Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
4. júl 2013

@lamps krasne
@aduskatt 😉

lokalistin
4. júl 2013

@aduskatt samozrejme nikdy nevies co kupujes,ale este,ked to niekto aj takto verejne napise 😖 ja osobne sa strasne bojim,ze mi spadnu to cesta,alebo plnky vlasy,lebo mi strasne padaju,ale davam si na hlavu take capice, aby mi nespadli,ale nikdy nevies moze mi aj z tricka,alebo co ja viem,vzdy obliekam ciste veci,ktore najskor vytrasiem a hned vsetky vlasy do tej capice a robim tak,ale aj tak sa bojim, v mojom okoli su na vlasy vsetci straaasne haklivy 😖

nellynka
4. júl 2013

Ahojte po dlhom case.....

nestiham Vas vobec docitat, len som preklikala a krasne tortuse ste popridavali. Som teraz uplne mimo tort, pretoze dcera si doniesla zo skolky streptokoka pneumonia, dostala z neho zapal pluc s vysokymi horuckami, ktore sme nevedeli zrazit, tak sme nakoniec skoncili v nemocke. Tam hned na druhy den sa k tomu pridala angina. Akoby nebolo malo, po tyzdni nas pustili domov a toho isteho bacial dostal asi od nej syn. Vysoke horucky, a teraz ked bral ATB, tak sa nam vyhadzal, a ze mozeme ockavat z krvi, ze to bude asi mononukleoza alebo sarlach. No pekne ..... co Vam poviem, je to sice od veci, ale pisem to len preto, ze kocky, ktore mate deti davajte si na nich brutalny pozor. Ziadne nakupne centra a masovky vo vnutri. Lebo v nemockke sme boli 10 pripad za posledny tyzden s kombinaciou zapal pluc a angina. A vcera nasa sestricka od pediatricky hovorila, ze co zazila za posledne tri tyzdne zapal pluc u deti, ze neskutocne. A vcera im tam lezalo jedno dieta, skolabovalo, a cakali na sanitku.

Tak ja len tak, ze dobre sajrajty teraz poletuju vzduchom, tak si davajte na seba a hlavne deticky pozor!!!!!

A snad Vas raz potom ked uz budeme ok docitam a hodim aj tortuse, ktore som nestihla sem dat.

Peceniu zdar🙂

zsuzsu
4. júl 2013

🙂

mamcas
4. júl 2013

@stankapk a to je aky? Najdem v receptoch?

lokalistin
4. júl 2013

@nellynka skore uzdravenie

nmld
4. júl 2013

mile damy, dovolim si sem vlozit fotky mojich najnovsich vytvorov. v poradi 4-6 potahovana torta. len pre vysvetlenie - scandal na tej zelenej torte je nazov istej sucasnej japonskej dievcenskej kapely (manzelovej momentalne oblubenej) + su tam mena jej cleniek a na boku zase nazvy manzelovych roznych inych oblubenych kapiel.
zaroven vam chcem velmi podakovat za vsetky vase rady, skusenosti, tipy i recepty, ktore v tejto skvelej teme nachadzam 🙂

mamcas
4. júl 2013

@lamps straaasne sa mi pacia tieto Tvoje dopravne prostriedky na boku torticky 😀 je to uplne krasne a este ako to vytienujes,proste parada 🙂

aduskatt
4. júl 2013

@lokalistin jasne, nevies, ale pri tej predstave ma az nadvihlo a v duchu mi preblesklo hlavou, ze fajn, ze si peciem sama..ja som proste na to hakliva....ked vidim, ze svokra chutna polievku varechou a vrati ju naspat do polievky, tak som radsej hladna, proste mam na to slaby zaludok☹ a tiez mam vzdy vlasy pevne zviazane a ciste veci, speci tortove🙂

mirinecka
4. júl 2013

@lokalistin
@aduskatt

Ten korpus zostane doma, pre nás, deti sa potešia okrem mňa lebo som stratila čas ☹ . Ja som to len musela napísať lebo ma to dosť naštvalo, že mi to krpec prekazil. A tie metličky a misky vylizujú až keď je cesto v trúbe, lebo inak by ho zjedli celé. 😀

sisix
4. júl 2013

@mirinecka super, dej vedet. Ja mam taky rada citron i pomeranc je vyborny. Chtela bych ochutnat i cokoladovy ale bojim se toho.

aduskatt
4. júl 2013

@mirinecka a taaaak🙂 myslim, ze rura ten virus hadam vyhubila a zelam skore uzdravenie.......
a metlicky a misy aj ja vylizujem, tiez, ked uz je hotovo🙂

mamcas
4. júl 2013

@sisix cokoladovy neodporucam, teda za seba. Mne vobec nevonia, skor smrdi ako klasicky smartflex. Ja som kupila namiesto mandloveho, surne som nejaky potrebovala a lutujem...

luciahromadkova
4. júl 2013

@lamps nadherne, najma ta s tym autickom 😵

luciahromadkova
4. júl 2013

dievcata chcem si kupit silikonku babatko, take jednoduche /leziace na bruchu/, ake mam kupit- ze sa dobre s nim robi a je jednoduche /nie tie s vankusmi a sediace a pod,./, presla som uz e-shopy a neviem sa rozhodnut, vopred dakujem za link

aduskatt
4. júl 2013

@luciahromadkova ja mam take, ako mam v shope, musi to ale ist nachvilku do mrazaku

pipka
4. júl 2013

@luciahromadkova ja mam od kamky a maximalna spokojnost 😉

pipka
4. júl 2013

nooo, moja dnesna ...aj ked teda Rapunzel uz dufam, ze tak skoro robit nebudem 😅 😀
akoze rozpravka sa mi neskutocne paci..ale tvorit to, ci 2D ci 3D ..to je moja smrt 😅 😅 😝

elamaslakova
4. júl 2013

@lamps Joj aká nádhera , tortičky sú nádherné a tie farby , ten autobus je úžasný

mysiatkoo
4. júl 2013

@lokalistin hmm, no dobre vediet ;) vdaka

nellynka
4. júl 2013

@luciahromadkova ja som si kúpila z ebay a som spokojná. Len dodanie trvalo cca mesiac, ale stala tuším okolo 6 eur.

anibas
4. júl 2013

@jakelina Majka - len ja mám presne dané foto - cyklamenové kvety, srdce a závoj 😝 😒

lussy23
4. júl 2013

@zsuzsu krásna
@pipka krásna tortička. Mne sa takéto 2d veľmi páčia.... ale chce to asi väčšiu trpezlivosť ako pri postavičkách.
@nmld no krásna

lussy23
4. júl 2013

@lamps krásne tortičky
@akapulko krásny je

vendullka
4. júl 2013

Jeden minidortík a ne moc vydařený pokus o winx a muffinky🙂

romy01
4. júl 2013

@lucula73 ahoj, tie decor krajky majú aj u nás v MT a nájdeš ich na nete v googli si hoď cukrársky svet martin.

reruna
4. júl 2013

@florentina díky za inspiraci, asi spíš něco neutrálního, bude to oslava, kde budou různé věkové kategorie, zájmy má, ale loni jsem mu dělala dort s pingpongovým stolem a raketami, předloni basketbalový míč v koši, takže už nějak nevím...soudek s vínem už jsem dělala pro švagra, no nevím, budu hledat, třeba mě něco napadne

zuul
4. júl 2013

dievcata moja dnesna.

zuul
4. júl 2013

@nellynka juj, drzte sa, nech ste cim skor fit. nezavidim a postrazim aj tie moje.

eliska22
4. júl 2013

@lamps tá detská torta je neskutočná 😵 😵 😵 😵

eliska22
4. júl 2013

@pipka veľmi pekná je 🙂