feb 2011

@mizulienka
@mrka2 děkuju 😉

beruska2x
9. feb 2011

holky prosim, ten visnovy krem - nesehnala jsem visne, da se to delat i s jinym ovocem???? diky..

beruska2x
9. feb 2011

jo a do litru se visnova stava doleje vodou nebo mlekem???

aktak
9. feb 2011

ahojte, ked budete mat cas napiste mi sem ako robite chlebicky

https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/co-davate-na-chlebicky-2/

hladam neco originalne, chutna, chystam manzelovi oslavy narodenin, aj dve torty sa chystam dnes robit tak dufam ze sa vsetko podari, dakujem vam za kazdu radu 😉

zuzana124
9. feb 2011

@jakelina krásna tortička a zároveň blahoželám ku krásnemu výročiu 🙂 🙂 🙂

beruska2x
9. feb 2011

@jakelina krasna 😉

mizulienka
9. feb 2011

@aktak ahoj 🙂 a ake torty budes robit? ides robit aj potahovane? ja chcem vyskusat teraz muzovi na valentina a potom aj katke k narodeninam 😉

ja chlebicky nerobim az tak casto, ale jednohubky ano...robim klasika cesnakovu pomazanku, mangovu a kvasnicovu, ta je vyborna, a dozdobujem s olivami, kapiou, articoky,hrozno...

jakelina
9. feb 2011

@zuzana124
@beruska2x děkuju. 😉

beruska2x
9. feb 2011

@aktak mm ma ad chlebicky nebo jednohubky s maslem, na to platecek uzeneho lososa a pokape si to citronem..

reruna
9. feb 2011

@jakelina krásné srdce, chci ho taky zkusit, ale jsem opravdu zvědavá na to potahování....zatím jsem dělala jen kulaté nebo obdélník.....

dm1
9. feb 2011

@misa1982 to je skoda ze sa nedaju vybrat farby veru. No cenovo sa isto viac oplati ta sada treba len zvazit ci vsetky farby vyuzijes alebo pripadne nebudes potrebovat este nejaku inu 😉