Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
19. mar 2011

@blackrose gratuluju k těhotenství, tady je to asi nakažlivé, začíná vás přibývat. Abych se taky nenakazila, raději sem nechodit 😀 😀 😀

Všechny dorty jsou krásné.
@blackrose na první nádherná
@anibas všechny tři krásné

bzucinka2
19. mar 2011

@zlatat vidis, tak preto mi to tam asi nedrzalo, tak budem skusat dalej, velmi pekne dakujem a silno drzim palceky, aby vsetko vyslo tak ako ma 🙂
@lawli sucitim s tebou, ja som prekecala s misou cele tehotenstva a hlavne to druhe bolo brutalne 😝
@anibas krasnucke 🙂
@pristela preco ta trepne, ja som teraz miesala a dobre to islo 🙂

reruna
19. mar 2011

@bzucinka2 ano to bílé na muffinech je potahovka koupená RDI, zkusila jsem znovu vyfotit bez blesku
@blackrose na první je teda nádherná a gratuluju k těhu
@anibas krásné všechny tři 🙂

bzucinka2
19. mar 2011

@reruna takze si upiekla muffinky, nechala si ich take vypucene? ci si ich zrezala? a pod potahovku si co davala, lebo mam robit svadobne a uz teraz premyslam ze co a ako to urobim 🙂

adka_praha
19. mar 2011

ahojte... ja vazne nechapem ako tie vase vytvory robite... 😵 uzasne... 😵

chcela som skusit pivo spravit, ale dodrbala som neskutocne hmotu- uz som nevedela nejak ju dat do pouzitelneho stavu... a doma som mala uz len smolkov a v lidli u nas tie cervene cukriky umyvatelne nemali, tak som len tak skusala perlicky a otlacky, co som si kupila... neni to kto vie co, ale hadam sa naucim... 😅
inak je to cisto moja haluz, alebo sa ja vam robi inak so smolkami hmota ako s tymi cervenymi cukrikmi??? nemohla som ich ani za svet roztopit... 😅

pristela
19. mar 2011

@bzucinka2 a farbila si MMF ?By si ma ukludnila ak ano 😉
Inak holky, vzdy pisete ze syte farby sa z MMf nedaju ☹ ze sa rozpada, a ako vymieša sýte Alionuška, ked pisala ze robi len z MMf ? či som zle čítala? 😨

@reruna tato fotka vypada ako z nejakeho časopisu-úúúžasné

@adka_praha ja teda nerobim torty dlho, som absolut zaciatocnik amater ☹ ale MMf sa mi vzdy podarila a to som ju robila uz aj z cukru z lidlackeho, na posledne dve som ani nic nemerala , nevazila a nerobila som ani z celeho balenia ale len tolko kolko som potrebovala, zo 4-5cukrikov na tie modre malickosti, tak neviem v com bola u teba chyba, ale tato modra je kraaaasna 😉

adka_praha
19. mar 2011

@pristela dakujem... 🙂 ja tiez len od oka, nevazim nic, ale ti smolkovia sa mi akosi nechceli rozpustit... dlhsie (oproti tym zmyvatelnym) im trvalo, kym im doslo, co maju v tej mikre robit... 😅 😀 no a tu hmotu som teda prvy raz dodrbala... bola som leniva to premiesavat popri nahrievani, tak asi preto... tak mi treba... poucenie do buducna... 😅

bzucinka2
19. mar 2011

@pristela ja robim z K2 mala som ruzovu a pridala som len modru, pockaj hodim foto 🙂

reruna
19. mar 2011

@bzucinka2 naplnila jsem jenn do půlky košíčku, aby to tak nevyskočilo a byly krásně skoro rovné a kulaté, natřela jsem je nutelou, ale i krémem bys mohla, marmeládou, čímkoli, co jde pod potah, vykrojila jsem kolečka, ale šlo by třeba potáhnout i celé, kraje jsem ozdobila kleštičkama, ozdoby jsem poprášila perleťovýma barvama, vypadá to ve skutečnosti daleko líp, než na fotce. Použila jsem na to RDI

reruna
19. mar 2011

@adka_praha vždy´t je nádherná! se šmoulíkama se mi dělalalo dobře

bzucinka2
19. mar 2011

tak tu su moje tohtotyzdnove 🙂

pristela
19. mar 2011

@bzucinka2 aha, tak ja sa budem trapit s MMF , ale ja VERÍM 😀 😀

@adka_praha 😀 asi to bude tým , mne nerobia nastastie problem ani modrí 😀 teda hej jeden ano, to su jedine penove cukriky , ktore mi chutia, takze si ich vyjedám 😝

reruna
19. mar 2011

@bzucinka2 super!

adka_praha
19. mar 2011

@pristela 😀 hej hej aj mne chutia, ale musim ich brani skor pred malou a pred manzom... 😀
@reruna dakujem... 😵
@bzucinka2 krasne... 😵

bzucinka2
19. mar 2011

@adka_praha
@reruna dakujem 🙂
@reruna dakujem za radu, cele netreba, lebo kosicky maju byt strieborne a vrch smajlici, tak som rozmyslala, aj , ze by som ich poorezavala do rovna, potrela nutelou alebo kremom ci dzemom a urobila tie tvaricky, lebo ich ma byt okolo 80 tak super 🙂

ada9557
19. mar 2011

@adka_praha kráááásna tortička
@bzucinka2 jedna krajšia ako druhá.super tortičky 😉

všetky tortičky su náááádhernéééééé 😵

mizulienka
19. mar 2011

ahojte dievcata, krasne torty, vsetky vsetucky

@zlatat nadherna kyticka, ja sa tiez odhodlavam na to drotikovanie, krasne to vyzera 🙂
@sofi07 nemam slov, tie pernicky su prenadherne 🙂
@bzucinka2 krasne krasne
@dm1 uzasne 🙂

chcem sa vas este spytat, budem robit tortu pre malu k jednemu roku, nieco na ten styl
http://www.flickr.com/photos/fantasticakes/4102...

a idem si objednat PDT, budu mi stacit 2kg?? dakujem

bzucinka2
19. mar 2011

@ada9557
@mizulienka dakujeeeeeeeeeeeeeem 🙂
@mizulienka ta je prekrasna, podla mna by som radsej kupila 3 kila, ja nerada robim na doraz 🙂

fukylove
19. mar 2011

@pristela - mne sa podarilo peknu fialovu namiesat tak, ze som si urobila ruzovu hmotu a do nej som postupne primiesavala fialovu 😉 ta co bola na Minnie torticke, tak ta bola este s primiesanou cervenou, som ju chcela taku skor do bordova ci ako by som opisala ten odtien, ale kym som tam dala tu cervenu, tak bola velmi pekne... a skusala som tiez nafarbit s tou fialovou vodickou, co sa pouziva pre deti na zabu (gencianka sa vola alebo tak nejako) a z toho vysla krasna fialova, len tu som este nikde nepouzivala... a islo jej tam skutocne iba trosilinku 😉

mizulienka
19. mar 2011

@adka_praha inac aj mne sa smolkovia nie a nie rozpustit, dokonca v nich ostali aj take nerozpustene tvrde casti 😠

adka_praha
19. mar 2011

@mizulienka ja som do nich trocha vody domiesala, ked uz si uvedomili, ze su v mikrovlnke a potom to nejak slo, pomaly... 😅 ale ozaj pomaly... 😅

fukylove
19. mar 2011

a chvalim vsetky torticky 🙂 dnes makam ako srob nad papiermi a chodim sem trosku slintat 😝 😝 😝 by som si veru dala, keby mi niekto upiekol 😀

mizulienka
19. mar 2011

@adka_praha a este som chcela, ze krasna torticka 🙂

silvuska
19. mar 2011

Ahojte baby, len som sem nakukla a teda waaaaauuu 🙂 velke sikule, mate nadherne tortičky 😉 Nepeciete niekto nahodou aj diabeticke? dakujem 😵

pristela
19. mar 2011

@fukylove a bolo to MMF? Jaj holky este dva dni vas takto budem citata a uz sa aj ukludním 🙂

alex21
19. mar 2011

@yamahafazer super krtko, velmi sa mi paci. Na buduci tyzden mam tiez robit jedneho ale tento sa mi tak zapacil, ze som hned posielala kocke fotku ci nechce radsej takehoto, neviem este ako sa rozhodne ale dufam ze nebude vadit ak budem kopirovať
@zlatat ty robis uzasne kvety ja sa na tvoje torty neviem vynadivat 😵 a neboj mozno teraz sa ti zadari na prvy krat. Nam sa tiez druhe dlhsie nedarilo nie sice tak dlho ako vam a tiez sme on prisli, a toto sa zadarilo tak, ze sme ho vobec necakali, vlastne sme si mali este davat pozor lebo to bol treti cyklus po kyrete a ja som myslela, ze uz mam po plodnych dnoch.
@dm1 krásne, len skoda, ze tu krstinovu nie je dobre vidiet.
@sofi07 uplna nadhera, ja ta po tom co som si na vianoce vyskusala prvu chalupku obdivujem este viac, mas fakt zlate ruky 😵
@lawli gratulujem k tehu a ani ja som nemohla piect ked mi bolo zle 😝
pribudlo tu este vela krasnych torticiek len uz nejdem menovat lebo si uz nepamatam, kto vsetko ale vsetky su nadherné 😵
Pridam aj, tento tyzden to bola jedina 🙂

alicc
19. mar 2011

ahojte,
prosim vas poradte, pri torte na spodu tak ako napr. @alex21 su take gulicky, ako ich robite? zas sa pytam asi ako magor 😝

alex21
19. mar 2011

@alicc normalne ich sulam 😀 su na to aj take formy ci uz plastove alebo silikonove a vtedy ich mas pekne rovnake. Podla mna su lepsie silikonove ale ked som sa o to zaujimala tak jedna taka forma stala okolo 30 € a to sa mi zda dost 😖 . Zas az tak casto nepeciem tak usulam 🙂 😝

ferinka
19. mar 2011

Jsem k.o.,ale hotovo,můj druhý pokus v životě,dělaly jsme s mamkou a tchýní,na váhu má okolo 12 kg 😀 😀 😀

alicc
19. mar 2011

@alex21 teda ale mas ich ako jednu pekne vsetky rovnake 🙂

alicc
19. mar 2011

@ferinka nadhera, 🙂 😉 maly bude mat urcite neskutocnu radost 🙂