Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

rimi26
25. jan 2014

Dievčatá viete mi poradiť čo robím zle? Chcela som urobiť orchidee z marcipánu /smart flex flover/ a urobila som si každý lupienok zvlášť a nechala vysušiť, keď som chcela orchideu dať dohromady tak mi tie lupienky poodpadávali z drôtikov. Drôtik som na konci ohla do krúžku. Neviete mi poradiť ako na to? Mám tie lupienky urobiť hrubšie alebo ako na to?

jakelina
25. jan 2014

@rimi26 stiskni v žilkovači a namoč do vody nebo lepidla ten drátek

luciahromadkova
25. jan 2014

@maya30 prekrasne torty... 😵

mirinecka
25. jan 2014

@pristela bože ako to robíš že tvoje torty vyzerajú dokonale 😨 ešte len obmaslované, čím tak vyhladzuješ maslo, lebo ja som na to ešte neprišla 😒

už sa teším ako sa zajtra nabažím vašich krásnych výtvorov 😅

dnes len narýchlo pridávam už krstinového macka na torte

mimcak
25. jan 2014

Ahojte tak pridávam svoje.Ešte jedna malá je v chladničke neodfotená. Krstinovú chceli bielo-modro,hnedu ostatné nechali na mňa. 🙂

@jakelina vyskúšala som ten dym podľa teba,dúfam,že som mohla 😉

vendullka
25. jan 2014

Všechny moc zdravím a přidávám svých pár trošek do mlýna 🙂 ten první se mi vůbec nepovedl, ale z druhého jsem měla dobrý pocit... No a muffinky pro kamarádku 🙂

vlada111
25. jan 2014

@lawli no nebuď prehnane skromná 🙂

rimi26
25. jan 2014

@jakelina no to som neskúšala myslím namočiť ten drôtik. v žilkovači som stískala a myslela som si že som asi nemala lebo lupienok ostal tenký a ten drôtik potom nedržal ...

jakelina
25. jan 2014

@mimcak krásné je máš a jasně, že mi to nevadí, ten dým 😉

jakelina
25. jan 2014

@rimi26 no nevím jak poradit, mně se to netočí. Nechám to pár hodin zaschnout a pak svazuji a drží to 😲 😲

muffinka8
25. jan 2014

@mimcak ta krstinova je paradna 🙂 prosim, ake mas priemery poschodi a kolko cca vazila ta torta?

lawli
25. jan 2014

@vlada111 no tak nebudem no ,bola som s ňou spokojná ,aj zákazníci boli ,ale kebyže ju robím znova ,tak ešte vychytám nejaké tie mušky 😀

lokalistin
25. jan 2014

@vladiella ja som mala v mrazaku, ale nie vymodelovane len gucu a potom som vybrala kolko som potrebovala a v pohode

vladiella
25. jan 2014

@lokalistin dikes, a pls, asi tak kedy sa vybera z mrazaku casovo pred modelovanim a potahovanim? a ake je dalsie spracovanie po vybrati z mrazaku? 🙂

pristela
26. jan 2014

@mirinecka dakujem 😵 asi stranku dozadu som o tom pisala aj popisovala uz dvom ci trom holkam a pisat to iste zas na dalsej stranke by uz bolo moc 😅 tak mrkni dozadu 😉

mimcak
26. jan 2014

@jakelina ,

@muffinka8 Ďakujem kočeny. A ešte musím Vám povedať,že ta čokoládová s mascarpone a banánom je super. Ochutnala som s odrezkami a mňamka, mali ste pravdu. A priemery tej krstinovej boli spodné 26cm a vrch som robila v nastavitelnom rafíku ,nemerala som ,ale tak okolo 18cm. a mala 6kg

muffinka8
26. jan 2014

@mimcak a robila si mramor korpus, alebo iný piškót?

akapulko
26. jan 2014

@mimcak 😀 😀 😀 😀 a ja viem pre koho sla ta krstinova 😀 😀 poznas aj ty osobne?

abriela
26. jan 2014

@nanima torta so slaninkou a tlakomerom nema chybu 😀

pristela
26. jan 2014

Ahojte holky , vkladam moje vikendovky a skoro som aj dodržala že budem robievat uz len maximalne tri za vikend 😀

jakelina
26. jan 2014

@pristela krásné jako ostatně vždy a nechápu ty fotky venku. U nás -17 v noci a dvacet centimetrů sněhu 😀 😀

lokalistin
26. jan 2014

@vladiella ja som to vytiahla trochu nahriala a modelovala, ale musim podotknut ja som tu burizonky nikdy nemala ako beton vzdy bola taka mäkksia neviem preco aj cerstva

pristela
26. jan 2014

@jakelina 😀 😀 u nas je tiez desný mráz/aspon fotim rychlejsie 😝 / ale sneh isto nie, to skor sa s tortami schovávam pred slnkom , kedze u nas svieti ako besné 😀 😀 😀 ale studenééééé, ani auto som vcera nenastartovala 😠

anibas
26. jan 2014

@jakelina Žanetka majú vyhrievaný trávnika 😀 😀 😀
@pristela Nádherné torty 😵 😵 a u nás tiež 15 cm snehu a záveje 😅 😅 😅 😅 😅

anibas
26. jan 2014

No a ešte moje dve

jakelina
26. jan 2014

@anibas jsou perfektní, náš malý tu pohádku žere, tak to u nás jede pořád dokola 😀

elamaslakova
26. jan 2014

@anibas Nádherné tortičky
@pristela Nádherné tortičky , ako vždy
@vendullka Super
@mimcak Nádherné tortičky
@mirinecka krásna tortička, jemnučká

chichinka
26. jan 2014

@pristela babulka nadherne torty, si nenormalny talent 😲 😵 😵 a teda padla mi sanka kolko si ich postihala spravit za tak kratky cas 🙂

pipka
26. jan 2014

@pristela kraaasa 😵 no skoro si aj dodrzala to mnozstvo 😅 ak neratam poschodku za dve a ked su dokopy 4 😀 😀 😅 😅 😀
tebe sa aj stalo, ze si robila len jednu 😕 😕 😕 😅

mimcak
26. jan 2014

@muffinka8 mramor