Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
23. apr 2011

@zuzka72 já jsem ji ještě nezkoušela, ale prý se z ní krásně dělají kytičky a různé zdobení na dorty.

jajuuus
23. apr 2011

@vinka na toto všetko je piping gel:
http://www.google.sk/search?q=piping+gel&hl=sk&...

u nás majú 283g za 4,80€ (www.sugarland.sk) - teraz som minula viac ako polovicu na to jazero... ale super sa s ním robí - len dáš kusolinček farby, premiešaš a dáš na plochu... a je to 😉

jajuuus
23. apr 2011

@vinka a vyzerá to presne ako gel na vlasy 😀 tak smiešne vonia, ale super chutí 😉

mrka2
23. apr 2011

@jakelina dakujem, ja mam take vypichovace na gerbery a slnecnice http://www.cukrarskysvet.sk/cukrarskysvet/eshop... a robila som to s najmensou. su tam 3 ks. a ten stred klasika najmensim kruzkom som vypichovala. mam taku sadu kruhov este od babky 😀
@zuzka72 co by si nedokazala,ved je to uplne jednoduche 🙂 najprv si potiahnes celu tortu,potom tam das maslu a az tak kvietocky a je to 🙂 na MMB je vela podobnych torticiek, napr.tu mas jednu. http://www.mimibazar.sk/bazar.php?user=59414 staci zmenit farby a stale mas inu tu torticku. alebo vymenis a das ruzicky http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=36429&use... 🙂
@dada78 krasne torticky, zajko podareny 😀 🙂

eliska22
23. apr 2011

@ikula2 díky, len som ju farbila po vrchu a ostala taká 😉

vinka
23. apr 2011

@jajuuus a kolko to stojí? 😕

vinka
23. apr 2011

Jáj už viem.nečítam celé a tak to potom dopadne 😀 😀 😀 😀 No tak to stojí dosť ked si minula nato polovicu.Ale je to lepšie asi jak želatína.Lebo mna teraz želatína sklamala a neviem prečo. 😢 😢 😢 😢

jajuuus
23. apr 2011

@vinka 283g za 4,80€ 🙂

jajuuus
23. apr 2011

@vinka no a hlavne so želatínou musíš čakať, kým vychladne a s týmto nie je vôbec žiadna robota 🙂 možno by som minula aj menej, ale mala som zelený podklad, takže som to musela prekryť... keby som mala biely podklad, tak to len tak postraším tým gelom 😉

katulkaaaaaa
23. apr 2011

pridali ste nadherne torticky,ja som dnes dokoncila moju velkonocnu pre nas,prvy krat som robila postavicky poviem vam dobra prplacka 😝
@mrka2 no nadherna je cela kvietkova,uz viem co najblizsie nakupim 😉

zuzka72
23. apr 2011

@mrka2 fííííha děkuji to je takový i vykrajovadlo, tak to je super @jakelinka děkuji

mrka2
23. apr 2011

@zuzka72 prepac,dala som ti zly link, tu je taka podobna torticka http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=39279
@katulkaaaaaa zlata torta, tie zvieratka su ake zlate 🙂

ikula2
23. apr 2011

@mizulienka dakujem ano nedavno som zacala ale ta torticka nie je na objednavku len pre nas 😉 za peniaze som este nerobila, zatial len rodine pre radost a mam zajednane 2 torticky ale to je tiez pre kamaratov, ale chcem si aspon trosku privyrobit, no uvidim ako mi to pojde musim vela skusat tak pri kazdej moznej prilezitosti peciem torticku

eliska22
23. apr 2011

@katulkaaaaaa milá tortička, veľmi sa mi páčia tie zvieratká 😵 ja som sa ešte neodvážila modelovať 😝 teda okrem kvetov 😅

zuzka72
23. apr 2011

@mrka2 děkuji....

katulkaaaaaa
23. apr 2011

@eliska22 ja prave neviem robit kvety,z MMF mi to vobec neslo,skusim smartflex s toho som robila tie postavicky
@mrka2 😵 dakujem este sa mam co ucit
@jajuuus to jazierko je perfektne,a postavicka 😵

gabika11
23. apr 2011

ahojcek, som tu dlhsie neprispela, ale som ani nemala kedy piect, ale obcas si vas vlemji rada prcitam, tu su najnovsie moje vytvory. vsetko MMF, 1x robena, ako to spracuvate? Zo zaciatku sa mi to velmi nalepilo na ruky, ledva som to dala dole s pomocou Cery. A este ked rozpustate cukriky v MW, tak ich nechate uplne rozpustit? A ako s tym pracujete, lebo po ohriati je to dost horuce....skoro som sa popalila....
Inak vobec mi to nechcelo zobrat tych 750 g cukru, ako pisete, ako take mnozstv do 175 g cukrikov zapracuvate?

ada9557
23. apr 2011

@gabika11 krááásne tortičky.no moja skusenost s MMF.ja pečiem len tak pre nás doma a robim len s MMF.Nenechávam celkom rozpustit cukríky lebo su potom fakt horuce,ale dám do mikrovlnky na 15-20 sec.potom ich vyberiem poprípade premiešam a dám ešte raz na 15-20 sec.v podstate ked sa začnu nafukovat tak do nich nasypem cukor ale nie všetok.premiešam a potom pridávam postupne ešte cukor kým to neprestane lepit a je s toho pevná masa.a tiež neminiem všetok cukor.asi záleží aj od cukríkov ,lebo stále je to individuálne.ja sa v podstate tiež ešte učím.ale určite poradia ešte skusenejšie žienky 😉 naposledy ked som robila tak som robila s tých cukríkov červených a som ich umývala aby boli biele a tie mi zobrali skoro kilo cukru,ale iné len dajakých 500-600g.

jakelina
23. apr 2011

@mrka2 děkuju za odpověď. Tak vím, že mám koupit gerbery. Vypadají fakt kouzelně takhle vedle sebe. Moc hezké.

jajuuus
23. apr 2011

babuľky, čím zvyknete plniť venčeky alebo veterníky? ja rozmýšľam, že by som to naplnila tým salkovým krémom... a musí sa to salko variť? lebo ja by som to nechcela karamelové, ale takéto normálne salkové 😀

andriss23
23. apr 2011

Krásne slnečné veľkonočné sviatky. 🙂 🙂 🙂

reruna
24. apr 2011

@mrka2 @dada78 kráááásné! @andriss23 moc pěkný zajíček @gabika11 všechny moc pěkné @katulkaaaaaa super!

reruna
24. apr 2011

Pěkné Velikonoce! Já dort nedělala, jen muffinky

reruna
24. apr 2011

@gabika11 nerozpouštím cukřáky celé, jen tak, aby se s nimi dalo pracovat, potom to není tekuté ani tak horké a taky tam nedávám tolik toho cukru, postupně, kolik se mi podaří,a by ta hmota byla akorát...

dadka212
24. apr 2011

kočky čo mám robiť? zgrclo mi maslo v salcovo-karamelovom kréme ☹ už som skúšala prihriať v mikrovlnke, teraz to mám v mrazničke 😅 neviem ideme na oslavu poobede a teda neviem či prídeme bez darčeka 😅

vinka
24. apr 2011

@dadka212 vyšlahaj nad parou do hladka.isto to zaberie 😉

dadka212
24. apr 2011

@vinka dakujem idem skúsiť 🙂

misa1982
24. apr 2011

Ahoj holky, vsechny mate nadherne dorty !Potrebovala bych od vas radu nevim ted ktera z vas tady dela takove nadherne rude ruze mzete mi nekdo hodit odkaz na video tech ruzi?Dekujii moc predem!

dadka212
24. apr 2011

@misa1982 video neviem, ale sofi robí prekrásne ruže tu má aj fotopostup http://www.tortyamedovniky.estranky.sk/clanky/f...

vinka
24. apr 2011

Baby video je na dortománii.krásne ruže tam robia.