Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zdenallicka
6. apr 2011

@fukylove Já jsem měla Barbie skoro 4kilovou....

dm1
6. apr 2011

@zdenallicka tieto 2 linky mi vobec nejdu otvorit

lili01
6. apr 2011

tak potahovku jsem obarvila trochou kakaa...
jak poznám,že potahovka má dobrou konzistenci??? bojím se,aby se mě po vyválení a potáhnutí dortu nepraskala jako posledně....
je nějaký fígl,jak to poznám??
😔

sofi07
6. apr 2011

ahojte, som tu tyzden nebola :(, mam sice len dve torty tento tyzden, ale este stale neviem ako ich urobim, tak este nuram na nete .. 🙂 .. pridavam posledne torty

@zdenallicka teba som tu uz dlho nevidela, zdravim ta 🙂

bzucinka2
6. apr 2011

@dm1 tak na dortomanii sa nedostanem k heslu na tu futbalovu loptu tak si to budem musiet nejako inak vymysliet ☹

bzucinka2
6. apr 2011

@sofi07 krasne torticky, super, jedna krajsia ako druha 🙂

luci79
6. apr 2011

ahoj @sofi07 , velmi krasne torticky...mozem sa ta opytat ake pismo-pismenka to pouzivas? Dakujem 😵

zdenallicka
6. apr 2011

@sofi07 Ahoj kočenko..🙂 Já koukám jenom na dorty, teď toho moc nepeču...🙂 Mmch - moc krásné... 😵

mrka2
6. apr 2011

@fukylove moj bratranec co si dal piect barbie pre dceru,tak mala cca 3 kg,ale to bola babika len trup a telo taka palicka,ktora sa zapichne do korpusu (tu potom pekarke vratili),takze neviem,ci ides robit z formy babovka,to bude asi menej vazit,koli tej diere. 🙂 ja som este nerobila,tak neviem 🙂

mrka2
6. apr 2011

@sofi07 naaadhera!!! len ma stve,ze same Nelky sa rodia?! 😀 😝 tie ruze su dokonale,ja sa tie ruze snad nikdy nenaucim! 😅 no a ta cokoladova... no mnam! 😵

jakelina
6. apr 2011

@sofi07 krása, růže dokonalé i ta barvy je nádherná. To je gelová a jenom jedna nebo mícháš víc barev dohromady???

alicc
6. apr 2011

@sofi07 prekrasne torty, 😉

sofi07
6. apr 2011

dakujem za pochvaly 🙂
@jakelina pouzila som cervenu a trosku ciernej

@luci79 tie pismenka su kurziva, maju ich snad v kazdom cukrarskom obchode, ak by si naneala, poslem ti link, teraz nestiham 🙂

luci79
6. apr 2011

@sofi07 dakujem 😵 nasla som 🙂

dm1
6. apr 2011

@bzucinka2 daj mail ja ti to poslem lebo je to iba pre tych co uz mali isty pocet prispevkov

dm1
6. apr 2011

@sofi07 kraaasne ako vzdy 😉 . Hlavne to srdiecko s ruzickami sa mi paci. Ja teraz dratkujem o dusu mam tento tyzden kos a skusam nove kvety tak som zvedava ako to dopadne 😝

nakoniec ma svokra ukecava tu bola dnes ze mam urobit na tu 30-tku klasika stvorec s pol.loptou a cez to dres ze to nie je detske... tak asi to urobim este neviem. Uz mam vsetko upecene na tento tyzden len ta mi chyba....

lussy23
6. apr 2011

@sofi07 - nádherné

A dávno tu nebola Alionuška( neviem aký je presne jej nick)

lussy23
6. apr 2011

@zdenallicka - krásne

sofi07
6. apr 2011

@lussy23 dakujem.ked som asi pred 3 tyzdnami volala s Alenkou, tak mala 22(!!!!!) tort na ten tyzden....nestiha asi ani zit 🙂
@dm1 dakujem, to sa tesim, co si zase vymyslela 🙂.ja mam kabelku s lodickami a nejku detsku zvieratkovu, uz sa mi konecne zacina crtat nejaka predstava 🙂. sak nacase, ked uspim malu, idem potahovat 🙂. posluchni svokru, urcite to nebude detske, ja som s futbalistom robila na 60tku
@mrka2 Nelka je pekne meno... mala si dat napr Filomenu a bola by si originalna 🙂)

reruna
6. apr 2011

@sofi07 nádherné dorty a ty tvoje růže, přimíchat k červené černou mě teda nenepadlo, dneska jsem zrovna barvila RDI, ale mám z toho jen takovou slabou červenou... a dělala jsem růže, ale na ty tvoje nemají ani zdaleka...

lili01
6. apr 2011

hotovo....teda ale moje nervy...hlavně,že se všechno podařilo
děkuji všem za rady.....

dávám fotečky dortu a taky mého malého pomocníka.... 😀

reruna
6. apr 2011

@lili01 dobrý! 🙂 a co malý pomocník na to? 😀 nevím, co by můj starší na to říkal, ale mladší by asi řekl "kojení?" 😀

lukika
6. apr 2011

krásne tortičky ste porobili @nadulici ten stôl a tá tabuľa k 50 je ako zo skla úplne super
@dm1 tú slanú by som si dala v tom reze vyzerá úžasne @yamahafazer no proste dokonalá ovečka ako v rozprávke@alex21 kráásna barbie mňa by tieš zaujímalo ako je asi veľká tá torta barbie ved to asi nie je veľká torta ked barbie sú malé a k tomu je iba tá sukňa ty si mala pod tým aj tortu aby toho bolo asi viac tej torty že otáznik aký si mala cca priemer tej torty potom myslím tej pod tou barbie otáznik @mizulienka super lienočka super sa zdokonaluješ@sofi07 krásne super nápad to bábätko na tých pierkach ked leží a tá čokoládová no mňaaam a to sú dokola trubičky nejaké a navrchu čokol. poleva alebo ten čokopoťah otáznik
@lili01 pekne sa ti vydarili tie prsia ja bývam tieš ofarbena ako tvoj pomocník ale chvalabohu nie na tvári ale iba na rukách 😅

lukika
6. apr 2011

baby fialovú farbíte aj nejako miešaním geloviek alebo máte kúpenú gelovku fialovej farby otáznik

dm1
6. apr 2011

@lukika fialovu aj ked mas gelovku neurobis taku peknu teda aspon mne sa to nepodarilo aj vela bab tak pisalo treba aj do nej trosku ruzovej dat. ale vraj pekna fialova je ruzova + modra ale neskusala som

lukika
6. apr 2011

@sofi07 ak by si mala čas hodíš mi sem link alebo popíšeš z čoho a ako si robila tú čokoládovú otáznik premýšľam že by som urobila takú namiesto koláča lebo vyzerá fakt lákavo

alex21
6. apr 2011

babulky ja nestiham velmi citat tak ak mate nejake otazky prosim piste cez odpoved nech mi to zasvieti.
Barbie som mala spodok klasicky kruh puncovy, forma priemer 24 cm a bola presne podla receptu od Sofi07. Ten samotny spodok vazil 3,1 kg. Suknu som dotvarovala puncovinou, kedze to bola moja prva babika tak som nevedela ze jej budem potrebovat tak vela, a puncovina sama o sebe je velmi tazka. Nakoniec som jej suknu neurobila az po koniec noh ale aj nohy som este zapichla do toho kruhu. Druhy krat som si povedla, ze by som upiekla korpus na velky plech a z neho vyrezala kolieska od najvacsieho po najmensie, medzi to plnku a to pouzila na suknu. Samozrejme by som celu suknu dotvarovala puncovinou. Mne sa barbie z babovkovej formy nepaci a original wiltonku kvoli jednej babike kupovat nebudem. Cela torta vazila 5,3 kg ale kedze som sama netusila ze bude az taka tazka tak som ju predala ako 4-kilovu. A bolo mi aj blbie zas zaratavat 2 kg len za puncovinu co mala barbie saty. No a samotnu babiku som sice kupovala ja ale pani mi hned povedala, ze si ju zaplati a ze ju bude mat mala ako darcek takze som k torte pribalila aj krabicku so satami.

@sofi07 nadherne torty ja sa na tu dokonalost nikdy nemozem vynadivat, a najviac obdivujem vzdy tusim kvety tie su dokonale. 😵

mrka2
6. apr 2011

@sofi07 😀 co nie je,moze byt! ale asi by mi manzel Filomenku neschvalil. 😅 no ja ze ked som bola tehu s Nelkou,tak som ziadnu nepoznala a zrazu len v nasom mini mestecku je ich 7. 😔 ale nadherne si to urobila to babatko s tymi pierkami. take nezne. krasa! ach jo,mam sa co ucit,ale mne chyba fantazia! a s tym nic nenarobim. 😔

mrka2
6. apr 2011

@lili01 no vidis,aka si sikovnica a paradna telova sa ti vydarila 😉 🙂

lukika
6. apr 2011

@dm1 diky