Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alionuska
23. júl 2009

sse ...korunny neviem,ale ja som naposledy pouzila cukor z ciech..taky fialkovy obal ma a je tam ze "Elan do zivota" napisane...a ten je taky jemnucky ako povazsky...iba som ho chcela skusit,lebo stal tusim 19,90 czk a uz viem,ze nabuduce mozem kupit aj do zasoby.. 😀

cessy
23. júl 2009

alionuska dakujem 😵 , vcera vecer ked tu nikto nebol tak som si zmenila, ani som nevedela ze sa to da 😅

sisi no presne, alebo ked maju pofotene olejomalby......kludne im to tam zostane. a ako pises, najprv zmensit, potom pridat........a nakoniec ti ich zmazu. ale ja som uz zacala fotit torty s malym. to hadam nevymazu.
idem ich hadam aj popridavat, skusim..... 😕 🤐

cessy
23. júl 2009

alionuska a kedy bude torticka?? 😕 😅 😉

alionuska
23. júl 2009

Cessy teraz v piatok bude ta s naradim pre maleho chlapceka-kutila...a na ten madagaskar som nemala cas...nejako ma boli zazivaci trakt.! 😀 Nemouzem prehltat a boli ma cela ta trubica az do zaludka...tak to necham az na neskor..ale postavicky uz cakaju!!! 😉

cessy
23. júl 2009

ali neaka si chora???no toto....., uz len to ti chybalo ☹ , tak nech si cim skor fit 😉

ja kazde rano zapinam konika a idem hned sem,pozeram ci tu ten madagaskar este neni......no nevadi, ved pockame. inak aj na to naradie sa tesim...

postavicky cakaju 😀 😀 😀

rovni
23. júl 2009

baby zacala som robit s tou K2 a mam hned niekolko otazok
na aku hrubku to treba vyvalkat ked z toho idem robit kvietky?okrem toho sa mi valkani robia v tom take ryhy-ako keby sa to trhalo.podsypam to Gustinom,len ten prasok je vsade,ked si zafarbim kusok hmoty a vykrojim lupienok je tam vidno stopy toho prasku
ako spajat lupienky s tym strednym kruzkom?potieram to trochu vodou ale nie som ista ci to bude dobre drzat
a hlavne mi nejdu tie lupienky zdvihnut hore-vsetko mi to len lezi na podlozke,ked to trocha nadvihnem,pada to vlastnou vahou dole
asi som uplne nemozna,ked mi poradite co i len s jednym problemom,budem vam vdacna
🙂

laluchova
23. júl 2009

ahojte tak ja som dokončila tortičku kamoške pre malinku ideme ju dnes kuknúť verím že prevoz zvládne...ved je v chladničke už vyše dna....ešte tam bude stuha okolo celej torty inak som celkom spokojná....

cessy
23. júl 2009

rovni ahoj
no presne o tom som pisala, aj mne sa to velmi trhalo...takze s tym som si ani ja nevedela rady a tie listocky niecim popodkladaj napr kuskom servitky a daj vytvrdnut
stopy prasku???a rozpustila si si tu farbu v kvapke vody??ja davam do poharika vodu+farbu zamiesam a potom po troske davam do hmoty a miesim a miesim pokedy nieje hmota jednofarebná
viac ti poradit veru neviem ☹

rovni
23. júl 2009

dakujem cessy 🙂
prasok som myslela ten Gustin cim som podsypavala,ale uz som medzitym vycitala ze lepsi je zemiakovy skrob (gustin je kukuricny),tak som dala zemiakovy a bolo to ovela lepsie,dobre sa na tom robi
aj ked som do K2 pridala farbu rozrobenu v troske vody a ostalo to mazlave,s tym zemiakovym skrobom to nadobudlo povodnu konzistenciu
listocky som uz skusila,oprela som ich o kraj tacky,takze su take akoze 3D 😀
ale tie kvietky,to len lezi a ked hmota trochu stuhla v chlade a chcela som ich mierne ohnut dohora,zlomilo sa mi to 😝
neviem co robim zle,ja som myslela ze sa s tym bude dat hned pekne modelovat 😠
asi je moc teplo alebo neviem ☹
veru asi druhy raz skusim radsej hmotu z MMF

alionuska
24. júl 2009

Ahoj Kocky,tak som pridala fotky aspon tej jednej... s naradim. 🙂
🙂

cessy
24. júl 2009

alionuska teraz som zapla konika a co nevidim, dalsia paradna torticka 😉 super, to je akemu staremu oslavencovi???

alionuska
24. júl 2009

No cessy asi som to zakrikla...prave mi ich vymazali.... 😖 😖 vsetky co boli v albume... ☹

alionuska
24. júl 2009

Cessy malinky ma dva roky.

alionuska
24. júl 2009
cessy
24. júl 2009

alionuska to vazne??????idem to pozriet 😒

alionuska
24. júl 2009

No som sa pozrela o tri minuty skor a uz tu tie najnovsie nemam...neviem fakt komu toto moze vydit.. 🙄 🙄

cessy
24. júl 2009

naozaj.......no teda.....prave dnes som tam zas v albumoch videla pofoteny kocik, ze ako sa zmolkuje potah a to tam urcite stale je....
aj kittinka ti zmyzla ☹ , aj torticka darcek ☹

cessy
24. júl 2009

ali ako robis orieskovy krem??? 😕

cessy
24. júl 2009

😕

alionuska
24. júl 2009

Cessy normalne ako biely...maizena,mlieko,cukor,vanilka a potom do vychladnuteho maslo a margarin a uz pridam len cerstvo namlete orechy,a rum.Mozu byt oriesky aj oprazene na panvici...vtedy je este lepsi... 😉

cessy
24. júl 2009

alionuska pytam sa len pre zaujimavost, ja som este orechovy nerobila 😒

a neaky link kde su presne ingrediencie napisane nemas?? 😕

sisidl
24. júl 2009

No,Ali,uz si aj ty prisla na radu?? otras toto.. aj ja uz davam len link na art mamu.. nechapem to,ale uz mi to fakt vadi..ze to vymazavaju.. 😝

bubina1
24. júl 2009

ahoj ...baby poradíte mi? chcela by som svokre na narodky urobiť tortu a pekne ju zakryť s hmotou z marschmallow cukrikov...budem ju robiť prvýkrát..... kupila som Haribo v modrom sáčku ružovo- biele....z toho bude asi ružova hmota, že? sú aj tie dobré alebo, čítala som, že používa te skor tie celé ružové umyvatelné.....

sisidl
24. júl 2009

Ahoj.Ak chces ruzove tak v pohode mozu byt a jtie.Ja pouzivam aj tie modre smolkove ked chcem modru farbu 😉

bubina1
24. júl 2009

sisidl díky moc....si ma potešila....v nedelu to budem robiť tak určite tu budem konzultovať 😀 chcem urobiť tu mramorovú tortu s kremom z ľadových gastanov...ste si to tu pochvalovali.....

cessy
24. júl 2009

ahojte chcela som sa opytat, ze ci nic nespravi potah ked sa da na smotanovu plnku. myslim tu co pise bubina, tu varenu s gastanmi???lebo niekde som citala ze sa MMF potah moze roztapat 😕

bubina1
24. júl 2009

aha, na to som nemyslela ani ja......a ak nie smotanový tak potom čo dat pod hmotu?
a este som sa chcela spýtat, nema niekto zlepšovak na tu lopatku na uhladenie MMF hmoty....ja taku lopatku nemam...pojde to aj rukami?

cessy
24. júl 2009

bubina ja som tento krem este nerobila na tortu, robim ho len na zakusok. tortu by si mala niecim po vrchu potriet, aby ti lepsie prilnul potah. niekde som citala ze si robia zvlast plnku na potieranie s maslom..
mozno to tu uz niekto skusal aj s touto plnkou, hadam poradia

ja potah z MMF uhladzam rukami, tu lopatku ani ja nemam 🙂

bubina1
24. júl 2009

no tak som sa dočítala, že sa neodporúca davat na vrch torty ten slahačkový krém, lebo je vodový a može tortu rozpustit...k maslovému krému som sa nedopátrala, ale že ak sa neurobí ten maslový krém tak može ist napriklad aj nutela, alebo džem(ale ten povrch torty velmi nevyhladí)
na 23 cm tortu stačí teda jeen balíček cukríkov...asi ano lebo ide do nich dost cukru....tu robím iné dedukcie... 😀

bubina1
24. júl 2009

aha, lopatka sa asi vla odborne žehlička na marcipán 😀