Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dajna11
30. aug 2012

@b.janka ahoj,ja od kedy som koli tomu prášku z Lidla piekla korpus 4 krát a stále mi capol dolu,už ho nekupujem.

aduskatt
30. aug 2012

@b.janka ja mam oskusane, ze na korpus z dvohc vajicok potrebujem 1 mkavovu lyzicku PDP a tym padom mi je jedno, kolko je v sacku, ale nemam skusenost s Lidlackym, kupujem v Kauflaci alebo Tescu

pipka
30. aug 2012

@b.janka ja bielu jedine bielu Milku 😉

pipka
30. aug 2012

@florentina krasnu dovolenku 😎 😵

anibas
30. aug 2012

@b.janka aha - ty si písala bielu - no aj bielu má LIDL takú zn. ako tmavú ale 100g - FinCarré - dobrá 😉 😉

anibas
30. aug 2012

@florentina krásnu dovolenku 🙂 🙂 🙂 🙂

reruna
30. aug 2012

@florentina měj se pěkně na dovolené a na ten netradiční svatební dort jsem fakt strašně moc zvědavá🙂
@jakelina máš správné kluky🙂

bzucinka2
30. aug 2012

@miciatko super, dakujem, tak nabuduce vyskusam, teraz som to ridla uz do kosa ☹

daducha
30. aug 2012

@bzucinka2 neviem ci nepisem pozde, mne minule zachranilo seknuty parizak Creme ole cokoladovy.Pomaly som pridavala, a krasne sa vsetko vyhladilo a spojilo.Na 4 slahacky som pouzila dva.Bol to ale falosny.

dm1
30. aug 2012

@bzucinka2 no skoda si tam mala dat malicko masla a aspon ste to mohli vy zbastit. Ono to ale podla mna zmeni chut ten krem ole nie? To uz sa potom moze dat aj trosicku masla a je to za jedno

luciahromadkova
30. aug 2012

@muffinka8 dakujem 🙂

aduskatt
30. aug 2012

baby, vyzera to, ze budem robit 3D auto, nemam ani predstavu o hmotnosti takej torty.....je realne urobt tak 3,5 - 4kg?

lussy23
30. aug 2012

@dajna11 nádherná
@luciahromadkova krásna je

lussy23
30. aug 2012

@mates22 krásnučká
@simasa krásna
@adrika202 mňam. ja asi umrem z tej torty. juj takéto ja môžem , teda až na tu čokoládu
@maya30 nádherná @anibas krásna @nika1985 nádherné @lencza krásna @muffinka8 krásny kvietok @jakelina krásna tortička aj rodinka
@vecernicci krásna tortička @evvina krásna tortička. a verím, že dlala zabrať. mne by sa veru nechcelo paprať sa s raketou @yamahafazer krásne kvietky i kniha

simasa
30. aug 2012

@b.janka ja pouzivam bielu schogetten (tak sa to tusim pise? 😅 )
@florentina Prijemnu dovolenku!

luciahromadkova
30. aug 2012

@lussy23 dakujem

rough
30. aug 2012

Nuz, vyskusala som tri najcastejsie zmienovane plnky a musim konstatovat, ze sme asi divna rodina & comp. V Rafaelo kreme muzovi vadilo prilis prerazajuce salko (pricom si barskedy vycuca jasienku, co mu voooobec nevadi🙂), pribinacikovi im az tak nechutil, prisiel im viac umely nez ked robim len so stuzovacom, a v jogurtovom ofrflali zelatinu, ta u nas moc nefici....no, radost piect pre takych stravnikov🙂) aspon ze parizak je schvaleny, vlastne vsetko cokoladove je v poriadku, teda z tmavej cokolady, biela je u nas zakazana.
Kocky, chcem vyskusat nejak ochutit slahacku, napr tymi zmienenymi ladovymi gastanmi ci kofilou. Fakt ziska slahacka pribuznu prichut A stacia dve tabulky na 250 ml, netreba dat radsej tri ci viac? Predsa len do parizskej ide az 100g cokolady...

abriela
30. aug 2012

@b.janka ja pouzivam bielu z lidla FinNice ale len do MMF. Na polevu som to neskusala.

aduskatt
30. aug 2012

taaaak moja prva cierna torta🙂 som trikrat umyvala celu kuchynu a este asi niekolkokrat budem🙂 ale asi to stalo za to🙂 a vnutri je puncova🙂

mizulienka
30. aug 2012

@aduskatt je krasna 😉

petraxy6
30. aug 2012

@aduskatt krásna 😉

pipka
30. aug 2012

@aduskatt dokonalaaaaaaaaaaa 😵 😵 😵

ajaku
30. aug 2012

@aduskatt ale je nááádherná

aduskatt
30. aug 2012

@mizulienka
@petraxy6
@pipka
@ajaku
velmi pekne dakujem babenky, seriozne ste ma potesili🙂 sa tu uplne skerim pri citani tych komentov...... 🙂 urobili ste mi krasny vecer

pipka
30. aug 2012

@aduskatt to zas ja ti rada hocikedy spravim krasny den..staci povedat 😎 😀 😀 😀

pipka
30. aug 2012

ja som akurat dokoncila tu tortu s motorkou, ale fotit uz nemozem, lebo moji dvaja asistenti su nebezpecne blizko za zadkom...nahodou by pichli prstom, nerisknem infarkt 😝 😅
pockam kym zaspia, alebo zajtra pofotim 😉
aj tak ma caka este dokoncit zajtra kittynkovu, tak sem hodim potom obidve naraz 🙂

aduskatt
30. aug 2012

@pipka zlata🙂) ale ja to scem zasluzene🙂

cabalkova
30. aug 2012

Holky divala jsem se na recepty na naplne, chci vyzkouset tu pribinackovou, akorat mi toho ze dvou slehacek a dvou tavrohu prijde hrozne moc. To je na dve proriznuti dortu nebo na jedno? A kdyz davate maliny, davate jich jede sacek (200g) nebo kolik?

muffinka8
30. aug 2012

@aduskatt super je 🙂 a to si mala sprej? a uschol hneď?

aduskatt
30. aug 2012

@muffinka8 tmavosivu hmotu som striekala ciernym sprejom a neuschol este........