Marcipánové torty. Rady a postupy

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........
dupinka
8. máj 2011
Ahojte!

zase otravujem: baby, chcem robit toho Mickeyho, no nezohnala som ciernu potravinarsku farbu. Neviete o nejakom triku, ako zafarbit marschmallow na cierno? Mam doma modru, ale to asi nebude v odtieni indigo, aby to bolo dost tmave. DAKUJEEEM!
lussy23
8. máj 2011
@dupinka - My sme už robili v škole mikimausa a použili sme plastickú čokoládu. Stačí keď si kúpit ehnedú farbu alebo zafrabíte hmotu čokoládou alebo kakaom.
lussy23
8. máj 2011
@karmenta - peknučké
@lencza - krásna tortička
@ikula2 - pekná
jakelina
8. máj 2011
@dupinka zabarbit můžeš živočišným uhlím, ale to asi na velkou plochu nepůjde.
dupinka
8. máj 2011
@jakelina hm, ale to by asi ani moc nechutilo :-|
bzucinka2
8. máj 2011
paradne torticky vsetky suprove 🙂
baby a @alionuska sem uz vobec nechodi, preco, co sa na nas hneva?? 😞
jakelina
8. máj 2011
@dupinka to ne, to jenom kdybys potřebovala nějaký kousíček zabarvit. 😃
vinka
8. máj 2011
Baby viete mi poradiť nejaký čokoládový krém kde nejde maslo? =-)
macinka84
8. máj 2011
Děkuji vám všem za líbíky... x-) x-) potěšilo mě to moc! 😉
vinka
8. máj 2011
@dupinka to je bez chuti.A hmota je sladká.To nikto nezistí.Akurát ked bude toho vela myslím hmoty môžu kakať na zeleno.To sa stalo nám.robila som mužovi čierne auto. 😉 Ale je to zdravšie ako tá gelovka.A pri felovke farbím kakaom na hnedo.Tmavo hnedo a tak na čierno 😉
vinka
8. máj 2011
@dupinka ale to si normálne nastrúhaj tabletku na jemno na prach alebo v mažiari rozmrviť. 😉
reruna
8. máj 2011
@vinka tak šlehačka plus čokoláda - bu´d bílá nebo na vaření, nebo ledové kaštany - povařit, nechat vychladit v ledničce a na druhý den vyšlehat, můžeš přidat ztužovač, ale nemůže to pod potahovku
reruna
8. máj 2011
@bzucinka2 no nevím @alionuska chodí na fb, ale tam má více než 1000 přátel, takže nestíhá odpovídat na všechno, i dkyž se snaží, tady nás přece jen není tak moc a její rady bychom tu uvítaly, přece jen je jedna z nejzkušenějších
vinka
8. máj 2011
@reruna no a ako tú čokoládu do šlahačky? =-)
vinka
8. máj 2011
@bzucinka2 skôr by som povedala,že nemá čas.Má kopec tortičiek.Ale ved aj tie mala predtým.Opýtam sa jej ked ju chytím na FB: 😉
broucek2
8. máj 2011
@lawli ahoj, je tam www.fialapraha.cz a dá se zaparkovat přímo před ním. Už jsem tam byla, je teda o hodně menší než v Praze, ale je příjemnější, světlejší
reruna
8. máj 2011
@vinka šlehačku i čokoládu dáš do hrnce a necháš zahřát až do bodu varu, čokoláda se ti rozpustí, musíš míchat, necháš to chvilku vřít - tak 3 minuty a odstavíš, necháš vychládnou, pak dáš do ledničky, na druý den vyndáš a vyšleháš až to bude mít pokojovou teplotu.
vinka
8. máj 2011
@reruna aha chápem.Dík.A chuť aká?Dobrá?chutí ako šlahačka? =-)
@bzucinka2 no ja som jej teraz písala na FB a nemá čas nestíha.Má toho vela.každy týžden 😉 Ale tak snád príde pozrieť 😉
bzucinka2
8. máj 2011
@vinka ja len uvarim slahacku s cokoladou, necham riadne vychladnut a potom vymiesam so stuzovacom 🙂
reruna
8. máj 2011
@vinka zkoušela jsem s ledovými kaštany - aby toho bylo dost tak di dej 3 šlehačky a 3 tyčinky ledové kaštany - je to výborné, chutná jako pařížák a s bílou čokoládou to dělává @jakelina tam nevím kolik šlehček na 1 tabulku čokolády
lucula73
8. máj 2011
@mrka2 prosím ťa a podľa čoho si vykrajovala tie lupienky?kvetinky nie sú moc pre mňa,ale toto by som snáď zvládla 🙂

a ďakujem všetkým za pochvalu tortičky 🙂
solinkarka
8. máj 2011
Mat take sikovne ruky ako mate vy tak skacem od radosti :-N klobuk dole pred vsetkymi, krasne peciete sikulky 🙂
alionuska
8. máj 2011
@reruna AAle ale...sa tu po mne diavcata zhanate...?? Ja sa vam ospravedlnujem vsetkym!! 🙂 Naozaj je to tak,ako pises... nestiham sem chodit.a jeden tyzden som to zameskala.a nedala som sem fotky,a na ten druhy by ich uz bolo 40 a to mi uz bolo blbe ich sem pridat tolko😃 😃 Ja viem...ale mam toho vela v poslednej dobe sa nezastavim...a niekedy na facebooku aj 20 sprav denne a to je administrativy ..😃 to len kazdemu odpisem,mi to zaberie vsetok ten cas,co som mala na oddych😃 ...aLE AK CHCETE kludne nakuknite do mojho profilu... mam uz 5 albumov s tortickami... ja by som vam sem dala tie najkrajsie,ale pre mna su najkrajsie asi vsetky..su to take moje sladke deti!! 😃 😃

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.164773...
alionuska
8. máj 2011
@bzucinka2 nie moja nehnevam sa..len som strasne zaneprazdnena a uz aj vycerpana...ale slubujem,ze aspon raz za cas vas tu pozriem...🙂
naika
8. máj 2011
@alionuska nam minulý týžden piekla tortičku na svadbu bola som s nou osobne 😉 má toho naozaj velmi vela piekla 12 tortičiek ten týžden.
naika
8. máj 2011
@alionuska 🙂
reruna
8. máj 2011
@alionuska ahoj, já jsem si tě na fb už našla, tvoje dortíky mi tu chyběly🙂, ale budeme rády, když si občas najdeš čas a nahlídneš i sem a poradíš🙂
mrka2
8. máj 2011
@alionuska huraaa Alenka! idem hned kuk do tvojho albumu 😉
@lucula73 ktore teraz myslis? tie posledne akoze orchidejky? ci ktore? 🙂
lucula73
8. máj 2011
@mrka2 ano,tie orchidejky,na tej poslednej tortičke čo si piekla pre svokrušu... 😉
naika
8. máj 2011
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=17307978...

naša od Alenky 😉bola výborna a krásna najkrajšia na svadbe 😉