Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

reruna
25. apr 2011

@dm1 díky, no já taky nemám formu, takže klasika na plechu bych to musela dělat, takže jsi pekla 12 korpusů? a že 14, 5 kg, tak to teda je něco... a krásné jsou ty perníkové vajíčka!
@pristela nádhera! a ty autíčka nemají chybu!

dm1
25. apr 2011

@reruna nie 12 ved plech ma 30x40 cm tak som som to z toho nejako pozliepala bolo ich isto menej. to vrchne bolo len zo zvyskov. Ja som vtedy 1x piekla takto na plechu a tusim to stredne som aj robila na takom inom mensom a prekrajovala no bol to des. To bol brutal tyzden vtedy som este okrem tejto robila dalsie torty a teda mala som veru dost

reruna
25. apr 2011

@dm1 no jo vlastně máš pravdu... a jak asi byla vysoká ta jednotlivá patra, měl by to být mramorový korpus a ten ze 4 vajec na plech není moc vysoký, to je tak na jedno prokrojení...

dm1
25. apr 2011

@reruna to si nepamatam veru ale bol to klasika korpus a prekrajovala som len ten jeden potom uz na plechu som piekla len po jednom plate

jakelina
25. apr 2011

@dm1 krásné vajíčka, moc se ti podařily. 😉

katulkaaaaaa
26. apr 2011

@dm1 nadherne pernicky 😉 fakt uzastne!a dakujeme za tip na cukriky v stvrok uz aj som v lidli 😀

katulkaaaaaa
26. apr 2011

baby stale hladam lacnejsie formicky pozrite co som nasla,mozno niekomu pomoze 😉
http://www.raj-umelcov.sk/index.php?section=pro...
alebo tieto ja urcite vyskusam
http://www.hobby-kreativ.sk/hobby-kreativ/eshop...

reruna
26. apr 2011

@dm1 ještě se zeptám, tak velký dort se musí určitě vyztužovat obě patra, že? stačí teda kousek kartonu obalený v pečícím papíru a zapíchnout do korpusu brčka? nic jiného nemám...

vinka
26. apr 2011

@mima595 prepáč nečítala som to.nevadí,že niesu vymodelované.Aj tak su krásne 😉

dajna11
26. apr 2011

@dm1 sú krásne,že na rychlo...toto keby som dva dni robila také neurobím🙂))

mima595
26. apr 2011

@vinka - to neva 😉 , ja sa totiž figuriek velmi bojim, este som nemala odvahu sa do nich pustit 😉 ....
ja som aj s tou ortou maximalne spokojna...teda s vyzdobou, mna na tej ruzovej stve ta podkladovy marcipan, lebo bol strasne hrudkaty, proste otras...a to som sa chcela vytiahnut, aka som sikovna 😀 😉 , co dokazem a ma ten marcipan tak sklamal ☹

dm1
26. apr 2011

@reruna tazko povedat ze aky velky ja som ani 7kg poschodovku nevystuzovala pokial to neslo na svadbu kde to je v teple cely cas vonku. Ak vystuzujem tak karton obalim strech foliou je to asi lepsie ako papier na pecenie + som davala tie vystuhy do torty drevene priamo z cukrarshopu ale mozu byt aj slamky. Ked to chces poistit daj do slamky este aj spajdlu

mizulienka
26. apr 2011

@anibas prosim ta napis mi, ci ti uz prislo z cukrarskychpotrieb...teraz tu bola postarka, aleod nich mi znova nic neprislo...mna uz asi slahne 😠 teraz uz som fakt ze nas...a 😠

bzucinka2
26. apr 2011

@mizulienka to z tych potrieb na novej bani? skoda ze som necitala skor, mohla som vam to vyzdvihnut a poslat ja, dnes som tam vyslala muza, lebo to uz nutne potrebujem a v piatok ke d bol ochotny mi to priniest, co som na neho narobila krik, tak som nebola doma a dnes nemal cas, tak si aspon vypatam spat paniaze za postovne 🙂

mizulienka
26. apr 2011

@bzucinka2 ano odtial...teraz som mu taky stavnaty mail napisala...ja chapem, ze to tam stahuju, ze nevie, kde mu hlava stoji, ale uz 2x som s nim bola na telefone a ubezpecil ma, ze to ide poslat hned poobede...ja som si to objednvala 10.4.!!!!
najradsej by som objednavku zrusila, ale tie veci potrebujem. 😠

anibas
26. apr 2011

@mizulienka ešte nie, predpokladám, že dnes to budú baliť a zajtra to príde resp. vo štvrtok - ak NIE tak ma už tiež nas..... 😠

katulkaaaaaa
26. apr 2011

baby no on si zrejme neuvedomil kolko problemov sposobi,vela z nas to potrebovalo surne...pevne nervy 😉

sofi07
26. apr 2011

@dm1 krasne vajicka, mas ich uplne prekrasne! tiez som zaregistrovala ten lidl, len neviem ake zasoby si mam urobit.. neviete, ako casto byvaju tie americke tyzdne? 1alebo2x do roka? ci castejsie?

dm1
26. apr 2011

@sofi07 dakujem ale este to nie je uplne ono chce to trening ale aj to casom bude hadam. len casu je malo tak sa neda vsetko pri drobcovi stihnut. Tie americke dni ako kedy naposledy boli tusim v decembri teraz je to vynimka ze su aj teraz. Ja som si kupila 20 balikov a boli hned fuc tak teraz tusim aj 50 kupim nech mam pokoj 😝

lussy23
26. apr 2011

@macinka84 - krásne tortičky @pristela - prekrásne 🙂
@dm1 krásne vajíčka
@mima595 - krásne torty 🙂
🙂
@andriss23 - krásne srdiečko 🙂
@paja.o - krásne perníčky i tortička 🙂

sofi07
26. apr 2011

a pridavam aj nejake torticky a medovnicky

dm1
26. apr 2011

@sofi07 kraaaaasne! tie mriezky a vysivky na pernickoch zostavaju stale mimo mojho myslienkoveho chapania stale mi to nejde 😔

sofi07
26. apr 2011

@dm1 boli tusim vo fwebruari naposledy. ja som az teraz zacala robit s MMF, takze som to nesledovala doteraz.. ja si asi aj stovku kupim 😀 , lebo sa mi s tym ovela lepsie robi ako s haribo 🙂 . len kde to dam, paneboze 🙂

mizulienka
26. apr 2011

@sofi07 prenadherne, mne sa velmi paci tvoja precizna praca a zmysel pre detail 😵 krasne.

reruna
26. apr 2011

@sofi07 krásné dorty a ty peerníčky neskutečné!!! a ty jsi dělala předtím z jaké hmoty?

dm1
26. apr 2011

@sofi07 mne tiez ovela lepsie sa s nimi robi aj nam viac chutia. Ja mam jednu izbu doma len skladisko cukru a cukrikov tak miesta bude dost 😀

dm1
26. apr 2011

@sofi07 este otazkocka - ked si pouzila na tie pernicky vajicka male patchwork to mas tam hmotu ale nie polevu ze?

sofi07
26. apr 2011

@dm1 trening trening trening ako so vsetkym 🙂, len ten cas keby bol, vsak?ale mas ich krasne velmi sa mi pacia, urcite pokracuj dalej, Dani.
@mizulienka dakujem 🙂

reruna
26. apr 2011

@dm1 představa toho svatebního je asi taková, jen ta mašle má být látková, takže myslíš, že se nemusí vyztužovat, když teda předpokládám, že nebude takový velký, jako jsi měla ten 14,5 kilový...

sofi07
26. apr 2011

@dm1 ano, prilepim trosku vody uz otlaceny marcipan