Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pipka
6. dec 2012

no chuudatko moje deformovane...zatial v rozlozenom stave 😅 😀

pipka
6. dec 2012

@lamps @pristela ...tak tak veru...priatelska navsteva 😉

nika1985
6. dec 2012

@lamps ok tak v sobotu Ti cinknem ak nie v pohodicke v blizkej buducnosti cca tyzden pojdeme znova starky je chory musime pockat aby sme tam isli a mala si este nebola pre maňaňa 😉 (mikulasa)

lokalistin
6. dec 2012

@celine ja robievam red velvet davam mascarpone so slahackou a s cukrom,bolo mi to tak trochu suche tak som druhy krat dala maliny do toho.ja nepolievam a väcsinou a ni dzem nedavam nemam to moc rada

lokalistin
6. dec 2012

@pipka peknu ju mas ja som ju raz robila a chudera skoncila v kosi bez ruk a noh nejak mi tam nechceli drzat

mamina1978
6. dec 2012

@lamps Nadherna , dokonala ako vzdy 😵 😵 😵 😵 😵 Jednorozec je suprovy............... 😵 😵 a tie ostruzlinky si robila z kokosu, nastruhanej tvrdej hmoty alebo z coho....????? prezradiiiiis ...........prosiiiim 😉 🙂 😀

vika9792
6. dec 2012

Ahojte, chystam sa upiect priatelovi tortu - objektiv. len vobec neviem, ako na to 😀 nemate nahodou nejaku radu, foto? dakujem, kazda rada pomoze. -)

lamps
7. dec 2012

@mamina1978 😅 😅 😅 ďakujem za pochvalu a samozrejme, že prezradím z čoho sú tie ostružinky 😅 - sú zo zafarbeného kokosu 😅

vera1132
7. dec 2012

ahojte šikovnice,
idem synčekovi piecť okrúhlu tortičku, a chcem sa opytať, kolko masla cca treba kúpiť na potretie bokov?

lamps
7. dec 2012

@vika9792 najprv si musíš upiecť korpus a potom urobiť krém, tortu naplniť opatlať maslom s odrezkami a až potom môžeš tortu potiahnúť a vyzdobiť. Recepty na korpusy a aj krémy sú v tejto téme: https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/

@vera1132 závisí od veľkosti torty, koľko masla minieš, ale ak robíš napr. 26 cm jedno maslo bohato stačí

vera1132
7. dec 2012

@lamps dakujem 🙂

viera6
7. dec 2012

@lamps krásna tortička 😉 prosim ta aku maš ty farbu zelenum,ked je taka pekna 😕

lamps
7. dec 2012

@viera6 ďakujem, joj, tú farbu som miešala z gelovej Wiltonky Verde Hoja a dávala som do nej trochu žltej a pomarančovej z drogérie 😅

rough
7. dec 2012

Baby, ktore robite red velvet, davate obyc hladku muku ci miesate so skrobom?

yukki
7. dec 2012

Baby, ďalšiu radu potrebujem...nakoľko do predu sa dajú urobiť tie figúrky trebars práve z toho WI? Teda koľko dní, a ako uskladnené môžu tie figúrky ležať? 😕

viera6
7. dec 2012

@lamps som si aj myslela,že si to asi miešala 🙂 ja používam stále farby z drogérie,ale chcem teraz objednať aj tu gelovku,čo si mi poradila ...len sa neviem rozhodnut, ktorú viac využijem,či bledšiu a či tmavšiu..

lamps
7. dec 2012

@viera6 Keď si kúpiš tmavšiu zafarbíš ňou hmotu aj na bledo zeleno, keď jej dáš menej. Takže asi je lepšie mať tmavšiu 😉

viera6
7. dec 2012

@lamps ďakujem už to aj idem objednavat 🙂 😉

daducha
7. dec 2012

Dobre ranko, tak tento tyzden mam za sebou, uz iba pre môjho strasieho drobca ,ale to je Spiďo,tak to uz ani nefotim 😝 .A tento rok uz iba 6 a môzeme sa tesit na ten novy 😀 😀

daducha
7. dec 2012

@lamps krááásna 😵

vlada111
7. dec 2012

@aduskatt a to je už čo? No napr. ja som robila prvú syr s myškami a myslím si, že bola na prvú tortu takmer dokonalá 😀 Mala som ju rovnunkú, pekné myšky, no niekto má proste talent a možno mu ho len závidieť 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

aduskatt
7. dec 2012

@vlada111 no vidis.a zrovna od nej by som to necakala, kedze kazdu torticku zvlast komentuje...no co uz...asi ma nejaku depku.......ja som prvu mala tiez potiahnutu celkom fajn. Na druhej strane, vobec, ale vooobec neviem kreslit a malovat

vlada111
7. dec 2012

@pipka no moja, ty sa riadne činíš. Super 😉

vlada111
7. dec 2012

@daducha krásna práca ako vždy 🙂

cestovatelkaandrea
7. dec 2012

tak ja som urobila na moje narodeniny Zwarte Pieten torty. Typicky holandske. Jeden Zwarte Piet (Cierny Peter) pre Damiana k Mikulasovi a jeden pre mna.

vlada111
7. dec 2012

@aduskatt aha, to je tá. Tak to je škoda, že o nás píše takéto klamstvá.

aduskatt
7. dec 2012

@vlada111 veru tak

ajka82
7. dec 2012

@yukki ja si kludne robim figurky aj tyzden do predu ked mam toho viac a dam do plastovej krabicky a necham na kuchynskej linke 😉

lifinka
7. dec 2012

ahojky,
přidávám perníčky, co jsme pekli s Ivoškem do školky.Jsou s písmenkama, každé písmenko je dítko ve třídě, modré kluci, růžové holky 😀

lifinka
7. dec 2012

ještě fotky 🤐