Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mima595
14. apr 2011

@mizulienka - ja som si objednala v nedelu vecer a vo stvrtok som to mala doma /bolo o asi pred mesiacom/
nemala som s nim nejaky extra problem, ale mne to nesurilo, ja som si to objednavala do zasoby

anibas
14. apr 2011

@mizulienka mám skúsenosť, že na objednávku nepríde obratom e-mail, asi 3x som objednávala v pohode, aj teraz mám objednanú sadu na kvety za 22 € - ale nesúri mi to, písali na stránke, že sa sťahujú - tak čakám, v tomto obchode majú dobré ceny - pozlacňované len kvôli potrhanému obalu a mne to nevadí 😉 😉 😉

jakelina
14. apr 2011

Můj dnešní, je focený ještě mokrý, snad to uschne. Potřela jsem kakaem s vodkou, když ne, tak to nevadí, je jenom pro nás. Můj první 3D.

anibas
14. apr 2011

@jakelina 😵 😵 😵 😵 😵 ten je rozkošný

jakelina
14. apr 2011

@anibas děkuju, není to tak jednoduché jako ty kulaté co jsem dělala doposud. 😀 😝

anibas
14. apr 2011

@jakelina to ti verím - hlavne keď nemôžeš dopasovať pravú a ľavú stranu 😀 😀 😀 😀

jakelina
14. apr 2011

@anibas tak tak 😀 😀

dm1
14. apr 2011

@anibas len to nie je "zlacnene" len kvoli potrhanemu obalu tie vypichovace na kvety ale preto ze to nie je original od firmy PME. Aj preto som s nim mala tu "malu" vymenu nazorov ze zavadza. Ale ja ich mam a sluzia v pohode mam aj origos aj od neho a rozdiel je len vo vyrazenych pismenkach na originalnom

ja som si tam objednavala v stredu poobede a v piatok rano som to mala a nebolo to ani za speci priplatok ani nic. Asi som mala stastie. T-formax mam tu sak som z Dubnice len nemaju tam vsetko co by som potrebovala...

reruna
14. apr 2011

Ahoj, tak jsem se po dloooouhé době dostalla včera do Kauflandu a to kakao grrande tam neměli, jen prázdný regál, že zboží je momentálně vyprodané, tak jen doufám, že to nebude jako s tím kakaem castello v Lidlu, to už mít nebudou... a tak mám Holandské kakao, ale není tak pěkně tmavé....
@jakalina krásný pejsek 🙂

jakelina
14. apr 2011

@reruna děkuju, u nás ho měli háááááááfo 😀

anibas
14. apr 2011

@dm1 a čo ešte potrebuješ ?? 😉 😉 😉 😀
máš tu Floral sadu alebo aj inú ? ste ma tak navnadili na drotikové kvety, že som si objednala JEM 75 ks a som zvedavá či ju využijem, pretože robím väčšinou detské torty 😅 😅 😅 ale som dostala prospechové štipko, tak som si urobila Vianoce

alicc
14. apr 2011

@jakelina krasny hafan 😉

lucula73
14. apr 2011

@jakelina teh havko je krásny,prosím ťa,ako si ho robila?máš nejaký postup?moja dcéra pýta hava alebo minnie,no havo mi príde jednoduchší........ 🙂

jakelina
14. apr 2011

@lucula73 postup nemám. ☹ Byl to můj první 3D dort, tak jsem upekla plát z pěti vajec, vykrojila si spodní základnu a potom jsem lepila kroužky k sobě krémem. Od největšího po nejmenší až vznikla hlava a tělíčko. Ostatní je z punčoviny. Možná by to šlo vytvarovat i z korpusu pečeného v miskách. Možná ti poradí ty co pečou už dlouho, já jsem to tak nějak amatérsky udělala podle sebe. 😉

reruna
14. apr 2011

@jakelina tak to určitě byl jen nedostatek kakaa na té konkrétní prodejně

dm1
14. apr 2011

@anibas to vies ja ked niekde nieco vidim tak zistim ze to straasne surne potrebujem 😀 . V tom shope maju hlavne dratky a pasky za dobru cenu a tiez mam odtial vypichovace na pruzine. Z floralu moc toho veru nepouzivam az teraz som po dlhej dobe robila s tym narcisy ale poskusam veru nieco ked bude cas. Ja mam potom este zvlast na laliu aj orchideu vykrajovatko. Mna najviac bavia kvietky aj ked tiez robim najviac detske. Ta sada co spominas sa mi paci moc len skoda ze tam nieje aj zilkovanie rovno ale isto sa oplati viac ako floral. Ja este mam v plane kupit sablony na stencils to strasne surne potrebujem 😀 ale zatial cakam na vyuctovanie za byt ma vykoti ked pride za vodu platit

ellise
14. apr 2011

ach jo, peču po čtvrté mramorový korpus, 2x byl OK, a teď se mi už podruhé propadl, 😠 ......nevím co jsem zase udělala špatně. Minule vím kde jsem to zkazila, ke konci bylo těsto už moc husté, ale teď jsem si dávala pozor, krásně se mi uprostřed nafoukl, tak jsem si říkala že to bude akorát, a ta sviňka malá, se propadl 😠 😠

dadka212
14. apr 2011

@jakelina nádherný 🙂

mizulienka
14. apr 2011

@dm1 nevies mi nahodou aspon tak cirka povedat, kolko hmoty si spotrebovala na kosik? mam okolo 500g zafarbenej, tak ci mam este viac nafarbit 😕 😨
@jakelina krasny psik...mne tie 3D dorty nejak nejdu...ja nemam taku fantaziu 😒

jakelina
14. apr 2011

@dadka212
@mizulienka děkuju, jste zlaté. 😉

mizulienka
14. apr 2011

@ellise ja som dnes jeden mramorovy vyhodila....zvonku krasne upeceny, prekrojila som ho a on sa mi uplne rozpadol...chcela som ho preniest na tacku a v ruke mi ostali len kraje 😀
mozem ho uskladnit v mraziaku?
dievcene ako sa robi puncovina? 😉 blba otazka, ale ja som to este nikdy nerobila 😒

jakelina
14. apr 2011

@mizulienka přidáš rum, krém, můžeš i marmeládu a všechy drobečky. Pro děti místo rumu můžeš dát sirup.

mizulienka
14. apr 2011

@jakelina aha super, dakujem 🙂

mrka2
14. apr 2011

ahojte, den som nemala pocitat a bola som ako bez ruky 🙂

pridavam moju dnesnu a idem si vas precitat. inspiraciu som mala od Adky z MMB,ale ona tam na vrchu ma narcisy a tie neviem 🙂

mizulienka
14. apr 2011

@mrka2 jeej mrka naaadherna 🙂

jakelina
14. apr 2011

@mrka2 krásná 😀 😉

dm1
14. apr 2011

@mrka2 kraaaasna!!!! a narcisky su inak celkom jednoduche kvietky ja som sa tiez toho obavala a bolo to v pohode

ada9557
14. apr 2011

@jakelina kráááásny havko 🙂
@mrka2 náááádhera 🙂

mrka2
14. apr 2011

@jakelina tvoj havko je rozkosny 😵 😵 😵

mrka2
14. apr 2011

dakujem vam dievcataaa!!! 😵 😵 😵
@dm1 no neviem, mne pridu dost zlozite,preto sa zatial ani nepokusam. ty si iny expert na kvietky,tak sa nemozem s tebou porovnavat 🙂