Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

cessy
3. aug 2009

sisi krasne torticky

majdula na sikovnost tvojho muza len ziram 😕 😕 😕 😵

cessy
3. aug 2009

alionuska ake krasne srdiecka, to ako robis??inak som si ich vsimla aj pri albume kde mas dcerku alenocku 😕 😅

alionuska
3. aug 2009

Wighy,tak to sa tesim..ja mam narodky aj s bratom...uz 35. Sme dvojicky! 🙂
Cessy srdiecka som len skusala ze ci sa to da aj odoslat...normalne si srdiecko skopiruj pravym tlacidlom mysi a 😉 😉 potom prilepit kam chces. 🙂 😉 ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

cessy
3. aug 2009

♥ jeeej ali....., ja ze mas neake specialne tlacitka na to 😀 😀 😀

wighy
3. aug 2009

baby ja ze ake srdiecka hehehehe som kukala albumy hehehe az mi to doslo, no co uz teplo je nepali mi to 😀 😀 😀

alionuska fiiha,dvojicky???jeeej to ste museli mat krasne narodky 😵

cessy
3. aug 2009

alionuska, tieto valceky sa ako pouzivaju??pred potahovanim, alebo az po. uz na hotovu tortu???? 😕

http://www.cukrarskepotreby.eu/?akcia=showkateg...

sisidl
3. aug 2009

Dakujem za pochvalu kocky,potesili ste ma..
jeeeeej ALI..aj ja mam dvojicky,chlapca a dievca 😀

basado
4. aug 2009

sisi krasnučke tortičky 🙂

cessy
4. aug 2009

ali este som sa chcela opytat, ze ako to robis ze mas povrch torticky uplne dokonale rovny? 😕 ?na tej mojej poslednej su take hrbolceky aj napriek tomu ze som to riadne pred potahovanim vyrovnávala. aj potah som spravila hrubsi a staleto mam krive ☹

alionuska
4. aug 2009

Cessy ...ja som nad tym tiez maturovala a museli mi to baby vysvetlovat,ako sa sem tie srdiecka davaju! 😀 😀 Som rada,ze si sa to naucila aj ty...Tie valceky sa podla mna pouzivaju este na hmote,kym neni na torte...normalne to otlacis a az potom potahujes...lebo na torte to tak nevtlacis do toho...
A povrch torty..ja ti neviem ako to robim...ja ten potah nechavam taky trosku hrubsi,asi 4mm a ked mam tortu stuhnutu,tak si ju obratim celu,aby ten spodok bol vlastne na vrchu...chapes,ako to mylsim?? A potom ju natriem troskou kremu,potiahnem a zahladim rukami..mam aj hladitko,ale v rukach mam vacsi cit! 🙂

Sisidl,je to radost,mat dve naraz,ze??Aj ja by som prijala...lebo jedna dcerka mi zomrela a tak som teraz tajne dufala,ze tam budu dve babatka..a je tam zas len jedno ..dalsie malinke krasne dievcatko. 🙂 Ale aj tak sa tesim,len nech je zdravucka a nech je uz medzi nami!!! 🙂 🙂

wighy
4. aug 2009

alionuska ahaaa diky za tip, ja mam tiez cudnu tortu taku vypuklu ale teraz to skusim tak ze ju obratim diiiiky 😉

to mi je luto co ste museli prezit 😔 ☹ ☹

roxi
4. aug 2009

cessy - dík za tip na ten krém, zajtra ho skúsim, malá má vo štvrtok narodky, tak dúfam, že sa mi tortička podarí, dnes som si chcela urobiť korpus a ako na potvoru mi už úplne odišla rúra, ale bol s ňou už v poslednej dobe nejaký problém tak teraz čakám na opravára a ten nejak nechodí, no ide ma poraziť 😠 , asi budem všetko robiť až zajtra, ako vždy zas to budem musieť stihnúť na poslednú chvíľu

roxi
4. aug 2009

alionuska - ten madagaskar je nádherný, zvieratká sú ako živé 😵 , musela si sa s tým pekne vyhrať 😉

roxi
4. aug 2009

alionuska - to s dcérkou mi je ľúto, muselo to byť pre vás ťažké, našťastie sa môžeš tešiť z jednej krásnej slečny, ktorá ti určite robí radosť a druhá bude určite rovnaké zlatíčko 🙂

roxi
4. aug 2009

je fakt lepšie otočiť celú trotu, to by ma nenapadlo, musím vyskúšať, len aby osm mala čo otáčať 😀 , keď opravár v nedohľadne 😠

roxi
4. aug 2009

sisidl - nádherné tortičky, najviac sa mi páči ten súdok 😉

no pokecala som si, idem,
pa baby 🙂

alionuska
4. aug 2009

Wighy,Roxi..no veru...snazim sa na to nemysliet,ale nejde to..proste s tym clovek musi zit... ☹
Ale tak zivot je taky nespravodlivy..ale aj tak krasny,lebo mam prvu dcerku zdravucku a krasnu a sikovnu a to je moja zivotna energia! Tak hadam som si vsetko zle uz prezila a teraz uz len dobre bude!!! 🙂
Roxi,no veru vyhrala som sa s tymi postavickami...kazdy den som urobila jednu! Bola to makacka a na tej fotke to neni tak vidno tie detaily..Zvieratka mali zubky a hrosica Gloria aj mihalnice a taaak... 😀 😀

cessy
4. aug 2009

alionuska teraz som robila potah asi tak 2-3mm hruby, na buduce spravim teda hrubsi. o tom otacani si mi uz pisala, ale toto srdiecko som chcela take oble, to som brala tip od teba z tej torticky pre tvoju mamicku co si robila, cervenu s maslou.tasa mi velmi paci 😉

juuuj ☹ stou tvojou dcerkou mi je to tiez moc luto ☹

cessy
4. aug 2009

roxi no co ten opravar prisiel?? 😨 😕

wighy
4. aug 2009

ahojte baby idem si po radu

rozmyslam ze si kupim hmotu K2,co mi o nej poviete??oplati sa vyhodit peniaze za kilo???mozem dat tiez do mrazaku???

lenka.pav
4. aug 2009

wighy, mne sa s nou nerobilo dobre, zdala sa mi moc makka...az sa trhala 😒

cessy
4. aug 2009

ahoj wighy
ja som mala raz K2. robila som z nej postavicky, ale ked je teplo, tak sa s tym zle robi je to moc makke. raz som aj tortu potahovala, ale bola som z K2 sklamana, trhalo sa mi to....zle sa mi s tym robilo, nieje to take pruzne ako potah z MMF. chutovo je to celkom dobre, na to mandlovu prichut.

mozno ti aj niekto napise, komu sa s tym super robilo, mozno len ja som s tym nevedela 😖

wighy
4. aug 2009

dakujme baby ja len preto rozmyslam lebo cenovo to nie je zle lbo ked spocitam co stoja cukiky + prskvoy cukor a taaak

cessy
4. aug 2009

myslim ze MMF je lacnejsie, ved cukru nedas cele kilo, kilo stoji, myslim ze ale 1eur a cukriky tiez ale 1,5 eur.
a v podstate ked das 700-750g cukru + 175g cukrikov, tak to mas tiez skoro kilo hmoty 😕

wighy
4. aug 2009

jeeezis cessy mas pravdu,uff vidiet ze je uz vecer 😀 😀 😀
mna pomylilo ze kriky su o hmotnosti 175g 😀 😀 😀

sofi07
4. aug 2009

alionuska, ani si neviem predstavit, cim si musela prejst 😢 , ale urcite uz mas to zle za sebou a uz ta cakaju len radosti a prijemne starosti. inak, v hlohovci som bola na 3D u jedneho lekara, uz som meno zabudla, ale bol super.
sisi, tiez sa mi najviac paci ten sudok,vsetky su krasne, ale ten sudok.. uzasny vytvor. mala by si dat fotopostup 🙂
u alionusky sa mi zas najviac paci ta svadobna 3-poschodova s tymi orchideami, tak ta ma uplne ohurila, krasna, cista pracicka 🙂
cessy, kedy das link na ten svoj album na torty od mamy? alebo som ho prehliadla??

alionuska
5. aug 2009

Baby ste zlate...
Inak Cessy u nas stoja teraz tie cukriky len 0,99eur v Lidli. 😀 Ale ked ich zlacneli,mala som ich problem dostat..lebo vsetky ruzove boli fuc...
Mne sa s tou K2 tiez nerobilo az tak dobre....asi som zvyknuta na MMF,tiez ked som ju prifarbila a robila som z nej spidermana,tak bola strasne makka..ale tak mozno by som si zvykla aj na nu,len mne nechuti 😝 ...
Sofi,dik aj za pochvalu na poschodovu svadobnu..a to sa tu potvrdzuje,ze ked nad niecim malo premyslam,tak to dobre dopadne...to bolo len tak narychlo robene..ani som nevedela,ci sa mi podari a ako ma vlastne vyzerat..to som sa len tak hrajkala... 😀 😀 😀 Mne sa tiez pacia take jednoduche torticky. 😉

sisidl
5. aug 2009

AHojte.Sofi ,dakujem velmi pekne.
Ali,an,dvojicky je nadhera a menej roboty ako s jednym dietatkom,,mame tu veselo,niekedy az dost 😝
Ale uz sa tesim ,v piatok vas na dva tyzdne opustim,ideme do Chorvatska a tam sa deti vzdy dobre vysantia a my si oddychneme. 🙂

wighy
5. aug 2009

baby dalsia otazka 😀 😀 😀

ak chcem dosiahnut zafarbenie MMF napr na cervenu,tmavu modru,zelenu a pod ako mam postupovat??lebo ked do bielej hmoty pridam cervenu mam z toho ruzovu, ak modru tak vznikla bledomodra ael ja chcem syte farby 😉

alionuska,od teba by som potrebovala poradit,malej chcem na tortu urobit macka len neviem ako na to,poradis????

evitkamalicka
5. aug 2009

ja robim len s K2 a WI, K2 je vhodna len na potahovanie, ozdoby sa z nej nerobia dobre, lebo je na to makka, ozdoby robim s WI